01/18/2022

Jak naprawić wolne menu kontekstowe w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Menu kontekstowe w systemie Windows 10 to element interfejsu użytkownika, do którego każda aplikacja może dodawać opcje. System Windows 10 ma również swoje opcje w menu kontekstowym, więc w zależności od liczby zainstalowanych aplikacji menu kontekstowe może być bardzo zajęte. Może również spowolnić. Użytkownicy mogą przypisywać to zbyt wielu aplikacjom działającym w menu kontekstowym, ale to nie wszystko. Menu zwalnia, ponieważ aplikacja nie działa poprawnie. Oto jak naprawić wolne menu kontekstowe w systemie Windows 10.

Napraw wolne menu kontekstowe

Aby naprawić wolne menu kontekstowe, musisz użyć bezpłatnego narzędzia o nazwie ShellExView. To darmowa aplikacja i jest niesamowita. Poprawka zajmie trochę czasu, ale warto. Śmiało i pobierz ShellExView.

Sprawdź -   Jak korzystać ze skrótów Siri na iPhonie 6/6 Plus [No Jailbreak]

Po pobraniu aplikacji uruchom ją. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do opcji na pasku menu i włączenie przycisku „Ukryj wszystkie rozszerzenia Microsoft”. To ukryje elementy, które system Windows 10 dodaje do menu kontekstowego i zapobiega przypadkowemu wyłączeniu ich.

Pozostało ci już wszystko, co zostało dodane przez aplikację innej firmy. ShellExView wyświetla wiele rzeczy, więc musisz teraz posortować elementy z menu kontekstowego do góry. Aby to zrobić, kliknij tytuł kolumny Typ. Wszystkie elementy menu kontekstowego zostaną posortowane na górę.

Czas na małą próbę i błąd. Wybierz aplikację, która dodaje element do menu kontekstowego, i kliknij czerwony przycisk w lewym górnym rogu pod paskiem menu. Spowoduje to wyłączenie elementu. Następnie musisz ponownie uruchomić Eksploratora. ShellExView ma wbudowaną opcję ponownego uruchomienia Eksploratora, ale najlepiej jest użyć do tego natywnej metody Windows 10. Wydaje się, że ShellExView ma z tym problem.

Sprawdź -   Rummage organizuje i indeksuje pliki według tagu i daty [Windows]

Po ponownym uruchomieniu Eksploratora kliknij prawym przyciskiem myszy element i sprawdź, czy menu kontekstowe wyskakuje szybciej. Jeśli nie, tzn. Nadal jest wolny, wyłącz inną aplikację i uruchom ponownie Eksploratora. Rób to, dopóki menu kontekstowe nie będzie szybsze. Gdy znajdziesz, która aplikacja powoduje spowolnienie menu kontekstowego, możesz włączyć wszystkie pozostałe.

Jeśli okaże się, że istotną aplikacją jest spowolnienie menu kontekstowego, albo będziesz musiał bez niego żyć, albo będziesz musiał przyzwyczaić się do wolnego menu kontekstowego. Niewiele więcej można zrobić, jednak zawsze możesz sprawdzić, czy masz najnowszą wersję aplikacji. Jeśli nie, zaktualizuj go, aby rozwiązać problem. Może nawet pomóc odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.

x