Jak naprawić błąd wysokiego zużycia procesora KB4511555 w systemie Windows 10 1903

Microsoft ponownie psuje rzeczy w systemie Windows 10. Ostatnia aktualizacja, KB4511555, spowodowała wysokie użycie procesora w wielu systemach. Wysokie użycie procesora jest dość powszechnym błędem w systemie Windows 10, ale ten konkretny błąd wynika z tego, że aktualizacja coś zepsuła w wyszukiwarce Cortana / Windows. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje poprawka dla błędu wysokiego zużycia procesora KB4511555. Zła wiadomość jest taka, że ​​po zastosowaniu będziesz mógł używać Bing tylko do wyszukiwania w systemie Windows i Cortany.

Uwaga: niektórzy użytkownicy, którzy otrzymali aktualizację KB4512941, również doświadczają tego błędu. W takim przypadku obowiązuje ta sama poprawka.

Napraw błąd wysokiego zużycia procesora KB4511555

Istnieją dwa wskaźniki tego błędu; pierwszą jest oczywiste wysokie zużycie procesora. Możesz sprawdzić użycie procesora w Menedżerze zadań. Przejdź do karty Procesy i posortuj elementy według użycia procesora. Przekonasz się, że najwięcej procesora zużywa Cortana lub SearchUI.exe.

Drugim wskaźnikiem jest funkcja wyszukiwania, która nie działa w systemie Windows 10. Nie załaduje się całkowicie lub będzie działać tylko częściowo.

Podejmij środki zapobiegawcze

Jeśli nie pobrałeś / nie zainstalowałeś tej aktualizacji, najlepiej pomiń ją, dopóki nie zostanie zaktualizowana. Jeśli masz możliwość cofnięcia / odinstalowania aktualizacji, skorzystaj z tej opcji. Jeśli nie, skorzystaj z poniższej poprawki. Poprawka wymaga edycji rejestru systemu Windows, więc będziesz potrzebować do tego uprawnień administratora.

Usuń BingSearchEnabled

Stuknij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu uruchamiania wpisz „regedit”. Po otwarciu rejestru przejdź do następującego klucza.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionSearch

W tym miejscu poszukaj wartości o nazwie „BingSeachEnabled”. Kliknij go dwukrotnie i ustaw jego wartość na 1. Alternatywnie możesz po prostu usunąć tę wartość. Uruchom ponownie system, aby zastosować zmianę.

Zużycie procesora wróci do normy, jednak wyniki wyszukiwania w sieci Windows w wyszukiwarce systemu Windows zaczną korzystać z usługi Bing i nikt tak naprawdę nie używa Bing. Możesz spróbować użyć aplikacji takiej jak SearchDeflector, aby zmienić wyszukiwarkę używaną przez funkcję wyszukiwania Cortana / Windows, ale może to nie działać. Aby zmusić wyszukiwarkę Cortana / Windows do korzystania z innej wyszukiwarki lub przeglądarki, użytkownicy wykorzystują pewne luki, które po wykryciu są załatane przez firmę Microsoft. Oznacza to, że Twoja aktualna wersja systemu Windows 10 może nie pozwalać na użycie SearchDeflectora do naprawy Cortany lub Windows Search.

Jeśli chodzi o prawdziwą poprawkę, będzie musiała pochodzić od firmy Microsoft. Nie ma ETA, ale nie powinno to zająć więcej niż miesiąc, chyba że coś naprawdę dużego się zepsuje.

x