Jak korzystać z usługi VPN z Chromecastem

Udostępnij teraz w social media:


Ludzie korzystają z usług VPN z wielu powodów. W dzisiejszych czasach jest to spowodowane tym, że możemy uzyskać dostęp do większej ilości treści w serwisie Netflix, ponieważ obecna lista, którą ma w wielu krajach, jest co najmniej rozczarowująca. Przekonasz się jednak, że chociaż możesz łatwo korzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do stron internetowych na komputerze i / lub smartfonie, nie możesz przesyłać czegokolwiek, do czego uzyskano dostęp przez VPN, do swojego Chromecasta.

Dzieje się tak, ponieważ Google zmusza Chromecasta do korzystania z Google DNS, który, jak można się domyślić, blokuje VPN. Oto, jak możesz rozwiązać problem.

Jak korzystać z VPN z Chromecastem

Przekieruj cały ruch przez VPN

Będzie to wymagało zmiany ustawień routera i być może będziesz potrzebować nieco wyrafinowanej usługi VPN, aby to osiągnąć. Sztuczka polega na utworzeniu nowej sieci routingu, która używa innej bramy. Musisz wtedy włączyć usługę VPN (zakładając, że twój router ją obsługuje). Nie możemy tutaj dokładnie podać wskazówek krok po kroku, ponieważ pulpit nawigacyjny routera, nie wspominając o tym, z której usługi VPN zdecydujesz się skorzystać, powoduje zbyt wiele scenariuszy użytkowników do rozwiązania. Warto wspomnieć, że będzie to wymagało pewnych badań z Twojej strony, ale mamy inne opcje, jeśli chcesz szybszego rozwiązania.

  Jak tworzyć slajdy w pionie w programie PowerPoint

Zablokuj Google DNS

Możesz całkowicie uniemożliwić routerowi korzystanie z Google DNS. Sprawdź ustawienia filtra IP na pulpicie nawigacyjnym routera i zablokuj DNS Google (jest 8.8.8.8). Po zablokowaniu DNS router będzie szukał i używał innego (np. Open DNS), prawdopodobnie takiego, który nie blokuje usług VPN.

Prześlij swój ekran

Jest to prawdopodobnie najłatwiejsza metoda obejścia i najbardziej chrupiąca. Użyj sieci VPN opartej na przeglądarce, aby uzyskać dostęp do wszelkich treści, do których potrzebujesz. Nie używaj sieci VPN, która będzie kierować cały ruch z Twojego komputera przez inną sieć. Użyj przeglądarki Firefox (lub dowolnej innej przeglądarki) z narzędziem VPN, aby uzyskać dostęp do witryny, a następnie użyj rozszerzenia Google Cast i prześlij swój ekran na Chromecasta. Nie możesz korzystać z VPN w tej samej przeglądarce, której używasz do przesyłania na Chromecasta.

  Statystyki i trendy dotyczące phishingu na rok 2019 [Forecasting for 2020]

Miłego oglądania!

x