Jak naprawić błąd wersji profilu Thunderbird w Ubuntu

Czy jesteś zagorzałym użytkownikiem poczty e-mail Thunderbird na Ubuntu? Czy kiedykolwiek próbowałeś zaimportować profil e-mail Thunderbird z kopii zapasowej do nowej instalacji Ubuntu, aby dowiedzieć się, że się nie uruchomi? Jak się okazuje, ten błąd występuje, gdy profil Thunderbird został utworzony w wersji aplikacji nowszej niż klient Thunderbird zainstalowany na Ubuntu. W tym przewodniku omówimy, jak naprawić ten błąd profilu Thunderbird w Ubuntu, abyś mógł uzyskać dostęp do swoich e-maili.

Uwaga: chociaż ten przewodnik koncentruje się na Ubuntu, możliwe jest również naprawienie tego błędu Thunderbird za pomocą instrukcji opisanych poniżej we wszystkich pochodnych Ubuntu, takich jak Linux Mint, Elementary OS, Zorin OS i wiele innych. Jeśli masz ten problem, zachęcamy do śledzenia.

Opcja 1 – aktualizacja Thunderbirda do najnowszej wersji

Najszybszym sposobem rozwiązania problemu z błędem profilu Thunderbirda jest po prostu zaktualizowanie go do absolutnie najnowszej możliwej wersji, aby błąd nie występował. Aby zaktualizować Thunderbirda, zacznij od otwarcia okna terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Ubuntu Linux ma stosunkowo nową wersję Thunderbirda, ale nie jest to najnowsza wersja. Dlatego musisz dodać PPA Mozilla Security, aby uzyskać nowe aktualizacje.

Aby dodać PPA Mozilla Security do Ubuntu, skorzystaj z następujących opcji add-apt-repository polecenie poniżej w oknie terminala.

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-security/ppa

Krok 2: Po dodaniu nowego PPA Mozilla Security do komputera z systemem Linux Ubuntu konieczne będzie odświeżenie źródeł oprogramowania w systemie. Aby zaktualizować źródła oprogramowania, skorzystaj z aktualizacja polecenie poniżej w oknie terminala.

sudo apt update

Krok 3: Po aktualizacji powinieneś zobaczyć menedżera pakietów Ubuntu, który poinformuje cię, że są dostępne aktualizacje dla Thunderbirda gotowe do zainstalowania z PPA. Aby zainstalować te aktualizacje, uruchom następujące polecenie Aktualizacja polecenie w terminalu.

sudo apt upgrade -y

Gdy Thunderbird jest aktualny, uruchom go, wyszukując „Thunderbird” w menu aplikacji. Jeśli program otworzy się poprawnie, błąd zostanie rozwiązany.

Jeśli mimo aktualizacji Thunderbirda nadal występuje błąd, nie można zapisać istniejącego profilu e-mail Thunderbird. Niestety musisz postępować zgodnie z Opcją 2 w przewodniku, aby utworzyć nowy profil e-mail Thunderbird w systemie.

Opcja 2 – Utwórz nowy profil Thunderbird i zaloguj się ponownie

Zwykle aktualizacja klienta pocztowego Thunderbird na Ubuntu do najnowszej wersji wystarczy, aby naprawić błąd profilu. Niestety czasami aktualizacja nie działa, a błąd nadal występuje. Na szczęście można usunąć ten stary profil Thunderbird i zacząć od nowa od nowa. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak utworzyć nowy profil.

Krok 1: Podobnie jak Firefox, klient poczty Thunderbird ma różne opcje uruchamiania oparte na poleceniach, które pozwalają użytkownikom uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, w tym Thunderbird Profile Manager.

Aby uzyskać dostęp do Thunderbird Profile Manager, naciśnij Alt + F2 na klawiaturze. Naciskając tę ​​kombinację klawiatury, zobaczysz pasek szybkiego uruchamiania na pulpicie. Stamtąd wpisz poniższe polecenie i naciśnij Wchodzić na klawiaturze, aby go wykonać.

thunderbird --ProfileManager

Krok 2: W oknie Thunderbird Profile Manager zobaczysz swój profil e-mail, a także wszelkie inne profile e-mail, które mogą być w systemie, ale nie są używane. W tym momencie musimy usunąć każdy z tych profili.

Aby usunąć profile z Thunderbirda za pomocą menedżera profili, wybierz go myszką. Następnie, po wybraniu profilu, znajdź przycisk profilu „Usuń” i kliknij go, aby go usunąć. Zrób to dla każdego profilu.

Krok 3: Znajdź przycisk „Utwórz profil” i kliknij go myszą. Po wybraniu przycisku „Utwórz profil” pojawi się okno „Kreator tworzenia profilu”. Przeczytaj wyświetlony komunikat i wybierz przycisk „Dalej”, aby przejść do następnej strony.

Krok 4: Po wybraniu opcji Dalej zostaniesz poproszony o nazwę nowego profilu Thunderbird. Aby go nazwać, znajdź pole pod „Wprowadź nową nazwę profilu” i zmień nazwę z „Domyślny użytkownik” na cokolwiek zechcesz.

Krok 5: Wybierz przycisk „Zakończ” w „Kreatorze tworzenia profilu”, aby sfinalizować tworzenie nowego profilu.

Krok 6: W Thunderbird Profile Manager kliknij nowo utworzony profil. Następnie zaznacz pole „Użyj wybranego profilu bez pytania podczas uruchamiania”, aby upewnić się, że nowy profil jest domyślny.

Krok 7: Kliknij przycisk „Uruchom Thunderbirda”, aby uruchomić nowo utworzony profil. Po uruchomieniu Thunderbirda na ekranie pojawi się narzędzie. Użyj go, aby zalogować się na konto e-mail, aby pobrać wszystkie e-maile itp.

Gdy Thunderbird zaloguje się na Twoje konto e-mail, nie będziesz już mieć błędu profilu w Ubuntu!

x