Jak naprawić „Wystąpił błąd podczas czytania zapisywania na iPhone’a” w iTunes

Błędy iTunes nigdy nie są zabawne. Są one ogólne, nie wyjaśniają, co jest nie tak i często ten sam lub podobny komunikat o błędzie jest wyświetlany w przypadku wielu różnych problemów. Jednym z błędów, które możesz zobaczyć w iTunes podczas próby przywrócenia iPhone’a z kopii zapasowej, jest to, że iTunes nie mógł przywrócić iPhone’a, ponieważ wystąpił błąd podczas odczytu lub zapisu na iPhone’a.

Wystąpił błąd podczas czytania zapisywania do iPhone’a

Błąd sugeruje, że wystąpił problem z dostępem do urządzenia i zapisaniem na nim danych. Większość użytkowników może pomyśleć, że ma to związek z zablokowaniem telefonu lub innym hasłem lub kodem, które należy wprowadzić. To nie o to chodzi. W większości przypadków ten błąd pojawia się podczas przywracania, ponieważ zabrakło miejsca na dysku. Rozwiązaniem jest zwolnienie miejsca na dysku.

Pierwsze pytanie dotyczy tego, ile miejsca na dysku powinieneś mieć, aby przywrócić iPhone’a. Dobrą zasadą jest posiadanie tyle wolnego miejsca, ile wynosi rozmiar kopii zapasowej, plus 1 GB. Na przykład, jeśli kopia zapasowa ma 8 GB, na dysku powinno być 9 GB wolnego miejsca.

Zwolnij tę przestrzeń, jeśli możesz. Jedynym miejscem, w którym możesz usunąć pliki, jest folder MobileSync utworzony przez iTunes.

Tutaj użyj dat, aby określić, który folder jest kopią zapasową, z której chcesz przywrócić. Dobrym pomysłem jest przeniesienie innych folderów na dysk zewnętrzny, jeśli obawiasz się, że możesz nie zidentyfikować poprawnej kopii zapasowej, ale jeśli masz pewność, możesz je również usunąć.

MobileSync w systemie Windows 10

C:UsersfatiwAppleMobileSyncBackup

MobileSync w systemie macOS

~/Library/Application Support/Mobile Sync/Backup

Na poniższym zrzucie ekranu folder utworzony 20 września 2018 r. O 22:33 jest kopią zapasową, do której iPhone miał zostać przywrócony, więc wszystkie inne foldery zostały usunięte.

Podłącz iPhone’a, a następnie rozpocznij proces przywracania. Obserwuj ten sam folder, a zobaczysz, że podczas procesu przywracania zostanie utworzony inny folder. Pozwól mu przejść przez proces przywracania i nie przenoś ani nie usuwaj nowego folderu, dopóki telefon nie będzie ponownie działał.

Po pomyślnym przywróceniu iPhone’a możesz usunąć folder, który nie zawiera kopii zapasowej. Jeśli sprawdzisz miejsce na dysku, zobaczysz, że folder zajął znaczną ilość miejsca.

Zwykle nie stanowi to problemu, chyba że masz dysk SSD, co zwykle oznacza, że ​​masz mniej miejsca do zaoszczędzenia, stąd błąd.

x