Jak naprawić kod błędu 0x80070070 podczas aktualizacji do systemu Windows 11?

Plik ISO systemu Windows 11 ma rozmiar 4,5 GB. Nie jest to zbyt duże w przypadku systemu operacyjnego na komputery stacjonarne, ale podczas instalacji lub podczas uaktualniania z systemu Windows 10 do Windows 11 pliki w ISO rozszerzają się, a kiedy to robią, zajmują znacznie więcej miejsca niż 4,5 GB. Wolne miejsce na dysku jest niezbędne podczas instalacji dowolnego systemu operacyjnego, a Windows 11 nie jest wyjątkiem.

kod błędu 0x80070070 Windows 11

Kod błędu 0x80070070 podczas aktualizacji do systemu Windows 11

Jeśli aktualizujesz do systemu Windows 11 z systemu Windows 10, a proces aktualizacji zostanie przerwany przez kod błędu 0x80070070, oznacza to, że masz problem z miejscem do przechowywania. W szczególności masz mało miejsca na dysku z systemem Windows. Musisz najpierw zwolnić miejsce na dysku, a następnie zaktualizować system operacyjny.

Najlepiej byłoby mieć 20 GB wolnego miejsca na dysku systemu Windows, aby zapobiec problemom podczas aktualizacji.

Jak zwolnić miejsce na instalację systemu Windows 11?

Jeśli chcesz zwolnić miejsce w systemie Windows 10, aby móc dokonać aktualizacji do systemu Windows 11, możesz to zrobić na kilka prostych sposobów.

1. Opróżnij pliki do pobrania i kosz

Kosz przechowuje pliki przez czas nieokreślony. Nie usunie ich automatycznie po pewnym czasie. Dopóki pliki znajdują się w Koszu, będą nadal zajmować miejsce na dysku. Nie opuszczą systemu, dopóki nie usuniesz ich z Kosza.

Kliknij prawym przyciskiem myszy Kosz.
Wybierz Opróżnij Kosz z menu kontekstowego.
Poczekaj na usunięcie plików.

Powinieneś także przeprowadzić audyt folderu Pobrane. Będziesz musiał to zrobić ręcznie. Usuń wszystko, czego już nie potrzebujesz. Przenieś potrzebne elementy na inny dysk.

2. Usuń pliki tymczasowe

Pliki tymczasowe mogą zająć kilka GB miejsca na dysku. Pliki te są często plikami szczątkowymi pozostałymi po zainstalowaniu poprzednich aktualizacji.

Otwórz aplikację Ustawienia za pomocą skrótu klawiaturowego Win + I.
Przejdź do Systemu.
Wybierz Pamięć.
Kliknij Pliki tymczasowe.
Kliknij Usuń pliki.

3. Odinstaluj nieużywane aplikacje

Jeśli masz zainstalowane w systemie aplikacje, których nie używasz, usuń je. Mogą wydawać się małymi aplikacjami, które zajmują mało miejsca, ale jeśli masz ich dużą liczbę, możesz stracić dużo miejsca.

Otwórz aplikację Ustawienia za pomocą skrótu klawiaturowego Win + I.
Przejdź do aplikacji.
Wybierz kartę Aplikacje i funkcje.
Sortuj aplikacje według rozmiaru.
Przejrzyj listę, aby zobaczyć, których aplikacji nie używasz.
Wybierz aplikację.
Kliknij Odinstaluj.
Powtórz dla wszystkich aplikacji, których nie używasz.

4. Wyczyść bibliotekę dokumentów i zdjęć

Jeśli nadal brakuje Ci miejsca, rozważ przeniesienie plików z biblioteki Dokumenty i obrazy na dysk zewnętrzny lub inny dysk wewnętrzny. Jeśli masz dużą kolekcję muzyki, która jest przechowywana na dysku systemu Windows, przenieś ją również na inny dysk. Możesz go przenieść z powrotem po pomyślnej aktualizacji do systemu Windows 11.

Wniosek

Firma Microsoft nie informuje o ilości wolnego miejsca na dysku przed zainstalowaniem głównej aktualizacji funkcji systemu Windows 10 ani o ilości wolnego miejsca na dysku przed próbą uaktualnienia do systemu Windows 11. To powiedziawszy, 20 GB jest bezpieczna wartość. Zawsze możesz mieć więcej wolnego miejsca i to ci nie zaszkodzi, ale postaraj się mieć przynajmniej tyle. W tej notatce, jeśli udało Ci się zwolnić kilka GB miejsca, ale nie możesz osiągnąć 20 GB, możesz ponownie spróbować uaktualnienia i może działać.