Czy Twój komputer szwankuje? Zainstaluj teraz tę aktualizację sterownika Nvidia, aby to naprawić

Szybkie linki

  • Nvidia wydała aktualizację sterownika, aby naprawić problemy z mikrozacinaniem się na swoich procesorach graficznych.
  • Aktualizacja sterownika 551.46 jest w fazie beta i należy ją pobrać i zainstalować ręcznie.
  • Użytkownicy powinni zachować ostrożność i wiedzieć, jak przywrócić sterowniki graficzne, jeśli aktualizacja beta powoduje więcej problemów.

Czy zauważyłeś ostatnio problemy z rozgrywką i straszną wydajność w grach? Nie martw się; nie tylko Ty — właściciele kart graficznych Nvidia zauważyli ostatnio mikrozacięcia w swoich grach.

Na szczęście firma Nvidia opublikowała aktualizację sterownika, która rozwiązuje ten irytujący problem i możesz ją pobrać już teraz.

Jak naprawić mikro zacinanie się na procesorach graficznych Nvidia

Gavina Phillipsa/MakeUseOf

Starsza aktualizacja karty graficznej Nvidia powoduje mikrozacinanie się na komputerach do gier wyposażonych w procesory graficzne Nvidia. Mikrojąkanie ma miejsce wtedy, gdy obraz wygląda na niespokojny lub roztrzęsiony, mimo że licznik FPS wskazuje, że wszystko działa płynnie. Te przeskoki są najbardziej zauważalne podczas grania w gry lub przeglądania Internetu, zwłaszcza jeśli włączona jest funkcja VSync.

Problem dotyczy obecnie szczególnie procesorów graficznych Nvidia i Nvidia jest tego świadoma. Jeśli więc zauważyłeś mikrozacięcia po niedawnej aktualizacji sterownika karty graficznej Nvidia, sterownik Nvidia w wersji 551.46 powinien ponownie rozwiązać problem. Jeśli tak się nie stanie, może być konieczne wykonanie bardziej szczegółowej naprawy. Sprawdź, jak naprawić zacinanie się gier w systemie Windows 11, aby uzyskać więcej informacji.

Jak pobrać i zainstalować aktualizację sterownika Nvidia

Nvidia

Jak już powiedziano, Nvidia jest świadoma problemu mikrozacinania wpływającego na jej procesory graficzne. Jednak w chwili pisania tego tekstu sterownik Nvidia w wersji 551.46 (poprawka sterownika rozwiązująca ten problem) nie jest dostępny typowymi metodami aktualizacji sterowników karty graficznej Nvidia. W tej chwili łatka jest w fazie beta, dlatego należy ją pobrać i zainstalować ręcznie.

Aby pobrać najnowszy sterownik Nvidia, przejdź do Strona pobierania sterownika Nvidia w wersji 551.46 i zabierz go stamtąd. Jednakże, ponieważ jest to sterownik w wersji beta, istnieje dodatkowe zastrzeżenie:

Aby mieć pewność, te sterowniki z poprawkami są w wersji beta, opcjonalne i dostarczane w stanie niezmienionym. Poddawane są one znacznie skróconemu procesowi kontroli jakości. Jedynym powodem ich istnienia jest szybsze dostarczanie poprawek. Najbezpieczniejszą opcją jest poczekanie na kolejnego certyfikowanego kierowcę WHQL.

Dlatego przed zainstalowaniem tego sterownika najlepiej jest dowiedzieć się, jak przywrócić sterowniki karty graficznej, na wypadek gdyby sterownik w wersji beta powodował więcej problemów niż rozwiązywał. Jednak większość użytkowników zgłosiła, że ​​nowy sterownik Nvidia rozwiązuje problem mikrojąkania.

Po pobraniu kliknij dwukrotnie plik i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a problem z mikrojąkaniem powinien zostać rozwiązany. Mamy nadzieję, że ten sterownik pomoże przywrócić płynne działanie gier i filmów bez irytujących mikrozacięć.

x