Jak wyłączyć tło pulpitu w systemie Windows 10

Jeśli masz system Windows 10, który ma kilka lat, okaże się, że ma problemy, gdy jest używany do zadań obciążających procesor. Należy się tego spodziewać, ponieważ aplikacje aktualizują się i dodają nowe funkcje w oczekiwaniu na uruchomienie w bardziej nowoczesnych systemach, które mają lepszy, bardziej wydajny sprzęt. Jeśli masz stary system Windows 10 lub chcesz wycisnąć nieco więcej energii z obecnego sprzętu, możesz wprowadzić kilka zmian interfejsu użytkownika, które zmniejszą wpływ systemu Windows 10 na zasoby systemowe.

Wyłącz tło pulpitu

Tło pulpitu, tj. Tapeta odświeża się okresowo. Im wyższa rozdzielczość tapety, tym lepszy musi być Twój sprzęt, aby dobrze ją renderować. Wyświetlanie tapety zużywa więcej mocy obliczeniowej i można ją wyłączyć.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Łatwość dostępu. Wybierz kartę Wyświetlanie. Przewiń w dół do przełącznika „Pokaż obraz tła pulpitu” i wyłącz go. Tło pulpitu zostanie zastąpione jednolitą czernią i zacznie się ładować znacznie szybciej.

Alternatywa dla wyłączenia tła pulpitu

Alternatywą dla wyłączenia tła pulpitu jest użycie jednolitego koloru dla tła. Użytkownicy mogą ustawić kolor tła na czarny (lub cokolwiek innego), ale nie będzie to miało takiego samego wpływu jak wyłączenie tła. Nadal zwalnia niektóre zasoby systemowe.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz kartę Tło. Otwórz menu Tło. Wybierz Jednolity kolor. Wybierz ustawiony kolor lub kliknij „Kolor niestandardowy” i wybierz dowolny kolor, który Ci się podoba. Możesz użyć kodu koloru RGB lub HEX, aby ustawić określony kolor.

Jeśli nie lubisz zwykłego tła, możesz nadal używać tapety, o ile jest ona minimalna. Nie używaj niczego, co jest zbyt skomplikowane, np. obraz księżyca 4K. Szukaj prostych tapet wektorowych lub wybierz coś czarno-białego lub czarno-szarego.

Wniosek

Renderowanie tapety wymaga pewnych możliwości przetwarzania. Ta funkcja nie jest trudna i naprawdę jest tylko elementem interfejsu użytkownika. Nikt nie potrzebuje dobrze wyglądającej tapety, aby wykonać pracę lub utrzymać stabilność systemu Windows 10. Możesz go wyłączyć, jeśli oznacza to, że Twój system działa lepiej. Wielu użytkowników wyłącza tapetę, ponieważ łatwiej jest zidentyfikować ikony na jednolitym tle, podczas gdy inni robią to, aby skupić się na pracy. Jeśli nagrywasz zrzuty ekranu i mają one tendencję do opóźniania, obrócenie tła pulpitu zmniejszy opóźnienie.

newsblog.pl

newsblog.pl

x