Jak szybko znaleźć określone preferencje systemowe na komputerze Mac

Udostępnij teraz w social media:

Chcesz zmienić ustawienie na komputerze Mac, ale nie wiesz, gdzie je znaleźć? Istnieją dwa szybkie i łatwe sposoby zlokalizowania określonych preferencji systemowych, które chcesz zmienić. Oto jak.

Wyszukaj w preferencjach systemowych

Najbardziej szczegółowym sposobem znalezienia ustawienia na komputerze Mac jest wyszukiwanie w aplikacji Preferencje systemowe macOS. Aby go uruchomić, kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje systemowe”.

Gdy pojawi się okno Preferencje systemowe, znajdź pole wyszukiwania w prawym górnym rogu okna i kliknij je.

  Źródło Microsoft Bluetooth A2dp nie działa poprawnie (kod 52)

Pasek wyszukiwania w preferencjach systemowych na komputerze Mac

W polu wyszukiwania wpisz słowo lub dwa opisujące to, czego szukasz. Na przykład możesz wpisać „sieć”, aby wyświetlić opcje sieciowe, lub „mysz” i zobaczyć listę wszystkich preferencji dotyczących myszy.

Wyniki wyszukiwania w preferencjach systemowych na komputerze Mac

Preferencje systemowe zwróci listę najbardziej prawdopodobnych opcji, a także podświetli ikony w oknie Preferencje systemowe. Kliknij wynik pasujący do tego, czego szukasz, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do panelu preferencji z tymi ustawieniami.

Wyszukaj Preferencje systemowe za pomocą Spotlight

Możesz także wyszukiwać określone preferencje systemowe za pomocą funkcji wyszukiwania Spotlight na komputerze Mac. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz szybko zmienić ustawienie, nie martwiąc się, jak je znaleźć.

  Zdjęcia w przeglądarce zdjęć systemu Windows nie będą się obracać (ROZWIĄZANIE)

Najpierw uruchom Spotlight, naciskając klawisze Command + Spacja lub klikając „ikonę lupy” na pasku menu.

Kliknij ikonę lupy na pasku menu, aby uruchomić wyszukiwanie Spotlight.

Gdy pojawi się pasek wyszukiwania Spotlight, wpisz słowo opisujące preferencje, których szukasz. Na przykład możesz wpisać „klawiatura”, aby wyświetlić sekcje preferencji związanych z klawiaturą.

Gdy zobaczysz żądany wynik na liście po lewej stronie, kliknij go dwukrotnie, a aplikacja Preferencje systemowe otworzy się bezpośrednio w odpowiedniej sekcji preferencji.

Otwórz Spotlight na Macu i wpisz słowo, aby wyszukać opcje preferencji systemowych.

Po dokonaniu żądanej zmiany zamknij Preferencje systemowe i gotowe. Teraz, gdy wiesz, jak znaleźć wszystko, będziesz mógł dostosować swój komputer Mac, aby go polubić. Baw się dobrze!

x