Jak skanować i digitalizować swoje stare zdjęcia telefonem

Udostępnij teraz w social media:


Aparaty cyfrowe, gdy pojawiły się pięści na półkach, były drogie. Minęło trochę czasu, zanim stały się tańsze, a telefony z aparatami stały się lepsze. Większość ludzi nadal używa standardowych kamer filmowych do rejestrowania specjalnych wydarzeń z ich życia. Zdjęcia zostały wywołane i albo przechowywane w obszernych albumach, albo umieszczone w pudełkach po butach. Aparaty cyfrowe i smartfony sprawiły, że aparaty typu „wskaż i strzelaj” stały się przestarzałe, ale nie pozbyły się naszych starych zdjęć. Te, które w tamtym czasie były drogie do wywoływania pamięci, zostały wydrukowane na standardowym arkuszu fotograficznym 4 × 6 i mieszkają w naszych małych przestrzeniach magazynowych. Możesz je zeskanować, aby zachować kopię cyfrową, ale jest to dość czasochłonne zadanie. Firma Google właśnie wydała nową aplikację o nazwie PhotoScan, która umożliwia skanowanie i digitalizację starych zdjęć za pomocą telefonu. Oto jak to działa.

  Jak naprawić dodatki wyłączone w przeglądarce Firefox

Wyjmij pudełko ze starymi zdjęciami. Jeśli umieściłeś je w albumie, nie musisz ich usuwać, jeśli zdjęcie nie jest zasłonięte.

Połóż zdjęcie na płaskiej powierzchni. Upewnij się, że nie zwija się w rogach. Otwórz aplikację i umieść zdjęcie w przeglądarce. Stuknij przycisk przechwytywania.

Nie opuszczaj aplikacji ani nie pozwól, aby zdjęcie opuściło przeglądarkę po zrobieniu go. Na zdjęciu pojawią się cztery okręgi prowadzące z okręgiem docelowym pośrodku. Porusz telefonem i umieść celownik wewnątrz prowadnic. Poczekaj, aż zakończy przetwarzanie, a następnie przejdź do następnego.

fotokorekta

Po zeskanowaniu wszystkich czterech kręgów aplikacja przetworzy Twoje zdjęcie. Stuknij małe kółko w prawym dolnym rogu, aby wyświetlić zeskanowane zdjęcia i zapisać te, które chcesz.

  Jak zainstalować system Enso

fotoskanowanie kompletnefotoskanowanie

Aplikacja całkiem dobrze skanuje zdjęcia. Równie dobrze mogły zostać zeskanowane za pomocą odpowiedniego płaskiego skanera. Obsługuje lampę błyskową, jeśli potrzebujesz jej podczas robienia zdjęcia, ale nie zalecamy jej używania, ponieważ dodaje blasku.

Zainstaluj PhotoScan z App Store

Zainstaluj PhotoScan ze sklepu Google Play

x