Jak odblokować kogoś na Instagramie

Kiedy blokujesz kogoś na Instagramie, nie widzisz już postów tej osoby ani nie będzie ona mogła wchodzić w interakcję z Twoim profilem. Jeśli jednak kiedykolwiek zechcesz cofnąć tę decyzję, w dowolnym momencie możesz odblokować kogoś na Instagramie.

Odblokuj kogoś z jego profilu na Instagramie

Najłatwiejszym sposobem odblokowania kogoś jest odwiedzenie profilu tej osoby na Instagramie. Działa to niezależnie od tego, czy używasz aplikacji Instagram dla iPhone lub Androidlub Instagram w internecie.

Nawet jeśli kogoś zablokowałeś, nadal możesz wyszukać jego profil i odwiedzić go w dowolnym momencie. Więc najpierw otwórz profil, który chcesz odblokować.

Zamiast przycisku „Obserwuj” lub „Obserwuję” zobaczysz przycisk „Odblokuj”; dotknij go.

Ponownie dotknij „Odblokuj” w oknie potwierdzenia.

Kran

Instagram poinformuje Cię wtedy, że profil jest odblokowany i możesz go ponownie zablokować w dowolnym momencie; kliknij „Odrzuć”. Nadal nie będziesz widzieć żadnych postów w profilu tej osoby, dopóki nie przesuniesz w dół, aby odświeżyć stronę.

Kran

Odblokuj kogoś w ustawieniach Instagrama

Jeśli nie pamiętasz uchwytu na Instagramie osoby, którą zablokowałeś, lub został on zmieniony, możesz uzyskać dostęp do listy wszystkich zablokowanych profili na stronie Ustawienia swojego profilu na Instagramie.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Instagram, a następnie dotknij ikony swojego profilu na dolnym pasku narzędzi.

Stuknij ikonę swojego profilu.

Następnie dotknij trzywierszowego przycisku Menu w prawym górnym rogu swojego profilu.

Dotknij trzywierszowego przycisku Menu.

Kliknij „Ustawienia”.

Kran

W „Ustawieniach” wybierz „Prywatność”.

Kran

Na koniec kliknij „Zablokowane konta”.

Kran

Zobaczysz teraz listę wszystkich zablokowanych profili. Aby kogoś odblokować, kliknij „Odblokuj” obok tego konta.

Kran

Potwierdź swoje działanie, ponownie dotykając „Odblokuj” w wyskakującym okienku.

Kran

Teraz będziesz mógł ponownie zobaczyć posty i historie tej osoby w swoim kanale. Jeśli jest więcej osób, które chcesz odblokować, po prostu powtórz proces.

Jeśli wolisz, możesz też kogoś odblokować, ale wyciszyć jego posty i historie, aby ukryć je na swoim kanale na Instagramie.

x