Jak naprawić brakujące narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami w systemie Windows 10

System Windows ma wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów. Jest to funkcja jeszcze przed Windows Vista. Narzędzie do rozwiązywania problemów jest zwykle przeznaczone do rozwiązywania problemów ze sprzętem i sprzętem. Może na przykład zresetować kartę sieciową, ale w razie potrzeby może również zmienić ustawienia sieciowe i umożliwić połączenie z siecią, z którą masz problemy.

Brak narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami w systemie Windows 10 [FIX]

Aż do systemu Windows 10 narzędziem do rozwiązywania problemów była jedna aplikacja, która uruchamiała diagnostykę wszystkich komponentów sprzętowych. W systemie Windows 10 jego funkcjonalność została podzielona na mniejsze wersje, z których każda była przeznaczona dla innego komponentu sprzętowego. Te składniki nie obejmują wszystkiego, co zrobiło narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami w systemie Windows 10, dlatego nadal może być konieczne jego uruchomienie. Niestety nie jest już dostępny bezpośrednio w aplikacji Ustawienia.

Narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

Ogólne narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami zostało usunięte w systemie Windows 10 1809. Aby użyć go w nowszych wersjach systemu Windows 10, dotknij skrótu klawiaturowego Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu uruchamiania wprowadź następujące dane;

msdt.exe -id DeviceDiagnostic

Naciśnij Enter, a otworzy się narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami. Śmiało, uruchom go i pozwól aplikacji sprawdzić sprzęt pod kątem problemów z konfiguracją.

Chociaż powyższe dotyczy systemu Windows 10 1809 i nowszych wersji, będzie działać również na starszych wersjach systemu Windows 10.

Inne narzędzia do rozwiązywania problemów

Windows 10 ma inne, specyficzne dla sprzętu aplikacje do rozwiązywania problemów. Aby uzyskać do nich dostęp, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Wybierz kartę Rozwiązywanie problemów i wybierz jeden z narzędzi do rozwiązywania problemów do uruchomienia.

Narzędzia do rozwiązywania problemów są przeznaczone;

Połączenia internetowe
Odtwarzam dźwięk
Drukarki
Aktualizacja systemu Windows
Bluetooth
Połączenia przychodzące
Klawiatura
Adapter sieciowy
Moc
Narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością programów
Nagrywanie dźwięku
Wyszukiwanie i indeksowanie
Udostępnione foldery
Przemówienie
Odtwarzanie wideo
Aplikacje ze sklepu Windows

Korzystając z powyższej listy, wydaje się, że istnieją narzędzia do rozwiązywania problemów dla prawie każdego komponentu sprzętowego, ale tak nie jest. Na przykład nie ma jednego dla kamery internetowej. Jeśli masz problem z kamerą internetową lub skanerem, panelem dotykowym, myszą lub urządzeniem USB, nie będziesz mógł użyć żadnego z wymienionych powyżej narzędzi do rozwiązywania problemów, aby rozwiązać problem. Będziesz musiał uruchomić ogólne narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami.

Narzędzie do rozwiązywania problemów służy do rozwiązywania ogólnych problemów, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz. Jeśli masz problemy z połączeniem sieciowym, ogólne narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami będzie w stanie zdiagnozować je tak samo, jak dedykowane narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią. Żadne z nich nie jest bardziej wydajne niż drugie, co oznacza, że ​​poprawka, którą zaoferuje jeden z nich, będzie skuteczna tylko do pewnego stopnia. Mogą wystąpić problemy, które wykraczają poza jego zakres i będziesz musiał wypróbować inne rozwiązania problemu.