Jak odblokować telefon w domu [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Urządzenia do noszenia stały się dość powszechne. Obecna linia trackerów aktywności i smartwatche nie jest tania. Prawdopodobnie możesz znaleźć super tani tracker aktywności od Xiaomi, ale jeśli szukasz czegoś od Apple, Samsunga, LG, a nawet Nokii, łatwo patrzysz na trzycyfrową cenę. Wiele funkcji smartfonów jest teraz powiązanych z urządzeniami do noszenia, np. Funkcja Smart Lock w systemie Android. Jeśli nie masz ochoty kupować (i nosić) urządzenia do korzystania ze Smart Lock, możesz zamiast tego używać adresu domowego lub służbowego, aby telefon był odblokowany w domu.

Aby telefon pozostawał odblokowany w domu, potrzebujesz telefonu z Androidem w wersji Android z funkcją Smart Lock. Będziesz także musiał mieć włączone usługi lokalizacyjne w telefonie.

Smart Lock na Androida działa nie tylko z czujnikami na ciele i urządzeniami do noszenia. Może również współpracować z lokalizacjami. Ponieważ jest to produkt Google, współpracuje z Mapami Google w celu identyfikacji „bezpiecznych miejsc”, jednak potrzebuje danych GPS, aby wiedzieć, gdzie się znajdujesz, stąd konieczność korzystania z usług lokalizacyjnych.

Dodaj dom do Map Google

Otwórz Mapy Google w telefonie lub na komputerze. Zaloguj się na to samo konto Google, którego używasz na telefonie z Androidem. Kliknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu i wybierz Twoje miejsca. Na karcie Etykiety wybierz Dom i wprowadź swój adres domowy. Możesz też automatycznie wykryć lokalizację po włączeniu tej funkcji w aplikacji Ustawienia na telefonie. W rzeczywistości jest dokładniejszy, ale musisz być w domu, aby go użyć do dokładnego wykrycia lokalizacji domu.

Smart Lock – zaufane miejsca

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Bezpieczeństwo i lokalizacja. Kliknij Smart Lock, a następnie Zaufane lokalizacje. Jeśli dodałeś już swoją lokalizację domową, po prostu wybierz ją z listy lokalizacji. Jeśli nie dodałeś lokalizacji, dotknij przycisku Dodaj lokalizację, a Android wykryje Twoją aktualną lokalizację na mapie.

  Imponująca aplikacja kalendarza iOS Sunrise trafia na Androida

Możesz go użyć lub przejść do innego miejsca, aby ustawić zaufane miejsce. To wszystko, co musisz zrobić.

Możesz usunąć lokalizację, dotykając jej i wybierając opcję Usuń w wyświetlonym menu. Jeśli kiedykolwiek zechcesz wyłączyć tę funkcję, będziesz musiał usunąć zaufane miejsce z tego samego ekranu. Nie wpłynie to na Twoje zapisane lokalizacje w Mapach Google, ponieważ są one przechowywane oddzielnie i używane tylko jako sugerowana lokalizacja.

Możesz go używać w wielu lokalizacjach, a nawet pracować, jeśli uważasz, że nikt nie będzie próbował uzyskać dostępu do Twojego telefonu bez Twojej zgody. Uważaj tylko, które miejsca dodajesz do zaufanych.

  Jak wyświetlić poziom naładowania baterii urządzeń Bluetooth podłączonych do telefonu z systemem Android

x