Jak zatrzymać alerty „Skonfiguruj Apple Pay” z innych aplikacji

iOS 11.2 przyniósł poprawki błędów, ale dodał również Apple Pay Cash. Apple Pay Cash umożliwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy za pośrednictwem iMessages i była to jedna z najważniejszych funkcji, które firma Apple zaprezentowała podczas demonstracji iOS 11. Nie musisz korzystać z usługi Apple Pay Cash, jeśli nie chcesz. W rzeczywistości jest dostępny tylko w kilku krajach. Niestety, nadal zobaczysz monit o włączenie go, nawet jeśli mieszkasz w nieobsługiwanym kraju. Poza tym wygląda na to, że aplikacje obsługujące tę funkcję zachęcają Cię do skonfigurowania Apple Pay. Oto jak sprawić, by przestali.

Nawet jeśli masz wyłączone Apple Pay lub nie dodano do niego żadnej karty, aplikacje, które go obsługują, nadal nękają Cię, aby skonfigurować Apple Pay. Dzieje się tak z powodu „funkcji” Apple Wallet. Drażni Cię również, ponieważ prawdopodobnie masz skonfigurowaną metodę płatności dla swojego Apple ID, ale nie połączyłeś jej z Apple Pay ani Apple Wallet.

Zatrzymaj alerty „Skonfiguruj Apple Pay”

Aby uniemożliwić aplikacjom wielokrotne proszenie o skonfigurowanie Apple Pay, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Wallet i Apple Pay. U góry wyłącz przełącznik Apple Pay Cash, a nie będziesz już otrzymywać monitów z aplikacji proszących o skonfigurowanie.

Informacje o płatnościach Apple

Nie będzie to miało żadnego wpływu na informacje o płatności skonfigurowane przy użyciu Twojego Apple ID. Wszelkie karty kredytowe lub debetowe dodane do konta będą nadal działać tak, jak zawsze. Jeśli korzystasz z Apple Wallet, ponownie nie będzie to miało na niego wpływu, jeśli zapisałeś w nim karty kredytowe.

Apple Pay Cash to nowa, zupełnie inna funkcja. Wie, że skonfigurowałeś opcję płatności, ale nie łączy się z nią automatycznie i nie może.

Apple zwykle nie udostępnia funkcji ograniczonych do regionu dla wszystkich. Przykładem może być aplikacja telewizyjna, która została dodana w iOS 10. Pojawia się ona tylko na Twoim iPhonie lub iPadzie, jeśli jesteś zalogowany w US App Store. Jeśli zalogujesz się do innego sklepu, aplikacja TV zostanie zastąpiona aplikacją Filmy na Twoim telefonie. Tak powinno działać Apple Pay Cash.

Niestety firma Apple była nieostrożna w kwestii tej funkcji, umożliwiając usunięcie aplikacji Apple Pay, gdy nie ma możliwości jej odzyskania. Prawdopodobnie dlatego ta funkcja nie jest ograniczona do regionu. Chodzi o to, czy może jest zbyt zintegrowany z systemem, aby go ukryć. Wątpimy jednak w to, ponieważ Apple może i wyłącza FaceTime na niektórych iPhone’ach sprzedawanych w krajach, w których jest to ograniczone.

x