Jak korzystać z Apple Pay na iPhonie X

Apple Pay i Touch ID są ze sobą powiązane w systemie iOS. Touch ID ułatwia szybkie i bezpieczne korzystanie z Apple Pay. Jeśli musisz trochę za dużo bawić się iPhonem w terminalu sprzedażowym, pokonuje to cały sens posiadania szybkiego, cyfrowego systemu płatności w telefonie. To powiedziawszy, iPhone X nie ma Touch ID. Został zastąpiony przez znacznie lepszy Face ID. Podobnie jak Touch ID, Face ID to warstwa bezpieczeństwa, która umożliwia korzystanie z Apple Pay na iPhonie X. Jest oczywiste, że użytkownicy powinni mieć do niego łatwy dostęp bez konieczności zbytniego majstrowania przy telefonie. Oto jak.

Dwukrotne dotknięcie przycisku uśpienia

Konstrukcja iPhone’a zawsze miała jeden przycisk po prawej stronie. Zasypia / budzi ekran i umożliwia wyłączenie iPhone’a. Lewa strona ma tradycyjnie rocker głośności i przełącznik cichy / wibracyjny.

Na iPhonie X przycisk po prawej stronie nadal tam jest, ale nie jest już przyciskiem zasilania. Zamiast tego robi inne rzeczy, takie jak aktywowanie Siri na iPhonie X, gdy go przytrzymasz. To także sposób, w jaki uzyskujesz dostęp do Apple Pay na iPhonie X. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie nacisnąć przycisk usypiania.

Spowoduje to wyświetlenie Apple Pay, które możesz następnie odblokować za pomocą Face ID. Gdy Twój iPhone X Cię zidentyfikuje, przesuń telefon bliżej terminala sprzedaży, w którym się znajdujesz, aby zakończyć transakcję. Jeśli korzystasz z Apple Pay w iMessages do wysyłania pieniędzy, wystarczy, że się zidentyfikujesz.

Skonfiguruj Apple Pay

Jest rzeczą oczywistą, że musisz mieć skonfigurowaną usługę Apple Pay na swoim iPhonie X. Jeśli nie klikniesz dwukrotnie przycisku, pojawi się tylko monit o skonfigurowanie. Powinniśmy również zwrócić uwagę, że Apple Pay jest dostępny tylko w ograniczonych krajach, a ograniczeni sprzedawcy detaliczni obsługują go w tej chwili.

Aby skonfigurować Apple Pay, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Wallet i Apple Pay. Wybierz opcję Dodaj kartę kredytową lub debetową. Możesz ręcznie wprowadzić kartę lub przytrzymać ją, aby celownik kamery mógł ją zeskanować. Jeśli Twoja karta nie działa z Apple Pay lub funkcja nie jest dostępna w Twoim kraju, konfiguracja się nie powiedzie.

Apple pracuje obecnie nad udostępnieniem Apple Pay w większej liczbie krajów i zwiększeniem liczby sprzedawców na pokładzie. Powinniśmy wspomnieć, że tylko dlatego, że sprzedawca nie reklamuje wyraźnie, że obsługuje Apple Pay, nie oznacza, że ​​nie warto spróbować, aby sprawdzić, czy tak. Zdziwiłbyś się, ilu sprzedawców, którzy nie robią z tego nagłówka, obsługuje Apple Pay.