Udostępnij teraz w social media:

Technologia Bluetooth, podobnie jak każda inna technologia, ma tendencję do ewolucji w czasie. Poprawia się zarówno dzięki ulepszeniom sprzętu, jak i oprogramowania, a to oznacza, że ​​ostatecznie sprzęt stanie się przestarzały. Technologia nie aktualizuje się często, ale to nie znaczy, że nigdy się nie zaktualizuje i często dzieje się to bez Twojej wiedzy. Jeśli po aktualizacji w systemie Windows 10 okaże się, że brakuje Bluetooth, jest to bardzo prawdopodobne z powodu aktualizacji. Oto, jak możesz to naprawić.

Ograniczenia

Spowoduje to, że Bluetooth znów będzie działał w systemie Windows 10. Nie zmusi go do kompatybilności z usługami, które wymagają do działania najnowszego sterownika lub nowoczesnego chipsetu. Bluetooth będzie działał z wszystkim, co jest z nim nadal kompatybilne i może to obejmować większość urządzeń peryferyjnych i urządzeń audio Bluetooth.

Sprawdź -   Jak włączyć / wyłączyć Cortanę „Podnieś tam, gdzie skończyłem” w systemie Windows 10

Ta poprawka jest przeznaczona tylko dla osób, które niedawno zainstalowały aktualizację systemu Windows, niezależnie od tego, czy jest to jedna z miesięcznych aktualizacji, czy też główna aktualizacja funkcji. W ramach comiesięcznej aktualizacji sporadycznie instalowane są nowe dyski, co często jest przyczyną problemu.

Napraw brak Bluetooth po aktualizacji

Najpierw sprawdź, czy zainstalowałeś ostatnią aktualizację systemu Windows. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Wybierz Windows Update i sprawdź historię aktualizacji. Jeśli niedawno zainstalowałeś aktualizację, wypróbuj poniższe rozwiązania.

Przywróć sterownik

Otwórz Menedżera urządzeń i poszukaj grupy urządzeń Bluetooth. Rozwiń go i wybierz swój układ Bluetooth. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Sterownik. Kliknij przycisk Przywróć sterownik i wróć do starszego sterownika dla swojego urządzenia. Aby zmiana zaczęła obowiązywać, może być konieczne ponowne uruchomienie systemu.

Sprawdź -   Jak sprawić, by Edge wyglądał jak płynne przewijanie w Chrome na Windows 10

Zainstaluj ręcznie sterownik Bluetooth

Jeśli opcja Przywróć sterownik nie jest dostępna, będziesz musiał ręcznie zainstalować starszy sterownik Bluetooth. Pytanie brzmi, który sterownik zainstalować i skąd go wziąć.

Najlepszym miejscem do uzyskania starszej wersji sterownika Bluetooth jest przejście do witryny internetowej producenta chipa. Nazwę producenta możesz znaleźć w Menedżerze urządzeń (poprzedni zrzut ekranu pokazuje, że mój został wykonany przez Intela). Alternatywnie możesz sprawdzić witrynę internetową producenta laptopa / komputera, na której znajdziesz starsze wersje sterowników dla różnych komponentów w systemie.

Pobierz starszy sterownik; powinna to być ostatnia, o której wiesz, że działała, lub najwcześniejsza dostępna wersja. Odinstaluj bieżący sterownik z Menedżera urządzeń, a następnie zainstaluj pobrany sterownik, wybierając opcję ręcznego wyboru zainstalowanego sterownika.

Sprawdź -   Jak zresetować preferencje Windows Spotlight w systemie Windows 10

Włącz Bluetooth

Gdy wszystko zostanie zrobione, będziesz musiał włączyć Bluetooth w systemie Windows 10. Możesz to zrobić za pomocą przełącznika w Centrum akcji lub z grupy ustawień Urządzenia w aplikacji Ustawienia na karcie Bluetooth.

Aktualizacje systemu BIOS

W niektórych systemach Bluetooth można wyłączyć z poziomu systemu BIOS. Jeśli niedawno zaktualizowałeś oprogramowanie układowe BIOS, możliwe, że aktualizacja go wyłączyła. Sprawdź BIOS i zobacz, czy Bluetooth nie został wyłączony. Jeśli tak, włącz go ponownie.

Jeśli nie możesz go ponownie włączyć, może być konieczne przywrócenie starszej wersji oprogramowania układowego BIOS.