Jak skonfigurować i używać Apple Pay na iPhonie

Istnieje wiele powodów, dla których warto mieszkać w otoczonym murem ogrodzie Apple, a Apple Pay jest jednym z nich. Tutaj przejdziemy przez kroki, które należy wykonać, aby skonfigurować, a następnie użyć Apple Pay na iPhonie.

Apple Pay to sposób Apple na ułatwienie użytkownikom wydawania pieniędzy i chociaż niekoniecznie brzmi to jak świetna rzecz, może to zmienić rzeczywiste życie. Dzięki Apple Pay, w zależności od Twojej lokalizacji, wyjście z domu bez portfela jest możliwe, a jeśli jesteś szczególnie zapominalski, może to być ogromne. Płatności zbliżeniowe za pośrednictwem Apple Pay i innych tego typu technologii są wszechobecne w wielu częściach świata, a Stany Zjednoczone też zaczynają nadrabiać zaległości. Oznacza to, że Apple Pay jest bardziej pomocny niż kiedykolwiek.

Konfiguracja Apple Pay to jedna z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, kupując nowy iPhone, chociaż dokonywanie płatności zmieniło się nieznacznie w przypadku niektórych najnowszych wersji Apple iPhone. Nie bój się – będziemy trzymać cię za rękę przez całą drogę. Zacznijmy.

Jak skonfigurować Apple Pay

Aby rozpocząć grę, otwórz aplikację Wallet, a następnie dotknij ikony „Plus” w prawym górnym rogu.

Na następnym ekranie dowiesz się trochę o Apple Pay i jego możliwościach. Dotknij przycisku „Kontynuuj”, aby przejść dalej.

Teraz będziesz potrzebować fizycznej karty, którą chcesz dodać do Apple Pay. Możesz zeskanować kartę, umieszczając ją w ramce i używając aparatu w telefonie iPhone lub naciskając przycisk „Wprowadź dane karty ręcznie”. Jeśli będziesz podążać tą drugą drogą, zostaniesz poproszony o podanie wszystkich istotnych informacji – numeru karty, imienia i nazwiska, daty ważności i kodu zabezpieczającego.

Po wprowadzeniu wszystkich danych Twój bank będzie musiał zweryfikować Twoją kartę. Wszystko to powinno odbywać się automatycznie (i szybko), ale może się różnić w zależności od banku. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Po zakończeniu procesu Twoja karta będzie gotowa do użycia w aplikacji Portfel.

Jak korzystać z Apple Pay

Aby korzystać z Apple Pay online, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami sprzedawcy do momentu, w którym pojawi się monit o uwierzytelnienie dla Apple Pay. Kroki na tym etapie są takie same, jak przy zakupie w sklepie.

Aby dokonać zakupu w sklepie przy użyciu zablokowanego iPhone’a X, iPhone’a XR lub iPhone’a XS, kliknij dwukrotnie przycisk boczny, a następnie spójrz na swojego iPhone’a. Aplikacja Portfel otworzy się i wyświetli domyślną kartę. Patrząc na iPhone’a, Face ID pomyślnie uwierzytelni zakup. Jeśli jednak używasz iPhone’a z czytnikiem Touch ID, naciśnij dwukrotnie przycisk Początek, gdy urządzenie jest zablokowane, a następnie oprzyj palec na przycisku, aby uwierzytelnić Apple Pay.

Jeśli jesteś w sklepie stacjonarnym, zbliż iPhone’a do czytnika zbliżeniowego. Generalnie nie musisz dotykać czytnika, aby transakcja miała miejsce, chociaż niektórzy starsi czytelnicy mogą tutaj być mniej wyrozumiali. Po zakończeniu zakupu usłyszysz dzwonek, a na ekranie obok słowa „Gotowe” pojawi się znacznik wyboru.