Udostępnij teraz w social media:

Pokémon Go to nie tylko łapanie Pokémonów. Gra wykracza daleko poza tę prostą koncepcję, a także pozwala graczom brać udział w bitwach z innymi trenerami, walczyć o kontrolę nad siłowniami, a nawet wykluwać jaja. Jeśli chodzi o bitwy w Pokémon Go, wynik będzie zależał od tego, jak silny jest Pokémon. Siła Pokémona jest określana przez jego CP, czyli Siłę Bojową. Kiedy po raz pierwszy zaczniesz łapać Pokémony, napotkasz te z bardzo niskim CP, ale wraz ze wzrostem twojego poziomu zaczniesz widzieć silniejsze Pokémony ewoluujące wokół ciebie. Będziesz naturalnie bardzo podekscytowany, gdy pojawi się Pokémon o wysokim CP, ale trudniej będzie go złapać. Jeśli nie możesz znaleźć Pokémona o wysokim CP, możesz ewoluować swoje obecne. Ewolucja Pokémona nie tylko zapewnia dużo XP, ale także zwiększa CP Pokémona. Jedynym problemem jest to, że ewolucja wymaga dużych zasobów, tj. Wielu, wielu cukierków, które są specyficzne dla Pokémonów, a ewolucja może spowodować jedynie niewielki wzrost CP. Aby zapobiec używaniu zasobów na Pokémonach, które na dłuższą metę nie będą tego warte, użyj Kalkulatora Ewolucji Pokémona, aby sprawdzić, jak wysoko osiągnie CP Pokémona, jeśli go ewoluujesz.

Sprawdź -   Jak uruchamiać akcje, dotykając tylnej części iPhone'a

Kalkulator Ewolucji Pokémona opiera się na aktualnym CP Pokémona, którego chcesz ewoluować, i który to jest, aby zgadnąć, jakie będzie CP po ewolucji. Szacunki nie są w 100% dokładne, ale są wystarczająco bliskie, abyś wiedział, czy wydawanie zasobów, np. Cukierków, na konkretnego Pokémona jest dobrym pomysłem, czy nie.

Z listy rozwijanej wybierz Pokémona, którego chcesz ewoluować, i jego aktualny CP. Kliknij „Szacuj CP”.

Oto wyniki według aplikacji dla 15 CP Weedle.

pokemon-cp-wyliczony

Przetestowaliśmy to oczywiście i szacowana PK była dość bliska. Nadal mam 1000 XP, ale błąd zyskał tylko 1 PK. Nawet gdyby uzyskał przewidywane 18 PK, nie będzie to duża poprawa. Jest to rodzaj ewolucji, który robisz, gdy próbujesz szybko awansować, a nie gdy inwestujesz zasoby w Pokémona, którego chcesz użyć w walce.

Sprawdź -   Jak naprawić wiele ekranów nie wykrytych w systemie Windows 10

chwastweedle-evolved-kakuna

W przypadku Pokémonów z wyższym CP szacunki mogą się różnić o więcej niż tylko 2-3 jednostki CP. Różnica może sięgać nawet 50, ale w szerszej perspektywie ta różnica nadal będzie wydawać się niewielka.

Odwiedź Kalkulator ewolucji Pokémon