Udostępnij teraz w social media:

Microsoft Teams ma wiele funkcji, a każda funkcja ma kilka składników. Jest to złożona aplikacja i czasami trzeba trochę poszperać, aby wykonać połączenie we właściwym kanale lub znaleźć określony plik. Obsługuje skróty klawiaturowe, dzięki czemu jest znacznie łatwiejszy w użyciu.

Polecenia Microsoft Teams

Skróty klawiaturowe ułatwiają korzystanie z dowolnej aplikacji, ale w przypadku aplikacji tak złożonej jak Micorosft Teams skróty nie wystarczą. Potrzebujesz szybszego sposobu, aby dostać się do funkcji lub kanału, a do tego służą polecenia Microsoft Teams.

Sprawdź -   Jak migrować systemy plików Ext2 lub Ext3 do Ext4 w systemie Linux

Użyj poleceń Microsoft Teams

Polecenia Microsoft Teams są wykonywane z paska wyszukiwania u góry. Musisz wiedzieć, jakiego polecenia chcesz użyć; każde polecenie jest aktywowane za pomocą określonego słowa kluczowego.

Otwórz Microsoft Teams.
Kliknij w pasku wyszukiwania u góry.
Wpisz ukośnik: /.
Wpisz polecenie, którego chcesz użyć, np. Z dala, i dotknij spacji.
Wprowadź kwalifikator (nie dotyczy wszystkich poleceń) i naciśnij Enter.

Polecenia Microsoft Teams

Przydatne polecenia Microsoft Teams

Microsoft Teams ma długą, długą listę poleceń. Niektóre są bardziej przydatne niż inne. Oto niektóre z najlepszych, których powinieneś się nauczyć.

/iść do

To jedno polecenie jest bardziej przydatne niż połowa skrótów klawiaturowych. Pozwala przejść bezpośrednio do określonego kanału.

Sprawdź -   Czy inteligentne termostaty mogą zrujnować Twój piec?

Stosowanie

/goto channel

Po wpisaniu polecenia zobaczysz listę kanałów, na które możesz się przełączyć. Każdemu kanałowi towarzyszy drużyna, w której się znajduje. Jeśli masz więcej niż jedną drużynę, łatwiej będzie znaleźć właściwą i przeskoczyć do niej.

/Klucze

Skróty klawiaturowe mogą być trudne do zapamiętania, gdy jest ich dużo do zapamiętania. To polecenie umożliwia szybkie sprawdzenie, które skróty klawiaturowe są obsługiwane przez aplikację Microsoft Teams.

Stosowanie

/keys

To polecenie jest wprowadzane bez żadnych kwalifikatorów. Wprowadź go i naciśnij Enter. Zobaczysz nakładkę. Przewiń to.

/akta

To polecenie umożliwia otwarcie udostępnionego pliku. Wyświetli listę ostatnio udostępnionych plików i możesz wybrać ten, który chcesz otworzyć.

Sprawdź -   Co to jest TTY w systemie Linux? (i jak używać polecenia tty)

Stosowanie

/files 

Stuknij Enter i wybierz plik z listy.

/odnaleźć

To polecenie umożliwia wyszukanie określonego słowa w wątku czatu, wątku czatu grupowego lub kanale.

Stosowanie

/find channel/group/user

Wpisz polecenie i wprowadź nazwę użytkownika, grupy lub kanału, który chcesz przeszukać. Stuknij Enter, a następnie wpisz słowo, które chcesz wyszukać.

/czat

To polecenie pozwala szybko przeskoczyć lub rozpocząć rozmowę z członkiem zespołu.

Stosowanie

/chat TeamMember

Wpisz polecenie, a następnie wprowadź imię i nazwisko członka zespołu, z którym chcesz rozmawiać.

Wniosek

Microsoft Teams ma skromną, ale przydatną listę poleceń. Dobrym pomysłem jest nauczenie się ich wszystkich, ale pasek wyszukiwania wyświetla je po wprowadzeniu ukośnika, oszczędzając większość nauki.