Jak korzystać z Nvidia ShadowPlay na Windows 10

System z procesorem graficznym Nvidia może zainstalować dla niego sterowniki za pośrednictwem Aktualizacji Windows lub instalując aplikację GeForce Experience. Aplikacja GeForce Experience nie tylko zarządza sterownikami. Dodaje także funkcje, które pomagają w lepszym działaniu gier, oraz dodaje funkcję ShadowPlay do systemu, umożliwiając nagrywanie (lub przesyłanie strumieniowe) rozgrywki.

Kompatybilność z Nvidia ShadowPlay

Aby korzystać z Nvidia ShadowPlay, musisz mieć odpowiedni sprzęt i mieć zainstalowaną aplikację GeForce Experience. Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy masz kompatybilny sprzęt, jest zainstaluj GeForce Experience.

Uruchom aplikację GeForce Experience. Kliknij ikonę koła zębatego u góry, aby przejść do ustawień aplikacji. Przewiń w dół do sekcji Funkcje. Sprawdź, czy „Nakładka w grze” jest włączona / dostępna. Jeśli tak, możesz użyć ShadowPlay.

Włącz skrót nakładki

Aby łatwo korzystać z ShadowPlay, należy włączyć dla niego skrót.

Otwórz aplikację GeForce Experience. Kliknij przycisk koła zębatego. Przewiń do karty „Nakładka w grze” i włącz przełącznik.

Użyj ShadowPlay

Możesz użyć ShadowPlay, aby nagrać grę, dowolną aplikację lub pulpit.

Naciśnij skrót klawiaturowy Alt + Z. Na ekranie pojawi się nakładka. Kliknij przycisk „Nagraj”, aby rozpocząć nagrywanie gry, lub naciśnij klawisze Alt + F9. Kliknij „Natychmiastowa powtórka”, aby ją włączyć, i wybierz opcję „Ustawienia”, która się pojawi. Wybierz jakość i długość natychmiastowej powtórki. Możesz aktywować natychmiastowe odtwarzanie za pomocą skrótu klawiaturowego Alt + Shift + F10. Możesz zmienić ustawienia ShadowPlay, klikając przycisk koła zębatego na tej nakładce. Aby przechwycić zrzut ekranu, użyj skrótu Alt + F1. Zastosuj filtr gry za pomocą Alt + F3. Możesz przeglądać zdjęcia i filmy zarejestrowane za pomocą GeForce, klikając przycisk Galeria.

Kompatybilność gier

GeForce Experience można zainstalować na dowolnym systemie wyposażonym w procesor graficzny Nvidia, ale wszystkie jego funkcje nie będą dostępne, chyba że masz inne obsługiwane komponenty sprzętowe. Podobnie, jeśli chodzi o nagrywanie rozgrywki, możesz również mieć problemy ze zgodnością gry.

Funkcja nagrywania działa z większością, jeśli nie wszystkimi, grami. Zwykle funkcja optymalizacji podlega ograniczeniom zgodności, jednak będą wyjątki, w których nakładka nie będzie działać na szczycie gry. Może być zablokowana przez samą grę lub może być za stara, aby obsługiwać nagrywanie. W niektórych przypadkach funkcja nagrywania może działać, ale Instant Replay może nie.

Wniosek

Aplikacja GeForce Experience nie jest niezbędna. Twój procesor graficzny i gry będą działać bez niego. Możesz także zainstalować nowe sterowniki / aktualizacje sterowników, ale jeśli lubisz nagrywać grę i nie jesteś zbyt zadowolony z paska gier w systemie Windows 10, jest to całkiem przyzwoita alternatywa dla spróbować.

newsblog.pl

newsblog.pl

x