Jak „odkleić” stronę na Facebooku, której nie możesz odmówić

Niestety, nie można odróżnić strony, która jest niedostępna, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane tymczasową blokadą, usuniętym kontem czy usuniętą stroną. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz wypróbować, jeśli strona jest aktywna, ale masz problem z jej nielubieniem. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego nie możesz odróżnić martwych stron lub dowiedzieć się, co możesz wypróbować w przypadku aktywnych stron, czytaj dalej!

Nielubienie nieistniejących stron na Facebooku

Na Facebooku możesz „polubić” coś, co ktoś opublikował jako aktualizację statusu, zdjęcie, aplikację i tak dalej. Jednym godnym uwagi problemem, który istnieje od czasu utworzenia Facebooka, jest Twoja historia „Lubię to” na stronach, które Ci się podobają, a których nie możesz nie lubić. Oczywiście, większości lubianych stron nie da się polubić, ale te, które nie są już dostępne, pozostawiają status „Lubię to” jako trwałą pieczęć w Twoim profilu.

Aktywne strony pozwalają Ci polubić i polubić tyle, ile uznasz za stosowne, przechodząc do swojego profilu i przechodząc do sekcji „Lubię to”. Możesz kliknąć pionową elipsę (trzy pionowe kropki) i wybrać „Nie podoba mi się” lub kliknąć link do strony, aby go otworzyć i kliknąć „Nie podoba mi się”. Niestety martwe strony nie oferują opcji odróżnienia ich za pomocą wielokropka lub rzeczywistej strony.

Co więcej, nie ma wyskakującego okienka po najechaniu kursorem na link do martwej strony na liście „Lubię to”, który pozwala kliknąć „Lubię to”, aby go polubić.

Co więc możesz zrobić, aby w przeciwieństwie do nieistniejących stron na Facebooku? Odpowiedź brzmi: nic. Utkniesz z tą pieczątką na swoim profilu na zawsze, przynajmniej na razie. Jednak status „na razie” istnieje od wielu lat. Oczywiście Facebook nie ma zamiaru naprawić popularnego problemu lub nie może dodać funkcji do istniejącego kodu na podstawie jego projektu. Dlatego nie można w żaden sposób odblokować „Lubię to” na nieistniejącej stronie. Tak, istnieją twierdzenia, że ​​można, ale prawda jest taka, że ​​nie działają. Więcej szczegółów dostępnych jest poniżej.

Problemy z odrzuceniem aktywnych stron na Facebooku

Z drugiej strony aktywne strony mogą czasami powodować problemy, takie jak kliknięcie „niepodobne” i powrót do stanu „Lubię to” lub niemożność zmiany stanu w ogóle.

Co możesz zrobić, aby naprawić niepodobny powrót do statusu „polubienie” lub naprawić Facebooka, który nie pozwala ci polubić lub nie podobać się aktywnej stronie? Odpowiedzi mogą działać lub nie, w zależności od konkretnego scenariusza.

Facebook w przeciwieństwie do Facebooka wracaj do polubień

W przeszłości wielu użytkowników Facebooka wspominało, że utknęli z „Lubię to” na stronie i nie mogli go odblokować, ponieważ powrócił do poprzedniego stanu.

Klikali niebieską ikonę „Lubię to”, aby odróżnić stronę lub post, a następnie zmieniała kolor na szary, ale automatycznie wracała do niebieskiego statusu „Lubię to”.

Jeśli szukałeś w Internecie problemów z nielubieniem stron na Facebooku, z pewnością widziałeś wiele takich komentarzy. Dlaczego ten problem jest tutaj wspomniany? Dzieje się tak, ponieważ problem występował głównie podczas przejścia w 2020 roku na nowy układ stron na Facebooku z nową funkcjonalnością.

Podczas aktualizacji Facebooka w 2020 r. użytkownicy zostali złapani w stary/nowy problem z niekompatybilnością, w którym niektóre strony i konta znajdowały się w starym systemie, podczas gdy inne zostały przeniesione lub „przeniesione” do nowego układu Facebooka. Nie daj się zmylić i sprawić, że pomyślisz, że możesz usunąć swoje „polubienia” na podstawie starych komentarzy do tych problemów. W każdym razie nikt nigdy nie miał na to rzeczywistego rozwiązania.

Jeśli chodzi o inne okoliczności, w których inny status zmienia się na podobny, możesz spróbować kilku rzeczy, chociaż nie ma gwarancji i zależy to od Twojej konkretnej sytuacji. Oto, co możesz zrobić, aby zidentyfikować źródło problemu i, miejmy nadzieję, go naprawić.

 • Spróbuj uruchomić Facebooka w telefonie komórkowym za pomocą aplikacji i przeglądarki. Spróbuj uruchomić Facebooka w kilku przeglądarkach na swoim komputerze, tablecie lub laptopie. Pomoże to ustalić, czy przyczyną problemu jest urządzenie.
 • Spróbuj wylogować się z Facebooka ze wszystkich urządzeń, ponownie uruchom witrynę lub aplikację i sprawdź, czy problem nadal występuje.
 • Spróbuj przeskanować urządzenia w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania za pomocą kilku narzędzi antywirusowych/złośliwego oprogramowania, aby uzyskać najlepsze wyniki.
 • Jeśli przyczyną problemu jest aplikacja Facebook, spróbuj wyczyścić pamięć, pamięć podręczną i historię telefonu. Czasami pamięć podręczna i historia powodują problemy z działaniami i funkcjonalnością aplikacji, a mała ilość miejsca może również wpływać na funkcjonalność.
 • Jeśli przyczyną problemu jest witryna Facebook (w przeglądarce), spróbuj odświeżyć przeglądarkę lub wyczyścić pamięć podręczną i historię. Uruchom ponownie Facebooka i zaloguj się, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.
 • Uwaga: Czasami próbujesz polubić stronę lub jej nie lubić i nie zmienia to ikony. W takim przypadku często zmienia się to na serwerach Facebooka i inni mogą zobaczyć aktywność. Twoje urządzenie nie działa w danym momencie prawidłowo.

  Nie można porównać strony na Facebooku z powodu problemu z przekierowaniem

  Inny scenariusz, w którym użytkownicy Facebooka próbowali usunąć swoje „polubienia”, dotyczył przekierowań podczas przechodzenia na polubioną stronę ze swojego profilu. Ten problem był również częścią nowego przejścia układu Facebooka w 2020 roku, kiedy Facebook próbował przekierować ludzi do nowo zaprojektowanych stron i otrzymali powiadomienie „Zbyt wiele przekierowań…”. Niezależnie od tego, problem z przekierowaniami został zgłoszony już w 2012 roku przez wielu użytkowników, z wyjątkiem innych okoliczności.

  Po pierwsze, Facebook nigdy nie zezwala na wewnętrzne lub użytkownika przekierowania w aplikacji lub w Internecie, z wyjątkiem sytuacji, gdy ich potrzebują. Wyjątkiem był czas przejścia starego/nowego Facebooka w 2020 r., kiedy właściciele stron zostali przekierowani na nową stronę, która nie mogła się załadować, kończąc się tak zwanym powiadomieniem „Ta strona nie działa… Facebook przekierowywał Cię zbyt wiele razy…”. Nowy projekt strony nie działał jeszcze poprawnie.

  Oprócz powyższego problemu z przekierowaniami z 2020 roku, osoby, które ucierpiały z powodu lubianej strony przechodzącej na inny adres URL, napotkały problemy z włamaniami do przeglądarki i złośliwym oprogramowaniem. Nawet jeśli usunęli zainfekowane pliki, ślady często pozostawały w trakcie procesu usuwania lub pozostawały niewykryte. Facebook nie był winny. Innymi słowy, nie było to na Facebooku; było w twoim urządzeniu. Dlaczego ten scenariusz jest tutaj wspomniany? Ważne jest, aby wiedzieć o tym problemie, ponieważ podczas wyszukiwania w Internecie, aby odblokować polubienia, znajdziesz go wiele razy.

  W kilku odpowiedziach online na przekierowania na strony na Facebooku wspomniano o sztuczkach, które pozwalają skutecznie odróżnić stronę. Jednym z godnych uwagi rozwiązań było przechwycenie oryginalnego adresu URL podczas procesu przekierowania lub wyświetlenie oryginalnego adresu URL na nowszej stronie. Zobaczysz oryginalny adres URL, a następnie skopiuj go/wklej do przeglądarki. Ten proces podobno pozwolił ci odróżnić się od strony, ale pochodzi z 2012 roku. Ten sam scenariusz został wspomniany w tym artykule w tym samym roku. Oczywiście to nie działa dzisiaj w 2021 r. W przeciwnym razie rozwiązanie nadal byłoby tutaj wymienione. Facebook nie wyświetla adresu URL „Przekierowano z…”.

  Brak polubienia usuniętej strony na Facebooku wyświetlanej w Twoim profilu

  Niepolubienie usuniętej strony na Facebooku zostało wspomniane powyżej i bez względu na to, co spróbujesz, nie możesz usunąć statusu „Lubię to”.

  Niektórzy użytkownicy FB próbowali znaleźć aktywność, przechodząc do „Połączenia -> Strony, polubienia stron i zainteresowania”. Niestety usunięte strony nie pojawiają się w tym obszarze — przetestowane 4 sierpnia 2021 r., ale pozostają w sekcji „Lubię to” w Twoim profilu.

  Inni próbowali usunąć jakąkolwiek inną aktywność z lubianej strony za pomocą menu „Aktywność”, ale to również nie usuwa statusu podobnego z usuniętej strony.

  Używanie „starego” Facebooka w przeciwieństwie do usuniętej strony

  Kolejna próba odróżnienia od usuniętych stron na Facebooku polega na zainstalowaniu dodatków do przeglądarki lub rozszerzeń, które przełączają stronę z „nowego” Facebooka na „starą”.

  „Stare” menu Facebooka umożliwiało usuwanie polubień z usuniętych stron. Problem z dzisiejszym korzystaniem z rozszerzenia przeglądarki polega na tym, że Facebook z jakiegoś powodu wprowadza zmiany, aby uniemożliwić takim aplikacjom robienie tego, do czego są przeznaczone. Wypróbowano siedem różnych rozszerzeń „starego Facebooka” w przeglądarkach Firefox, Chrome i Opera, takich jak „Zmień projekt na starą wersję dla Facebooka™”, „Stary układ dla Facebooka”, „Stary układ dla Facebooka2020” i inne. Żaden dodatek nie był w stanie przekonwertować nowego Facebooka na stary Facebook. Większość wydawców dodała powiązane komentarze do swojego rozszerzenia (niektórzy pracowali w 2020 r.) i wspomnieli, że pracują nad jego naprawą.

  Jak widać, nie ma możliwości (stan na 5 sierpnia 2021 r.) usunięcia polubień z Twojego profilu ze stron, które nie są już dostępne. Możesz jednak potencjalnie rozwiązać problemy, takie jak status „Nie podoba mi się” powracający do „Lubię to” w pewnych okolicznościach. Niezależnie od tego, celem tego artykułu było poinformowanie Cię o nieudanych próbach i zdemaskowanych rozwiązaniach, aby zaoszczędzić czas i kłopotliwe testowanie ich, a nawet sortowanie komentarzy w wyszukiwarkach. Na koniec, są chwile, kiedy występują problemy z serwerem lub urządzenia działają i prowadzą do problemów, których możesz lub nie możesz naprawić, takich jak przekierowania z hacków lub niepowodzenia, które nie zostaną aktywowane.