Jak naprawić dźwięk Bluetooth w przeglądarce Chrome

Chrome jest w swej istocie przeglądarką internetową, ale jako przeglądarka umożliwia uruchamianie wszechstronnych aplikacji, od arkuszy kalkulacyjnych i edytorów tekstu po odtwarzacze multimedialne. W większości przypadków jest dobrze wyposażony, aby poradzić sobie z tym wszystkim, ale okaże się, że brakuje go, jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku przez urządzenie Bluetooth. Jeśli używasz zestawu słuchawkowego lub głośników Bluetooth do słuchania czegoś w YouTube w przeglądarce Chrome, okaże się, że dźwięk nie jest odpowiedni. Niektórzy użytkownicy mogą w ogóle nie słyszeć dźwięku. W obu przypadkach możesz naprawić dźwięk Bluetooth w Chrome, wyłączając Flash.

Prechecks

Upewnij się, że dźwięk działa poprawnie na komputerze i w Chrome. Podłącz przewodowy zestaw słuchawek i sprawdź jakość dźwięku. Jeśli jest tam problem, oznacza to, że jest to dźwięk w systemie i niekoniecznie problem z Bluetooth.

Należy również sprawdzić jakość dźwięku w innych aplikacjach korzystających z zestawów słuchawkowych Bluetooth. Jeśli Chrome jest jedyną aplikacją, w której dźwięk jest zniekształcony lub nie odtwarza, to rozwiązanie powinno to naprawić.

Wyłącz Flash

Flash może umierać, ale jeszcze nie jest martwy i chociaż Chrome domyślnie nie pozwala na jego uruchomienie, wtyczka nadal jest w przeglądarce. Chrome używa wersji Flash o nazwie Pepper Flash i wydaje się, że nie działa dobrze z dźwiękiem Bluetooth.

Otwórz Chrome i wpisz następujące informacje w pasku adresu;

chrome://settings/content/flash

Tutaj włącz przełącznik, który widzisz, a następnie odtwarzaj dźwięk w Chrome. Uruchom ponownie Chrome oraz odłącz i ponownie podłącz urządzenie Bluetooth, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany, czy nie.

Jeśli problem nie ustąpi, musisz dodać witrynę, z której odtwarzasz dźwięk, do listy blokowanych Flash. Wróć do wspomnianej wcześniej strony ustawień i kliknij Dodaj obok sekcji Blokuj. Wklej adres URL witryny, na której odtwarzasz dźwięk i gotowe. Na wszelki wypadek uruchom ponownie Chrome. Odłącz i ponownie podłącz urządzenie Bluetooth, a następnie odtwórz dźwięk.

Zauważysz zauważalną poprawę jakości dźwięku.

Ograniczenia

Dźwięk Bluetooth zależy także, w pewnym stopniu, od jakości słuchawek. W przypadku drogich i / lub wysokiej jakości zestawów słuchawkowych dźwięk będzie lepszy, nawet jeśli nie jest taki sam, jak dźwięk uzyskiwany z przewodowego urządzenia audio. Niższej jakości słuchawki Bluetooth mogą nie współpracować dobrze z komputerami stacjonarnymi, dlatego prawdopodobnie wystąpią kompromisy dotyczące jakości dźwięku w Chrome.

Jeśli witryna, której słuchasz, opiera się na Flashu, nie będziesz mógł z niej korzystać. Albo to, albo będziesz musiał pogodzić się ze złą jakością dźwięku.