Jak korzystać z funkcji tłumaczenia wbudowanego programu Outlook

Aplikacja online Microsoft Outlook zapewnia bezpłatne i natychmiastowe tłumaczenie wiadomości e-mail na wiele języków dla subskrybentów Office 365. Oto jak włączyć tę funkcję i jej używać.

Dostęp do funkcji tłumaczenia programu Outlook można uzyskać na dwa sposoby. Jeśli masz licencję Enterprise Office 365 (O365) – która jest przeznaczona dla firm i innych organizacji – jest to prosty przełącznik ustawień. Jeśli masz osobistą licencję O365 – za którą co miesiąc płacisz firmie Microsoft subskrypcję – ten przełącznik nie jest dostępny, ale zamiast tego dostępny jest bezpłatny dodatek firmy Microsoft, który można łatwo zainstalować. Pokażemy Ci, jak uzyskać dostęp do funkcjonalności tłumaczenia Outlooka na dwa sposoby.

Tłumaczenie dla użytkowników Enterprise Office 365

Użytkownicy korporacyjni O365 mogą włączyć ustawienie zapewniające funkcje tłumaczenia. Kliknij Ustawienia> Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook.

Outlook's

Otwórz E-mail> Obsługa wiadomości.

Ustawienia programu Outlook z rozszerzeniem

Przewiń w dół do sekcji „Tłumaczenie” i włącz „Zawsze tłumacz”.

Sekcja tłumaczenia z rozszerzeniem

Firma Microsoft twierdzi, że ta opcja działa tylko wtedy, gdy wiadomość e-mail jest wyświetlana w widoku konwersacji, ale użyliśmy funkcji tłumaczenia zarówno w widoku konwersacji, jak i widoku bez konwersacji. Za każdym razem działało poprawnie.

Zamknij panel Ustawienia, a następnie otwórz wiadomość e-mail napisaną w języku, który chcesz przetłumaczyć. Użyjemy e-maila napisanego w języku hiszpańskim. Pełne ujawnienie: skorzystaliśmy z internetowego programu tłumaczeniowego, aby przetłumaczyć wiadomość z angielskiego na hiszpański.

E-mail z wiadomością w języku hiszpańskim.

Kliknij ikonę menu z trzema kropkami po prawej stronie e-maila, a następnie wybierz „Tłumacz” z wyskakującego menu.

Menu podręczne z rozszerzeniem

Wiadomość e-mail zostanie przetłumaczona automatycznie. Możesz przełączać się między oryginalną wiadomością a przetłumaczonym tekstem u góry za pomocą opcji „Pokaż oryginalną wiadomość”.

Przetłumaczona poczta z rozszerzeniem

Tłumaczenie dla osobistych użytkowników Office 365

Jeśli masz osobistą subskrypcję O365, sekcja E-mail> Obsługa wiadomości> Tłumaczenie jest dostępna tak samo, jak w wersji Enterprise. Niestety mimo wszystko sekcja Tłumaczenia jest pusta Mapa drogowa Microsoftu twierdząc, że ta funkcja będzie dostępna w drugim kwartale 2019 r. Na szczęście dostępny jest darmowy – i uważamy, że lepiej – dodatek firmy Microsoft, z którego możesz korzystać, a jego instalacja zajmie tylko minutę.

Mamy pełny przewodnik po instalowaniu dodatków do Outlooka, ale instalacja jest dość prosta.

Kliknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu e-maila.

Trzy kropki w prawym górnym rogu wiadomości.

W wyświetlonym menu podręcznym przewiń w dół, a następnie kliknij „Pobierz dodatki”.

Menu podręczne z rozszerzeniem

Otworzy się panel dodatków i złączy. W polu wyszukiwania w prawym górnym rogu panelu wpisz „Tłumacz”, a następnie kliknij opcję autouzupełniania „Tłumacz dla programu Outlook”.

Plik

Kliknij przycisk „Dodaj”, aby zainstalować dodatek.

Plik

Zamknij panel Dodatki i złącza. Znajdź wiadomość e-mail, którą chcesz przetłumaczyć, kliknij ikonę menu z trzema kropkami po prawej stronie wiadomości, a następnie wybierz „Tłumacz” z wyskakującego menu.

Menu podręczne z rozszerzeniem

Tłumaczenie wiadomości zostanie wyświetlone w panelu po prawej stronie wiadomości e-mail.

Tłumaczenie pokazane obok oryginalnej wiadomości.

Podczas gdy tłumaczenie Enterprise O365 jest przełącznikiem, dodatek Translator zapewnia tłumaczenie obok siebie, dzięki czemu możesz zobaczyć zarówno język oryginalny, jak i język, na który zostało przetłumaczone. Wolimy to i podoba nam się opcja Tłumacza polegająca na wybraniu innego języka, na który ma zostać przetłumaczona poczta, za pomocą menu.

Po zainstalowaniu Translatora, podobnie jak wszystkie dodatki Outlooka, zostanie on automatycznie dodany do klienta Outlooka, dzięki czemu będzie można tłumaczyć tam również e-maile.

Możesz zainstalować Translator bez względu na to, czy masz licencję Enterprise, czy subskrypcję osobistą. Biorąc pod uwagę jego zalety, jest to nasza rekomendacja dotycząca tłumaczenia programu Outlook.