Udostępnij teraz w social media:


Filmy 360 stopni są dość popularne zarówno na YouTube, jak i na Facebooku. Pierwszy film 360, który znalazłem na YouTube, był na kanale Team Coco z obsadą X-Men Apocalypse. Niestety znalazłem go na swoim pulpicie i oglądanie go nie było zbyt zabawne. To było około rok temu, kiedy Google Cardboard już zadebiutował. Od tego czasu filmy 360 stopni i treści VR zostały dodane do YouTube, ale to tylko ostatnia aktualizacja, która pozwala użytkownikom iOS i Androida oglądać je na swoich telefonach. Android miał oczywiście możliwość oglądania tych filmów na długo przed iOS, ale ostatnia aktualizacja aplikacji YouTube na iOS sprawiła, że ​​ta funkcja jest dostępna dla obu głównych smartfonów. Do oglądania filmów będziesz potrzebować Google Cardboard lub innego zestawu słuchawkowego VR.

Sprawdź -   Jak zmienić tło w zespołach

Film musiał zostać nakręcony w VR lub w 360 stopniach, abyś mógł go obejrzeć w tym trybie. Zwykłego wideo nie można po prostu przekształcić w wideo VR lub 360 stopni. Możesz przeszukać YouTube pod kątem wideo VR lub 360 stopni, ale zaoszczędzimy Ci kłopotów i polecamy dwa; Spotkania Ziemi i CONAN360: Obsada „X-Men: Apocalypse” na ich zmutowanej garderobie.

Otwórz wideo i poczekaj, aż załaduje się wystarczająco, aby pojawił się przycisk odtwarzania. Obok paska wyszukiwania znajduje się ikona Google Cardboard, która wskazuje, że wideo można oglądać w Google Cardboard. Stuknij, aby przejść do trybu przeglądania. Możesz też dotknąć przycisku więcej w prawym górnym rogu filmu, a następnie dotknąć ikony Cardboard, która pojawia się na nakładce.

Sprawdź -   Jak ponownie włączyć ikony pulpitu w podstawowym systemie operacyjnym

Po przełączeniu do trybu Cardboard ekran zostanie obrócony do trybu poziomego i podzielony na środek. Możesz teraz włożyć telefon do Cardboard lub dowolnego innego zestawu VR, który możesz mieć. Film wymaga dotknięcia przycisku akcji, aby go odtworzyć, a nie wszystkie zestawy słuchawkowe VR go mają. Jeśli w goglach VR brakuje tego przycisku, dotknij przycisku odtwarzania palcem przed włożeniem telefonu do gogli.

youtube-vr-play

Cieszyć się! Treści VR i 360 stopni są nadal rzadkością w YouTube, ale coraz więcej osób powoli tworzy więcej takich filmów, więc za kilka lat prawdopodobnie będziemy mieli lepszy wybór filmów do obejrzenia.

Użytkownicy systemów iOS i Android powinni upewnić się, że korzystają z wersji 11.18 (lub nowszej) aplikacji YouTube.

Sprawdź -   Jak sprawdzić układ Trusted Platform Module (TPM) w systemie Windows 10