Jak naprawić problemy z aktualizacją sterownika Nvidia

Nvidia jest wiodącym producentem procesorów graficznych na rynku. To zawsze była dobra rywalizacja między Nvidią i AMD, gdzie Nvidia zwykle wyprzedziła grę. Laptopy do gier, takie jak Acer Predator, ASUS RoG, Alienware, Razer wolą procesory graficzne Nvidia. Proste laptopy niezwiązane z grami mają słabsze procesory graficzne, a platformy do gier zapewniają więcej ciepła. Jeśli korzystałeś z procesora graficznego Nvidia z serii M, możliwe, że miałeś problem z aktualizacją sterowników. Aktualizacja zatrzymuje się na „Przygotowywaniu do instalacji” na wiele godzin. Oto jak rozwiązać problemy z aktualizacją sterownika Nvidia na komputerze.

Zanim spróbujesz cokolwiek innego, wypróbuj rozwiązanie defacto do naprawy komputera, tj. Wyłączanie, odczekaj kilka minut, aż sprzęt ostygnie, a następnie włącz go ponownie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, mamy dla Ciebie kilka rozwiązań.

Rozwiązanie 1 – ręcznie pobierz sterowniki

Ten problem jest najbardziej rozpowszechniony wśród użytkowników oprogramowania GeForce Experience, którzy próbowali uaktualnić swój sprzęt za pomocą zastrzeżonego narzędzia Nvidia. Wydaje się, że istnieje powtarzający się motyw, który wykrywa sterownik i pobiera go dobrze. Ale kiedy zaczynasz instalować, po prostu umieszcza cię w nieokreślonym wstrzymaniu inicjalizacji.

Aby to ominąć, odwiedź oficjalną stronę Nvidii i pobierz bezpośrednio z niej sterowniki swojego GPU. Ale upewnij się, że GeForce Experience jest wyłączony, kiedy próbujesz ręcznie zainstalować sterownik.

Rozwiązanie 2 – Nowa instalacja

Jeśli to rozwiązanie zawiedzie, będziesz musiał usunąć instalacje Nvidii z komputera, a następnie zainstalować je ponownie. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Kliknij ikonę menu Start> wpisz „Panel sterowania”> Programy (odinstaluj program)
LUB, jeśli jesteś w innym widoku Panelu sterowania, wybierz „Programy i funkcje”.

Kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik karty graficznej Nvidia i kliknij przycisk Odinstaluj.
Jeśli masz zainstalowane inne pakiety Nvidia, odinstaluj je również.
Następnie uruchom ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu pobierz nowy sterownik ze strony Nvidia i zainstaluj go. Powinien zainstalować się normalnie i przywrócić wszystkie pakiety Nvidii. Jeśli nadal masz problemy z aktualizacją sterownika Nvidia, wypróbuj następne rozwiązanie.

Rozwiązanie 3 – Windows Update

Choć te słowa mogą brzmieć sprzecznie z intuicją, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów, czasami sterownik dostarczony do witryny Windows Update będzie zawierał lekarstwo na to, co ci dolega. Na tym etapie nie musisz odinstalowywać starych sterowników, ale i tak powinieneś to zrobić profilaktycznie. Kiedy już to zrobisz.

Kliknij ikonę menu Start> napisz „Menedżer urządzeń”
Przejdź do kart graficznych
Kliknij prawym przyciskiem myszy procesor graficzny Nvidia i kliknij „Aktualizuj sterownik”.
Następnie wybierz opcję „Wyszukaj automatycznie…”

Spowoduje to, że system Windows pobierze nowy sterownik za pomocą usługi Windows Update, a nowy sterownik powinien być bezproblemowy.

Rozwiązanie 4 – Wyczyść wszystkie ślady sterownika z systemu

Potrzebujemy dwóch dodatkowych narzędzi, aby usunąć wszystkie ślady sterowników Nvidii z systemu; CCleaner (Pobierz tutaj) i dezinstalator sterownika ekranu (Pobierz tutaj).

Najpierw odinstaluj Nvidię zgodnie z instrukcjami w Rozwiązaniu 2. Następnie uruchom CCleaner i wyczyść system z nadmiarowych plików.

Następnie uruchom narzędzie Display Driver Uninstaller. To narzędzie zostało zaprojektowane specjalnie w celu usunięcia wszystkich śladów popularnych sterowników ekranu (Nvidia, AMD, Intel) z systemu w celu rozwiązania dokładnie tego rodzaju sytuacji.

Kliknij „Uruchom”, aby przejść do następnego ekranu. Spośród czterech opcji wyświetlanych na ekranie chcesz wybrać pierwszą opcję „Wyczyść i uruchom ponownie”. Po kilku minutach wyczyści wszystko i uruchomi ponownie komputer. Twoje ustawienia wyświetlania zostaną przywrócone do wartości domyślnych, nie będziesz w stanie dostosować jasności ekranu i będziesz ograniczony przez dowolną rozdzielczość obsługiwaną przez wbudowaną grafikę.

Pobierz sterowniki Nvidia i zainstaluj je. Konfiguracja zajmie kilka dodatkowych sekund, ale tym razem instalacja będzie działać. To powinno rozwiązać wszystkie problemy z aktualizacją sterowników Nvidii.

Pobierz sterowniki Nvidia

x