Mac

Jak odinstalować aplikację Preferencje systemowe na macOS

aplikacje macOS mają różne formy; niektóre instalują się jako pakiety, inne uruchamiają się całkowicie z paska menu, niektóre są dostarczane jako pliki DMG, a niektóre instalują w aplikacji Preferencje systemowe. W zależności od sposobu zainstalowania aplikacji metoda odinstalowania będzie się różnić. Najłatwiejsze do odinstalowania aplikacje to te, które trafiają do folderów Aplikacje. Pakiety są różne i jeśli chcesz odinstalować aplikację Preferencje systemowe, metoda będzie taka, której nie możesz zgadnąć. To nie znaczy, że jest to trudne. Oto, co musisz zrobić.

Odinstaluj aplikację Preferencje systemowe

Otwórz aplikację Preferencje systemowe i przytrzymaj klawisz Control na klawiaturze. Kliknij aplikację, którą chcesz odinstalować, a pojawi się opcja „Usuń„ nazwa aplikacji ”w panelu preferencji”. Kliknij go, a aplikacja zostanie odinstalowana.

Spowoduje to usunięcie aplikacji z komputera Mac. Aplikacje macOS nie są instalowane w częściach; jeśli usuniesz aplikację z Preferencji systemowych, zniknie ona z systemu. Oczywiście tylko dlatego, że aplikacja pojawia się w Preferencjach systemowych, nie oznacza, że ​​musisz ją odinstalować. Ta metoda jest przeznaczona dla aplikacji, które instalują się wyłącznie w aplikacji Preferencje systemowe.

Jeśli aplikacja, którą chcesz usunąć, pojawia się w folderze Aplikacja, to jest miejsce, w którym należy ją odinstalować. Powinno to również usunąć go z Preferencji systemowych. Jeśli nadal tam jest, wypróbuj tę metodę, aby się go pozbyć, a ponowne uruchomienie systemu nigdy nie zaszkodzi.

Jeśli aplikacja została zainstalowana w Preferencjach systemowych, a opcja usuwania nie pojawia się lub nie działa, istnieje prawdopodobieństwo, że aplikacja została zainstalowana jako pakiet. Te aplikacje są nieco bardziej skomplikowane do usunięcia, ale jeśli taka sytuacja się znajduje, będziesz musiał odinstalować sam pakiet.

Odinstalowanie pakietu wymaga skorzystania z terminala lub możesz znaleźć aplikację innej firmy, która może pomóc w zarządzaniu pakietami w systemie.

Aplikacje instalowane w Preferencjach systemowych nie są w żaden sposób niebezpieczne, złe lub słabo opracowane. Po prostu nie wszystkie aplikacje muszą iść do folderu Aplikacje, podobnie jak nie wszystkie aplikacje muszą być uruchamiane z Docka lub z paska menu. Metoda ich odinstalowania nie jest oczywista, ponieważ Preferencje systemowe nie wydają się być edytowalne. Ponadto kliknięcie i przytrzymanie ich nie sprawia, że ​​można je edytować, tak jak w przypadku aplikacji w Launchpadzie.

x