Jak korzystać z aplikacji i gier Sideload w urządzeniu Oculus Quest

Udostępnij teraz w social media:

Oculus Quest to samodzielny zestaw słuchawkowy VR, który może renderować gry i aplikacje bez komputera stacjonarnego. Zwykle instalujesz gry i aplikacje za pośrednictwem sklepu Oculus, ale możesz też pobierać nieoficjalne aplikacje na komputerze.

Gdzie znaleźć aplikacje do ładowania bezpośredniego

Ponieważ będziesz potrzebować pliku APK samej aplikacji, aby ją załadować, będziesz potrzebować miejsca, aby je pobrać. Najlepszym nieoficjalnym rejestrem aplikacji ładowanych bocznie jest SideQuest, alternatywny sklep z aplikacjami Quest. Chociaż niektóre z nich są płatne, większość aplikacji w SideQuest jest całkowicie bezpłatna.

Ostrzeżenie: Jak zawsze podczas pobierania aplikacji – lub po prostu pobierania oprogramowania z Internetu – należy upewnić się, że pobierasz aplikacje wyłącznie z zaufanych źródeł.

Poboczne zadanie ma samodzielną aplikację komputerową, która obsługuje rzeczywisty proces ładowania bocznego. Możesz wysyłać aplikacje do SideQuest bezpośrednio ze strony internetowej, która zainstaluje je bezpośrednio na urządzeniu Oculus Quest, pod warunkiem, że jest podłączony do komputera.

  Jak zakazać słów w discord?

Oprócz ładowania bocznego, SideQuest ma narzędzia do wysyłania poleceń ADB, przeglądania plików urządzenia i zmiany ustawień urządzenia. Nie jesteś również ograniczony do aplikacji z SideQuest – możesz załadować wszystko, co masz w pakiecie APK.

Pobieranie aplikacji

Najpierw musisz włączyć tryb programisty, aby umożliwić ładowanie boczne. Nie ma przełączania z poziomu zestawu słuchawkowego, tylko w aplikacji Oculus dla iPhone, iPad lub Android. Wybierz „Ustawienia” w aplikacji, kliknij zestaw słuchawkowy (być może trzeba będzie go włączyć) i wybierz „Więcej ustawień”.

ustawienia zestawu słuchawkowego aplikacji oculus

Wybierz „Tryb programisty”.

tryb dewelopera

Następnie włącz przełącznik.

włącz tryb programisty

Oculus ostatnio zaczął wymagać od ludzi zarejestrowania się w ich programie dla programistów, aby włączyć tryb programisty. To jest całkowicie bezpłatne, ale nastąpi przekierowanie do ich witryny internetowej, gdzie zostaniesz poproszony o zalogowanie się i utworzenie nowej „Organizacji”. Możesz po prostu wpisać swoje imię i nazwisko i wrócić do ustawień.

  To konto nie jest powiązane z żadnym kontem Miksera

Po utworzeniu organizacji może być konieczne ponowne przestawienie przełącznika. Po włączeniu musisz ponownie uruchomić zestaw słuchawkowy, aby zastosować zmiany. Po załadowaniu kopii zapasowej zostaniesz poproszony o zezwolenie na debugowanie USB, co pozwoli na ładowanie boczne. Zaznacz „Zawsze zezwalaj”.

pozwól na debugowanie USB

Kolejny, pobierz aplikację SideQuest i zainstaluj go na swoim komputerze. Po załadowaniu zestaw słuchawkowy powinien być podłączony w górnym rogu. Jeśli nie jest podłączony, może być konieczne zainstalowanie Aplikacja Oculus dla Questa, aby zainstalować odpowiednie sterowniki dla zestawu słuchawkowego.

podłączony zestaw słuchawkowy

Po podłączeniu możesz pobierać aplikacje, instalując je z samej aplikacji, instalując je ze strony internetowej (która otworzy SideQuest) lub ręcznie instalując APK z elementów sterujących w prawym górnym rogu.

Jeśli chcesz odinstalować aplikacje, możesz to również zrobić z poziomu SideQuest. Kliknij menu „Aplikacje” pod elementami sterującymi i wybierz „Odinstaluj aplikację” w ustawieniach aplikacji.

  Jak tworzyć szablony w Dokumentach Google

Gdzie znaleźć aplikacje poboczne

Niestety nie znajdziesz pobranych aplikacji na ekranie głównym Oculus Quests. Facebook naprawdę chce, żebyś wydawał pieniądze w oficjalnym sklepie Oculus, więc Twój Quest przenosi aplikacje do kategorii „Nieznane źródła” w menu Biblioteka.

nieznane źródła

Ta lista jest nadal łatwo dostępna, ale nie będzie można przypiąć jej do ulubionych ani nawet wyświetlać miniatur.

x