Jak naprawić pobieranie załącznika jest wyłączone w Gmailu

Gmail nie tylko świetnie zapobiega przedostawaniu się spamu do Twojej skrzynki odbiorczej, ale także całkiem dobrze chroni Cię przed szkodliwymi załącznikami. Prawdopodobnie wiesz, że nie możesz wysyłać plików EXE ani skryptów przez Gmaila. Jeśli otrzymasz taki plik przez Gmaila, zostanie wyświetlony komunikat o błędzie „Pobieranie załącznika jest wyłączone”. Ma to oczywiście na celu zapobieżenie zainfekowaniu systemu, jednak czasami ten załącznik jest bezpieczny i trzeba go pobrać. Oto, jak możesz to zrobić.

Klient poczty e-mail na komputer

Aby pobrać załącznik do wiadomości e-mail, który został zablokowany przez Gmaila, musisz mieć zainstalowanego w swoim systemie stacjonarnego klienta poczty e-mail. Nie będzie to problemem, ponieważ wszystkie główne systemy operacyjne mają domyślnego klienta poczty e-mail. Windows 10 ma Mail, macOS ma Mail, a większość dystrybucji Linuksa ma Thunderbirda. Twój stacjonarny klient poczty e-mail musi być skonfigurowany, tj. Musisz mieć prawidłowo dodane do niego konto e-mail.

Pobierz wyłączony załącznik e-mail

Otwórz Gmaila w przeglądarce i otwórz wiadomość z zablokowanym załącznikiem. Kliknij przycisk więcej opcji obok przycisku odpowiedzi iz menu wybierz Pokaż oryginał.

Spowoduje to otwarcie wiadomości e-mail w nowej karcie / oknie. Kliknij przycisk Pobierz oryginał i upewnij się, że zmieniłeś rozszerzenie pliku, w którym jest zapisana wiadomość, z TXT na EML.

Po zapisaniu wiadomości kliknij dwukrotnie, aby ją otworzyć. Powinien otworzyć się za pomocą stacjonarnego klienta poczty e-mail. Jeśli tak się nie stanie, przeciągnij i upuść wiadomość do klienta poczty e-mail lub poszukaj opcji Otwórz plik w swoim kliencie.

Kliknij załącznik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz lub Zapisz. Powinieneś móc pobrać plik i rozpakować go, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli często otrzymujesz pliki blokowane przez Gmaila, rozważ użycie innej metody ich udostępniania. Zawsze możesz skorzystać z usług przechowywania w chmurze, które zezwalają na tego typu pliki. Nie ma sposobu, aby wyłączyć funkcję blokowania w Gmailu, więc musisz albo wymyślić inną metodę udostępniania plików, albo musisz przestać używać interfejsu internetowego Gmaila i przejść do klienta komputerowego, z którym można podłączyć Gmaila konto do.

Oczywiście musimy Cię ostrzec, aby nigdy nie pobierać załącznika zablokowanego przez Gmaila, chyba że masz absolutną pewność, że jest bezpieczny. Nawet po pobraniu dobrze jest pozwolić programowi antywirusowemu przyjrzeć się temu przed uzyskaniem do niego dostępu.

x