Mac

Jak naprawić błąd „setup.py –no-user-cfg install” dla pip na macOS

macOS jest dostarczany z Pythonem zainstalowanym zaraz po wyjęciu z pudełka, co jest świetne. Niestety, zainstalowana wersja Pythona jest przestarzała. W rzeczywistości nie można przeprowadzić lokalnej aktualizacji języka i przejść do wyższej, obsługiwanej wersji. Instalowanie Pythona 3 w systemie macOS jest zadaniem ręcznym.

Zainstaluj pip

Ponieważ Python 2 nie jest już obsługiwany, najnowsze narzędzia współpracujące z Pythonem są również zbudowane do pracy z nową obsługiwaną wersją. Jeśli zainstalowałeś Python 3 lub trzymasz się Pythona 2, ale chcesz zainstalować pip, możesz to zrobić za pomocą prostego polecenia Terminal, pod warunkiem, że masz zainstalowany Homebrew.

brew postinstall python3

Jeśli jednak pojawia się błąd „setup.py –no-user-cfg install”, oznacza to, że instalacja kończy się niepowodzeniem.

Napraw błąd „setup.py –no-user-cfg install”

Aby naprawić błąd „setup.py –no-user-cfg install” i zainstalować pip na macOS, musisz użyć innego polecenia. Otwórz Terminal i uruchom następujące polecenie.

sudo easy_install pip

Zostaniesz poproszony o wprowadzenie hasła administratora lub bieżącego użytkownika, ale gdy to zrobisz, pip zostanie zainstalowany.

Aby sprawdzić, czy zostało zainstalowane, uruchom następujące polecenie w Terminalu.

pip --version


Dlaczego warto korzystać z pip?

Jeśli jesteś nowy w Pythonie, prawdopodobnie zalecono Ci zainstalowanie pip. Jeśli próbujesz zbudować aplikację Python z Github, polecenie kompilacji lub instalacji prawdopodobnie zaczyna się od „pip”.

pip to menedżer pakietów dla Pythona. Jest to prawie niezbędne narzędzie, jeśli planujesz pracować w Pythonie. Istnieją inne dostępne menedżery pakietów, ale nie znajdziesz zbyt wielu programistów, którzy ich używają lub polecają. pip jest standardem i jest również wieloplatformowy, co oznacza, że ​​można go używać w systemie Windows 10, a także na komputerze Mac.

macOS jest domyślnie dostarczany z zainstalowanym Pythonem, ale nie jest dostarczany z zainstalowanym pip. Dla początkujących użytkowników, którzy uczą się Pythona lub próbują zbudować swoją pierwszą aplikację z repozytorium Github, może to być mylące. O ile wiedzą, mają zainstalowany Python w swoim systemie, więc polecenie pip, które pojawia się we wszystkim, co ma związek z projektami Pythona, powinno działać.

Nie możemy winić za to firmy Apple, ponieważ wiedza na temat narzędzi potrzebnych do pracy z danym językiem jest częścią krzywej uczenia się. Firma ponosi winę za brak aktualizacji wersji Pythona, którą udostępnia użytkownikom z macOS. Nawet jeśli Python 3 jest zainstalowany na macOS, Python 2 nadal istnieje i działa razem z nim. Musisz nieco zmodyfikować polecenie, aby używać Pythona 3.

x