Jak korzystać z miniodtwarzacza YouTube

Na małych ekranach odtwarzacze multimedialne lub witryny internetowe, które mogą odtwarzać multimedia, często mają problemy z przestrzenią na ekranie. Aplikacje Facebooka są tego dobrym przykładem. W starszych wersjach aplikacji użytkownicy nie mogli przewijać swojego kanału informacyjnego, jeśli oglądali wideo. Facebook naprawił to, dodając pływający odtwarzacz wideo. Android ma coś takiego, ale często podlega aplikacjom obsługującym go, więc nie jest niezawodny. Chociaż tego rodzaju funkcja jest zwykle dostępna na smartfonach, od czasu do czasu można ją spotkać w witrynach na komputery stacjonarne. Facebook ma jeden, a teraz jest mini odtwarzacz YouTube, który pozwala oglądać wideo i przeglądać YouTube podczas oglądania.

Miniodtwarzacz YouTube

Miniodtwarzacz YouTube działa na żywo, więc wszystko, co musisz zrobić, aby z niego skorzystać, to odwiedzić YouTube i wybrać film do odtworzenia. Po odtworzeniu wideo spójrz na pasek sterowania w odtwarzaczu multimedialnym.

Pomiędzy ikoną koła zębatego a ikoną trybu kinowego jest nowy rozmiar odtwarzacza, który umożliwia włączenie miniodtwarzacza YouTube. Po prostu kliknij tę ikonę, a wideo zostanie zminimalizowane do prawego dolnego rogu ekranu.

Możesz teraz przeglądać YouTube tak często, jak chcesz. Możesz wstrzymać wideo lub przejść do następnego z tego mniejszego, pływającego odtwarzacza. Jeśli chcesz wrócić do domyślnego odtwarzacza, po prostu kliknij tytuł filmu. Miniodtwarzacz YouTube obsługuje tryb ciemny.

Ponieważ ta funkcja została dodana do komputerowej wersji witryny YouTube, możesz się zastanawiać, dlaczego jest w ogóle potrzebna. Użytkownicy nie są spragnieni miejsca na ekranie i mogą otworzyć nową kartę lub nowe okno i przeglądać YouTube, jeśli chcą. Dla każdego w systemie Windows 10 przydatna funkcja przyciągania okien sprawia, że ​​jest to jeszcze łatwiejsze.

Ta funkcja nie dotyczy miejsca na ekranie. Witryna Facebooka na komputery stacjonarne ma coś identycznego. Zasadniczo pozwala widzom kontynuować oglądanie filmu, a jednocześnie może sprawdzić inne rzeczy, które wyglądają interesująco. Dla użytkowników jest to wygodny sposób na dalsze oglądanie filmów, a dla YouTube jest to dobry sposób, aby upewnić się, że użytkownicy nie opuszczają witryny i nie kontynuują oglądania coraz większej liczby filmów.

Jeśli szukasz konkretnego filmu, jednocześnie go oglądając, ta funkcja będzie przydatna. Oczywiście nie możesz odtwarzać dwóch filmów jednocześnie, ale mimo wszystko będzie to przydatne.