Jak korzystać z funkcji celów Stravy, aby zachować motywację

Czy planujesz w tym tygodniu przebiec 10 mil? A może chcesz mieć ponad 1000 godzin aktywności w ciągu roku? Dzięki funkcji celów Strava możesz łatwo wyznaczać i śledzić swoje wysiłki. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać swój sport i zdecydować o kamieniu milowym.

Czy cele są dostępne w bezpłatnym planie Strava?

Niestety w darmowym planie Strava nie ma dostępu do funkcji celów. Jednak w chwili pisania tego tekstu Strava oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny. W ten sposób możesz przetestować najlepsze funkcje Strava przed podjęciem decyzji, czy subskrybować płatny plan.

Jak wyznaczyć nowy cel dla swoich działań

Jeśli często brakuje Ci motywacji do ukończenia treningów lub potrzebujesz lepszego sposobu na śledzenie swoich wysiłków, możesz wyznaczyć nowy cel dla swoich aktywności w Strava. A może trenujesz do wydarzenia i chcesz mieć pewność, że będziesz gotowy. Tak czy inaczej, Strava może pomóc Ci monitorować Twój trening.

W aplikacji mobilnej Strava funkcję Cele znajdziesz na karcie Postęp. Jeśli masz aktywną subskrypcję Strava Premium, funkcja powinna być dostępna. Jeśli go brakuje, spróbuj zaktualizować aplikację.

Aby dodać nowy cel, dotknij ikony Plus (+). Teraz musisz spersonalizować swój cel. Możesz wybrać jedną z czynności, które wykonywałeś wcześniej lub spróbować czegoś nowego.

Alternatywnie Strava pozwala połączyć wysiłki. Na przykład każdy „sport terenowy”, taki jak piesza turystyka, bieganie po szlakach lub jazda po szutrach, będzie się liczył do osiągnięcia celu.

Następnie możesz ustawić częstotliwość i typ celu. Możesz osiągnąć swój cel według dystansu, czasu lub wysokości. Po zakończeniu dostosowywania dotknij opcji Zapisz cel.

Jeśli nie chcesz za każdym razem podążać tą samą trasą, realizując swój cel, możesz skorzystać z funkcji mapy globalnej w Stravie.

Jak utworzyć cel segmentu

Jak zapewne wiesz, podczas biegu lub jazdy możesz napotkać segment Strava. Za każdym razem, gdy ukończysz jeden z tych segmentów, Strava rejestruje Twój czas i porównuje go z Twoimi poprzednimi wysiłkami oraz wysiłkami Twoich znajomych lub innych sportowców.

Teraz, jeśli chcesz zostać liderem zarządu, możesz ustawić cel segmentowy. W chwili pisania tego tekstu ta funkcja jest dostępna tylko w serwisie Strava w Internecie. Oto jak ustawić cel segmentu:

 • Zaloguj się do swojego Strava konto.
 • Przejdź do Panelu > Moje cele.
 • Kliknij przycisk Ustaw cel.
 • Wybierz opcję Eksploruj segmenty i ustaw cel. Domyślnie Strava ustawi Twoją obecną lokalizację, ale możesz ustawić nową.
 • Wybierz rodzaj aktywności.
 • Wybierz żądany segment z lewego panelu.
 • Możesz kliknąć Wyświetl szczegóły, jeśli potrzebujesz więcej informacji.
 • Po znalezieniu segmentu, który chcesz ukończyć, wybierz Ustaw cel.
 • Wpisz docelowy czas i wybierz datę, do której chcesz osiągnąć cel.
 • Kliknij Utwórz cel segmentu.
 • Gdy osiągniesz swój cel, Strava wyświetli go w Twoim kanale.

  Kto może zobaczyć Twoje cele?

  Według Stravyto, kto może zobaczyć Twoje cele w Twoim profilu, zależy od typu celu. Cele dotyczące segmentów i mocy mogą zobaczyć wszyscy odwiedzający Twój profil. Jednak tylko Twoi obserwatorzy mogą zobaczyć Twoje cele tygodniowe, miesięczne i roczne.

  Wyznaczaj i osiągaj swoje cele na Stravie

  Wyznaczanie celów w serwisie Strava to łatwy sposób na śledzenie swoich postępów, nawet jeśli korzystasz z aplikacji do wielu działań. Jeśli chcesz przenieść swój trening i kondycję na wyższy poziom, możesz także wypróbować aplikację fitness AI. Te aplikacje mogą stworzyć dostosowany plan i program treningu, w zależności od tego, co chcesz osiągnąć.