Jak naprawić wznowienie odtwarzania w odtwarzaczu VLC po aktualizacji twórców

Udostępnij teraz w social media:

Odtwarzacz VLC ma zgrabną funkcję wznawiania odtwarzania. Wykrywa, kiedy odtwarzasz plik multimedialny, który był ostatnio odtwarzany w VLC. Wie, gdzie skończyłeś, kiedy zamknąłeś plik. Po ponownym otwarciu odtwarzacz VLC oferuje wznowienie od miejsca, w którym skończyłeś. Nie ma nic podobnego w aplikacji Wideo i TV dostarczanej z Windows 10. Mówiąc o Windows 10, aktualizacja Creators zepsuła funkcję wznawiania odtwarzania w odtwarzaczu VLC. Ze wszystkich problemów, jakie mogła mieć aktualizacja systemu Windows, jest to najbardziej nieprzewidywalny. Jest możliwe, choć niewiele, że VLC wprowadzi dla niego poprawkę. Jeśli nie chcesz czekać, istnieje znacznie prostszy sposób na przywrócenie odtwarzania w odtwarzaczu VLC.

  Sześć typowych błędów popełnianych przez początkujących w Smarthome

Poprawka jest prosta, ale będziesz jej nienawidzić. Odinstaluj i ponownie zainstaluj odtwarzacz VLC. Z jakiegoś powodu Aktualizacja twórców zepsuła tę funkcję. Podobnie jak w przypadku większości innych błędów, dzieje się tak tylko w przypadku aktualizacji z Aktualizacji rocznicowej. Jeśli masz czystą instalację, nie dostaniesz tego błędu.

Aby odinstalować odtwarzacz VLC, otwórz Panel sterowania i przejdź do programu. Wybierz odtwarzacz VLC z listy zainstalowanych programów i kliknij „Odinstaluj”. Aby to zrobić, będziesz potrzebować uprawnień administracyjnych.

Po odinstalowaniu aplikacji pobierz i zainstaluj ją ponownie. Ta funkcja będzie tym razem działać.

Asystent aktualizacji systemu Windows 10 resetuje ustawienia domyślne aplikacji po uaktualnieniu systemu Windows do nowszej wersji. To samo w sobie jest denerwujące, ponieważ musisz ponownie ustawić swoje preferencje. Stwarza też dodatkowe problemy. Innym problemem, który widzą użytkownicy systemu Windows 10, są białe miniatury zdjęć w Eksploratorze plików. Rozwiązanie tego problemu polega na zresetowaniu ustawień domyślnych aplikacji i odbudowaniu pamięci podręcznej ikon.

  Jak przenieść muzykę z iTunes na Androida

Nie jest to ostateczne, ale możliwe, że aktualizacja zepsuła własną funkcję buforowania VLC, która pozwala zapamiętać Twoją pozycję w pliku multimedialnym. Jeśli nie chcesz odinstalowywać VLC i instalować go ponownie, spróbuj zresetować domyślne ustawienia aplikacji dla filmów. Istnieje niewielka szansa, że ​​może to naprawić wznowienie odtwarzania w VLC. Podczas naszego testu problem nie zniknął, dopóki aplikacja nie została ponownie zainstalowana.

Aktualizacja twórców zepsuła kilka rzeczy, ale w większości są one małe. Aktualizacja dodała PowerShell do menu Win X, ale w ten sposób zepsuła rasteryzowane czcionki. Znowu jest to mały i łatwy do naprawienia problem. Po prostu nie powinno się to dziać. Asystent aktualizacji, chociaż świetny sposób na aktualizację systemu operacyjnego, musi przestać zepsuć rzeczy przy każdej większej aktualizacji.

  Jak ukryć nazwy folderów aplikacji na iPhonie lub iPadzie

x