Jak nauczyć się solidności w 2022 – 11 kursów/zasobów

Solidność to kluczowy język programowania w świecie Blockchain.

W 2014 roku po raz pierwszy zaproponowano Solidity, a zespół Solidity Ethereum konsekwentnie pracował nad jego rozwojem. Obecnie tysiące programistów na całym świecie używa Solidity do tworzenia usług opartych na blockchain. W obecnym świecie znajdziesz wiele przypadków użycia Solidity.

Teraz pozwól nam zrozumieć nieco więcej o Solidności, abyś mógł się o tym dobrze przekonać.

Czym jest Solidność?

Solidity to obiektowy język programowania stworzony przez zespół Ethereum Network do projektowania i rozwijania inteligentnych kontraktów w świecie Blockchain. Za pomocą tego języka programowania można zautomatyzować transakcje i wykonywać różne inne zadania.

Jeśli zbliżysz się do rdzenia Solidity, przekonasz się, że jest bardzo podobny do JavaScript. Tak więc, jeśli jesteś dobry w JavaScript, możesz łatwo zapoznać się z Solidity. Co więcej, Solidity jest nieco podobne do C++ i Pythona.

Ponieważ Solidity jest językiem wysokiego poziomu, będziesz musiał posługiwać się literami i cyframi. Tak więc łatwo to zrozumieć. Podobnie jak w Pythonie, będziesz musiał użyć koncepcji dziedziczenia i dołączyć różne biblioteki do programowania w Solidity.

Istnieje wiele przypadków użycia programowania Solidity, które są dość widoczne w świecie blockchain. Przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych przypadków użycia.

Przypadki użycia programowania solidności

Głosowanie

W procesie głosowania widocznych jest kilka problemów, takich jak fałszywi wyborcy, przechwytywanie stoisk, manipulacja danymi i zmiany maszyn do głosowania. Proces głosowania można uczynić przejrzystym i skutecznym dzięki wdrożeniu inteligentnych kontraktów Solidity.

Finansowanie społecznościowe

Finansowanie społecznościowe często wiąże się z kwestiami zarządzania danymi i prowizji od osób trzecich. Nie ma wymogu scentralizowanych systemów, gdy cały proces jest obsługiwany przez inteligentne kontrakty Solidity. To ostatecznie zmniejszy dodatkowe koszty.

Aukcje w ciemno

Każdy może zobaczyć oferty innej osoby, jeśli jest otwarta aukcja. Stwarza to wiele sporów, a nawet ryzyko oszustwa. Aukcje w ciemno z inteligentnymi kontraktami Solidity nie pozwolą żadnej osobie zobaczyć oferty innej osoby, dopóki aukcja się nie zakończy.

Dzięki temu może być całkiem jasne, że programowanie Solidity ma bardzo wartościowe przypadki użycia.

Przyjrzyjmy się teraz warunkom wstępnym nauki Solidności. Pomoże ci to bardzo, jeśli myślisz o nauce tego języka.

Warunki wstępne uczenia się solidności

Solidity to język programowania wysokiego poziomu do tworzenia inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum. Ponieważ wszystko jest powiązane z platformą Ethereum, musisz posiadać podstawową wiedzę na temat platformy. Poza tym następujące warunki wstępne do nauki Solidity:

 • Podstawowe zrozumienie technologii Blockchain i powiązanych z nią platform
 • Podstawowa znajomość programowania i języków programowania
 • Umiejętność pracy z technologią

Jeśli jesteś z komputera, będzie to plus, ponieważ łatwiej będzie ci się uczyć. Ale nawet jeśli jesteś z jakiejkolwiek innej dziedziny, możesz nauczyć się Solidity po zdobyciu podstawowej wiedzy na temat Ethereum Blockchain.

To wszystko, czego potrzebujesz, aby zostać programistą Solidity.

Wpływ solidności uczenia się na zostanie deweloperem Blockchain/Ethereum

Jeśli chcesz zostać programistą Blockchain/Ethereum, musisz mieć jasność co do inteligentnych kontraktów. Praca Blockchain Developera polega na tworzeniu DApps (Decentralized Apps), a Smart Contracts są jego podstawą.

Aby napisać jakikolwiek inteligentny kontrakt, będziesz musiał nauczyć się Solidity. Składnia jest podobna do JavaScript, ale będziesz potrzebować głębokiego zrozumienia Solidity do pisania inteligentnych kontraktów. Po wdrożeniu dowolnego inteligentnego kontraktu wykona on zadanie autonomicznie, bez konieczności interwencji z Twojej strony. Nie możesz w żadnym momencie modyfikować kodu. Będzie działać w nieskończoność.

Jeśli chcesz wejść w dziedzinę Blockchain i rozwijać inteligentne kontrakty, musisz zapoznać się z programowaniem Solidity. Oto kilka kluczowych powodów, dla których warto nauczyć się Solidity:

 • Tworzenie inteligentnych kontraktów do programowania pieniędzy i przenoszenia ich w oparciu o spełnienie określonych warunków
 • Wdrażanie inteligentnych kontraktów za pośrednictwem EVM (Ethereum Virtual Machine)
 • Tworzenie zdecentralizowanych aplikacji w każdym sektorze
 • Wyjaśnij tajniki blockchainu Ethereum dzięki Solidity

Można więc powiedzieć, że jeśli jesteś dokładny w programowaniu Solidity, praca z platformą Ethereum i innymi platformami blockchain będzie całkiem łatwa. Solidność jest podstawą do zostania programistą Ethereum / Blockchain.

Teraz możesz mieć najczęstsze pytanie – „Jak nauczyć się Solidności?” Cóż, nie musisz się martwić, ponieważ wkrótce otrzymasz odpowiedź.

Przejrzyjmy niektóre z najlepszych kursów i zasobów do nauki Solidity w zaciszu Twojego domu.

Opanuj programowanie Ethereum i solidności od podstaw w 2022 r. [Udemy]

Jeśli szukasz kursu dla początkujących, aby zacząć od podstaw Ethereum i Solidity, ten kurs Udemy jest idealny. Kurs obejmuje teoretyczne i praktyczne podejścia, aby jak najlepiej wyjaśnić każdą koncepcję. Przed końcem tego kursu zbudujesz 5 praktycznych inteligentnych kontraktów, aby przetestować swoją wiedzę.

Czego się nauczysz?

 • Podstawy całej platformy Ethereum Blockchain
 • Doskonała znajomość języka programowania Solidity
 • Opracuj i wdrażaj inteligentne kontrakty dla tokena ERC20, ICO, zdecentralizowanej platformy aukcyjnej i zdecentralizowanej platformy pozyskiwania funduszy

Ten kurs nie jest przeznaczony dla początkujących. Jeśli jesteś inżynierem lub programistą, który nie może się doczekać rozwoju DApps i pracy nad Ethereum Blockchain, zdecydowanie powinieneś rozważyć udział w tym kursie.

Certyfikowany programista solidności [Blockchain Council]

Certified Solidity Developer to ekskluzywna certyfikacja oparta na egzaminach. Głównym celem rozwoju tego certyfikatu jest pomoc uczniom w zdobyciu wszechstronnej wiedzy na temat aplikacji i DApps opartych na Ethereum. Po uzyskaniu tego certyfikatu będziesz mógł dość szybko zostać programistą Ethereum lub Blockchain.

Czego się nauczysz?

 • Podstawy Blockchain, w tym jego zalety, porównanie z tradycyjnymi technologiami oraz przegląd różnych technologii Blockchain
 • Wprowadzenie do Ethereum, inteligentnych kontraktów i EVM
 • Kompleksowa znajomość języka programowania Solidity

Ten kurs certyfikacyjny pomoże Ci zdobyć dogłębną wiedzę na temat Ethereum Blockchain, jego działania i implementacji. Otrzymasz wsparcie 24*7 od doświadczonych mentorów, aby rozwiązać każde Twoje pytanie.

Kompletny kurs solidności – Blockchain – od zera do eksperta [Udemy]

Kompletny kurs solidności na Udemy to w rzeczywistości kompleksowe rozwiązanie do nauki solidności. Pomoże Ci zacząć od podstawowych tematów i przeniesie Cię na zaawansowany poziom budowania złożonych inteligentnych kontraktów i DApps. Ponieważ jest to kompletny kurs, nie będziesz potrzebować żadnych innych zasobów, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące programowania Solidity.

Czego się nauczysz?

 • Podstawy języka programowania Solidity i zrozumienie pisania inteligentnych kontraktów
 • Zastosowanie swojej wiedzy do ponad 30 zadań i wyzwań
 • Zrozumienie EVM, Ethereum Blockchain, a także innych platform blockchain

Ten kurs rozpocznie się od podstaw i pomoże Ci przejść do poziomu eksperckiego, aż do jego ukończenia. Do rozpoczęcia tego kursu nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza, ponieważ możesz nauczyć się wszystkiego od zera tutaj.

Naucz się solidności: języka programowania inteligentnych kontraktów Ethereum [Blockchain Council]

Solidność jest technologią zdecentralizowaną, dlatego ludziom często trudno jest uczyć się i rozumieć. Blockchain Council opracował program Learn Solidity, aby w ciągu kilku godzin zrozumieć język od podstaw. Otrzymasz jasny pomysł na rozwijanie DApps na platformie Ethereum za pomocą inteligentnych kontraktów.

Czego się nauczysz?

 • Podstawy Ethereum, inteligentnych kontraktów i innych platform blockchain
 • Instalowanie i konfigurowanie środowiska programistycznego Solidity
 • Tworzenie aplikacji na żywo i wdrażanie inteligentnych kontraktów w Solidity

Po ukończeniu tego kursu będziesz na tyle biegły, aby budować różne aplikacje blockchain w sieci Ethereum przy użyciu Solidity. Możesz więc uznać ten kurs za początek swojej kariery programisty Blockchain.

Kurs szkoleniowy certyfikacji Blockchain [Edureka]

Najlepsi eksperci z branży opracowali szkolenie certyfikacyjne Blockchain firmy Edureka, aby zapewnić całą wymaganą wiedzę w jednym miejscu. Zaczyna się od podstawowych koncepcji Blockchain i różnych platform, takich jak Ethereum, MultiChain, Bitcoin i Hyperledger. Praktyczne pokazy ułatwią opanowanie ekosystemu Ethereum.

Czego się nauczysz?

 • Praca na platformach Blockchain i podstawach kryptowalut
 • Podstawy programowania Ethereum i Solidity oraz zaawansowana nauka
 • Rozwijanie prywatnego łańcucha bloków na MultiChain
 • Kompletna konfiguracja środowiska programistycznego za pomocą Hyperledger

Ten kurs jest idealny dla każdej osoby z wykształceniem technicznym. Jeśli myślisz o podnoszeniu swoich umiejętności i wspinaniu się po szczeblach drabiny, zdecydowanie powinieneś rozważyć udział w tym szkoleniu certyfikacyjnym Blockchain na Edureka.

Kurs solidności, blockchain i inteligentnych kontraktów [freeCodeCamp]

Jest to kompletny kurs wprowadzający na YouTube autorstwa freeCodeCamp. Tutaj zapoznasz się ze wszystkimi podstawowymi koncepcjami Blockchain, inteligentnymi kontraktami, solidnością, NFT, DeFi, a także z rozwojem pełnego stosu blockchain. Jest to całkowicie darmowy zasób wideo dostępny w Internecie, aby dowiedzieć się wszystkiego o Blockchain od poziomu podstawowego do zaawansowanego.

Czego się nauczysz?

 • Wprowadzenie do blockchain, solidności i inteligentnych kontraktów
 • Zrozumienie DeFi, NFT i innych znanych platform blockchain
 • Uzyskanie pełnej wiedzy na temat rozwoju full-stack blockchain

Jeśli bardziej interesujesz się pełną wiedzą wideo, powinieneś rozważyć ten kurs YouTube, aby podnieść swoje umiejętności.

Ethereum Blockchain Developer Bootcamp z solidnością [Udemy]

Nawet jeśli nie masz wiedzy na temat programowania, nadal możesz rozpocząć karierę jako programista Ethereum z pomocą tego Bootcamp dla programistów Ethereum Blockchain. Pomoże Ci zrozumieć wszystko o Solidity, od podstawowego do zaawansowanego. Dostępne są samouczki wideo krok po kroku, aby zrozumieć wszystko w najlepszy możliwy sposób.

Czego się nauczysz?

 • Solidność Programowanie poprzez projekty i aplikacje
 • Zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat inteligentnych kontraktów
 • Korzystanie z głównych podstawowych narzędzi programistycznych Ethereum
 • Korzystanie z Web3 wraz z projektami kursów

Jest to kompleksowy kurs, aby zostać programistą Ethereum. Po ukończeniu tego kursu staniesz się biegły w Solidity, Web3, Remix, Metamask, Truffle i kilku innych koncepcjach.

Blockchain: nauka solidności [LinkedIn]

Blockchain to nie tylko popularna technologia, ale programiści uważają ją obecnie za całkiem przydatną technologię. Solidity sumuje się i znacznie ułatwia programistom Blockchain. Kurs Solidity Learning na LinkedIn jest idealny do nauki tworzenia inteligentnych aplikacji opartych na umowach za pośrednictwem Solidity.

Czego się nauczysz?

 • Tworzenie prostych, inteligentnych aplikacji opartych na umowach za pomocą języka programowania Solidity
 • Wykonywanie samorealizujących się transakcji za pomocą inteligentnych kontraktów
 • Zrozumienie składni i zaawansowanych koncepcji Solidity i Smart Contracts

Możesz uzyskać dostęp do tego kursu z dowolnego miejsca iw dowolnym czasie. Ponieważ zaczyna się od podstaw Blockchain i solidności, będziesz w stanie zrozumieć wszystko od podstaw.

Odkryj Ethereum i Solidność [Ludu]

Zdecentralizowane aplikacje i blockchain Ethereum to rozmowy miasta. Ale w tej chwili dostępnych jest bardzo niewiele zasobów do nauki wszystkich nowych pojęć. W tym kursie Discover Ethereum & Solidity nauczysz się tworzyć od podstaw kompletną aplikację DApp, korzystając z najlepszych praktyk z obecnego ekosystemu Ethereum.

Czego się nauczysz?

 • Podstawowe zrozumienie Ethereum, DApps, Smart Contracts i Solidity
 • Praca z frameworkiem Truffle
 • Korzystanie z Metamaski i podstawowych pojęć Web3

Po ukończeniu tego kursu zdobędziesz pełną wiedzę na temat projektowania własnych inteligentnych kontraktów w Solidity. To poprowadzi Cię na doskonałą ścieżkę do zostania programistą Ethereum, a także do rozpoczęcia własnych projektów blockchain w przyszłości.

Samouczek Solidity i kurs programowania Blockchain Ethereum [CryptoZombies]

CryptoZombies wymyśliły interaktywną szkołę, aby w najlepszy możliwy sposób uczyć się techniki blockchain. Tutaj nauczysz się rozwijać inteligentne kontrakty w Solidity podczas tworzenia własnej gry krypto-kolekcjonerskiej. Będą interaktywne lekcje kodowania, które nauczą Cię wszystkiego za pomocą samouczków krok po kroku i pomogą Ci zbudować w pełni funkcjonalną grę opartą na blockchain.

Czego się nauczysz?

 • Budowanie własnej w pełni funkcjonalnej gry opartej na blockchain
 • Zrozumienie programowania Solidity i wdrażanie własnego DApp

Nawet jeśli ukończysz pierwszą lekcję, będziesz mógł nazywać siebie programistą Blockchain. Jest to praktyczny kurs szkoleniowy, w którym zastosujesz wszystko, czego się nauczyłeś, tworząc grę opartą na blockchain.

Naucz się solidności: wyjaśnienie głównych pojęć i zasad [BitDegree]

Jeśli bardziej interesujesz się metodą czytania i uczenia się, ten artykuł na BitDegree będzie bardzo przydatny. Ten artykuł zapewni Ci podstawowe zrozumienie Solidności, a także wprowadzi Cię w główne pojęcia i zasady języka. Otrzymasz jasne wyobrażenie o ścieżce, którą musisz podążać, aby nauczyć się Solidności i zostać programistą Ethereum.

Czego się nauczysz?

 • Cel i zastosowania języka programowania Solidity
 • Główne koncepcje i zasady, którymi należy się zająć w Solidity

Ponadto w tym artykule znajdziesz również cenne zasoby, które pomogą Ci poszerzyć swoją wiedzę na temat Solidności i innych pojęć z nią związanych.

Wniosek

Załóżmy, że myślisz o wejściu na pole Ethereum i Blockchain. W takim przypadku powinieneś zacząć uczyć się Solidity, ponieważ jest to podstawa wszystkiego na Ethereum Blockchain. Wymienione powyżej zasoby pomogą Ci rozpocząć karierę jako programista Ethereum w tym konkurencyjnym świecie.

Bez względu na to, na jakiej pozycji jesteś teraz, możesz zostać programistą Ethereum, jeśli jesteś w stanie opanować język programowania Solidity.

Następnie sprawdź najlepszy kurs i zasoby inżynierii oprogramowania.