Jak korzystać z sieci Jio 5G w Indiach?

Po uruchomieniu 5G przez Airtel, Jio nie marnował czasu i ogłosił swoje usługi True 5G, rozpoczynając tę ​​Dasera w Indiach. Obecnie usługa 5G Jio jest dostępna tylko na zaproszenie w wybranych miastach w ramach oferty powitalnej i po Diwali dotrze do większej liczby użytkowników w metropoliach. Wcześniej zebraliśmy wszystkie szczegóły dotyczące rozwoju Jio 5G, a w tym artykule przedstawiamy przewodnik krok po kroku, jak korzystać z sieci Jio 5G w Indiach. Poza tym zamieściliśmy listę miast Jio 5G, kompatybilnych telefonów, planów ładowania 5G i nie tylko. W tej notatce przejdźmy do samouczka i dowiedzmy się, jak włączyć Jio True 5G w Indiach.

Jak włączyć i używać Jio 5G w Indiach (2022)

Postępuj zgodnie z naszym szczegółowym samouczkiem dotyczącym włączania i używania Jio 5G w Indiach. Zawarliśmy kroki, aby aktywować Jio 5G na smartfonach z systemem Android i iPhone’ach. Oprócz tego dodaliśmy również instrukcje dotyczące rejestracji w ofercie powitalnej 5G Jio, aby przetestować usługę. Możesz rozwinąć poniższą tabelę i znaleźć więcej informacji o premierze Jio 5G w Indiach.

Jak aktywować Jio 5G na telefonach z Androidem?

Jio True 5G nie jest obecnie dostępne dla wszystkich. Od teraz jest dostępny tylko na zaproszenie i tylko ci, którzy otrzymali zaproszenie, mogą korzystać z usług 5G Jio. Oto kroki, które musisz wykonać, aby sprawdzić, czy masz zaproszenie, aby włączyć Jio 5G na swoim urządzeniu. Ponadto dodaliśmy kroki, aby włączyć sieć 5G na telefonie z Androidem.

1. Otwórz Ustawienia i przejdź do „Wi-Fi i sieć„. Następnie otwórz „SIM i sieć”. Pamiętaj, że ustawienia mogą mieć inną nazwę na innych smartfonach, w zależności od zainstalowanej skórki Androida. Na przykład – używam OnePlus 9RT do tego demo i musisz przejść do Sieć komórkowa -> Jio SIM, aby uzyskać dostęp do żądanych ustawień.

2. Następnie znajdziesz „Preferowany typ sieci”. Otwórz go i wybierz „5G/4G/3G/2G” lub po prostu wybierz „5G”. Spowoduje to ustawienie 5G jako preferowanego typu sieci.

3. Następnie zainstaluj aplikację MyJio (Bezpłatny) na smartfonie, jeśli go nie masz. Następnie otwórz aplikację i zarejestruj się przy użyciu swojego numeru telefonu Jio. Następnie na górze pojawi się baner z napisem „Oferta powitalna Jio”. Stuknij w nią, a aplikacja przeprowadzi test zgodności. Po zakończeniu procesu aplikacja powiadomi Cię, czy Jio 5G jest obsługiwane na Twoim telefonie w Indiach.

4. Teraz poczekaj chwilę, a sieć Jio 5G powinna zostać aktywowana na twoim telefonie z Androidem. Mówimy to przy założeniu, że obecnie znajdujesz się w jednym z czterech miast, w których dostępna jest sieć Jio 5G (wymienionych poniżej), masz kompatybilny telefon 5G, doładowałeś plan Rs 239 lub nowszy i zostałeś zaproszony dla Oferty Powitalnej.

5. Nawet po wszystkich pomyślnych testach możesz spróbować ponownie uruchomić urządzenie, jeśli sieć 5G się nie pojawi. Poza tym możesz zmusić telefon do szukania tylko sieci 5G za pomocą tej metody. Otwórz aplikację dialer na telefonie z Androidem i wprowadź poniższy kod. Spowoduje to otwarcie ukrytej strony Informacje o telefonie.

*#*#4636#*#*

6. Tutaj otwórz „Informacje o telefonie” i dotknij menu rozwijanego poniżej „Ustaw preferowany typ sieci”. Wybierz „tylko NR” lub „NR/LTE” (aby móc korzystać z 4G w obszarach, w których usługi 5G nie są jeszcze dostępne). „Tylko NR” służy wyłącznie do celów testowych i sprawdzenia, czy Twój telefon może korzystać z sieci Jio 5G. Później można go zmienić na „NR/LTE”, na wypadek gdyby usługa VoNR (Voice over New Radio) w Jio 5G nie działała dobrze.

Jak aktywować i używać Jio 5G na iPhone’ach?

Użytkownicy iPhone’a w Indiach nie mogą teraz korzystać z sieci 5G Jio. Firma Apple nie wydała jeszcze aktualizacji, która sprawi, że iPhone’y będą kompatybilne nie tylko z siecią 5G Jio, ale także z dowolną siecią 5G w Indiach. Po wdrożeniu aktualizacji będzie można aktywować i używać Jio True 5G na iPhone’ach, wykonując następujące czynności:

1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i przejdź do sekcji „Dane mobilne”.

2. Następnie przejdź do „Dane mobilne” i dotknij „Głos i dane„.

3. Następnie dotknij „5G Auto”, aby włączyć 5G, gdy sieć zapewnia lepsze prędkości niż 4G. W przeciwnym razie iPhone przełączy się na 4G, aby oszczędzić baterię. Jeśli zawsze chcesz, aby Twój telefon był w trybie 5G, wybierz „5G włączone”.

4. Następnie zainstaluj aplikację MyJio (Bezpłatny) na iPhonie i wykonaj te same czynności, co w sekcji Android, aby skorzystać z oferty powitalnej Jio 5G. Następnie poczekaj chwilę lub uruchom ponownie iPhone’a. Sieć Jio 5G powinna być teraz włączona na Twoim iPhonie.

Lista miast obsługiwanych przez Jio 5G (październik 2022)

Jio True 5G jest obecnie dostępne w czterech miastach w Indiach, w tym w Delhi, Bombaju, Kalkucie i Varanasi. Mówi się, że Jio rozszerzy zasięg 5G na więcej miast podczas Diwali i co miesiąc doda nowe miasta. Do końca grudnia 2023 r. Jio będzie dostarczać prawdziwe usługi 5G obejmujące cały kraj.

Jak znaleźć wieże Jio 5G w pobliżu Twojej lokalizacji?

Jeśli jesteś w jednym z serwisowanych obszarów, możesz znaleźć dokładną lokalizację wież Jio 5G i obszar, który obejmuje. Oto kroki, które musisz wykonać, aby znaleźć wieżę Jio 5G w pobliżu Twojej lokalizacji.

1. Najpierw zainstaluj Speedtest firmy Ookla (Android oraz iOS, Bezpłatnie z zakupami w aplikacji) na telefonie. Otwórz aplikację, nadaj niezbędne uprawnienia i przejdź do sekcji „Mapa”.

2. Teraz możesz użyć aplikacji, aby znaleźć wieże Jio 5G w Indiach oznaczone na niebiesko. Możesz pomniejszyć i przejść do innej lokalizacji oraz powiększyć, aby znaleźć szczegółowe informacje o zasięgu. Możesz także przesunąć palcem w górę i sprawdzić zasięg wież 5G dla innych operatorów.

Jio True 5G: kompatybilne telefony z Androidem i iPhony

W przeciwieństwie do Airtel, Jio nie opracował listy kompatybilnych urządzeń, z których można korzystać z prawdziwymi usługami 5G. Jednak obecnie firma zapowiedziała, że ​​będzie korzystać z pasm n28, n78 i n258 do oferowania usług 5G. Skorzystaj z naszego dedykowanego przewodnika, aby sprawdzić pasma 5G obsługiwane na Twoim smartfonie i upewnić się, że te trzy są dostępne. Ponadto na Twoim urządzeniu może być również wymagana obsługa SA 5G.

Poza tym kilka popularnych urządzeń, w tym telefony Pixel i OnePlus, będzie wymagało aktualizacji od producenta, aby włączyć Jio 5G w Indiach. Jeśli chodzi o iPhone’y, Apple nie wprowadził jeszcze aktualizacji. Więc tak, czy to Jio, czy Airtel 5G, musisz poczekać na aktualizację konfiguracji komórkowej, aby korzystać z 5G na iPhone’ach.

Prędkości przesyłania/pobierania Jio 5G

Ponieważ Jio oferuje Standalone 5G w Indiach, reklamuje lepsze prędkości pobierania niż Airtel. Firma twierdzi, że może zapewnić prędkość pobierania do 1 Gb/s w pomieszczeniach. Chociaż jego sieć 5G jest nadal w fazie testów beta, niektórzy użytkownicy mogli uzyskać dostęp do usługi 5G Jio w Indiach. A użytkownik na Twitterze przetestował prędkość pobierania w True 5G Jio w sieci witryny i osiągnął szczyt 1085 Mb/s (ponad 1 Gb/s). Warto zauważyć, że użytkownik miał również dostęp do VoNR (Voice over New Radio) z pingiem 28ms.

Poza tym podczas imprezy India Mobile Congress wielu użytkowników taktowało prędkość pobierania do 950 Mb/s na Jio 5G. Można więc śmiało powiedzieć, że Jio będzie jednym z niewielu operatorów telekomunikacyjnych oferujących szybsze prędkości pobierania niż konkurencja, gdy zasięg 5G rozszerzy się w Indiach.

Plany i taryfy ładowania Jio True 5G

Podobnie jak Airtel, Jio nie uruchomił na razie oddzielnych planów 5G. Firma twierdzi, że osoby korzystające z istniejących planów 4G mogą korzystać z usług 5G bez żadnych ograniczeń i dodatkowych kosztów. Jest jednak pewien haczyk. Musisz mieć doładowany Rs 239 lub wyższy plan, aby uzyskać dostęp do usług Jio True 5G.

Jeśli chodzi o ceny ładowania 5G Jio, będą one przystępne, zgodnie z prezesem Reliance Jio, Akash Ambani. „Sprawimy, że będzie bardzo przystępny cenowo, powinien być dostępny dla każdego Hindusa – od urządzenia po usługę” – powiedział Akash na India Mobile Congress 2022.

Czy potrzebuję nowej karty Jio SIM, aby korzystać z sieci 5G w Indiach?

Nie potrzebujesz nowej karty SIM Jio 5G, aby korzystać z sieci Jio 5G w Indiach. Jio powiedział, że istniejące karty SIM 4G będą działać z 5G bez żadnych ograniczeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz udać się do naszego wyjaśnienia, czy potrzebujesz nowej karty SIM do 5G.

Włącz sieć Jio 5G na swoim smartfonie już teraz

Oto instrukcje, które musisz wykonać, aby aktywować sieć 5G Jio w Indiach. Jak wspomniałem powyżej, dostęp do Jio 5G jest obecnie dostępny tylko na zaproszenie. Jednak po Diwali usługa zostanie potencjalnie wdrożona w większej liczbie miast. Do tego czasu, jeśli chcesz znaleźć szczegółowe informacje na temat wszystkich pasm 5G obsługiwanych w Indiach, postępuj zgodnie z naszym połączonym przewodnikiem. Aby dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach Jio Phone 5G, mamy również szczegółowy artykuł na ten temat. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.