Jak ograniczyć kogoś na Instagramie

Udostępnij teraz w social media:

Instagram to świetna platforma do dzielenia się swoją kreatywnością, ale może też być źródłem niechcianych interakcji ze strony trolli i łobuzów. Możesz chronić swoje konto i kontrolować niepożądane interakcje, ograniczając dostęp do określonych osób na Instagramie.

Jak działa funkcja ograniczenia na Instagramie?

Ogranicz to nowa funkcja prywatności na Instagramie. Gdy kogoś ograniczysz, jego komentarze do twoich postów na Instagramie będą widoczne tylko dla nich (a nie publicznie).

Jeśli chcesz, możesz wyświetlić ich komentarz za pomocą przycisku „Zobacz komentarz”. W tym miejscu możesz zatwierdzić komentarz, aby był publiczny, możesz go usunąć lub całkowicie zignorować.

Użytkownik z ograniczeniami również nie może bezpośrednio wysłać Ci wiadomości na DM Instagram. Ich wiadomości zostaną przeniesione do sekcji Prośby o wiadomości i nie będziesz też otrzymywać powiadomień z ich konta.

  Jak naprawić moją historię na Instagramie, która utknęła podczas wysyłania / wysyłania (pełny przewodnik)

Możesz czytać ich wiadomości w sekcji Prośby o wiadomości, ale nie będą oni mogli zobaczyć, kiedy czytasz ich wiadomości lub kiedy jesteś aktywny na Instagramie.

Wiadomości z kont zastrzeżonych pojawiają się w żądaniach wiadomości

Piękno tej funkcji polega na tym, że użytkownik z ograniczeniami nie będzie mądrzejszy. Nie będą wiedzieć, że ich ograniczyłeś. Nadal będą mogli wyświetlać i polubić Twoje posty oraz widzieć Twoje historie.

Zasadniczo Twoje konto na Instagramie dla nich przejdzie w tryb tylko do przeglądania. Będą mogli zobaczyć Twoje aktualizacje, ale nie będą mogli wchodzić w interakcje z nimi ani z Tobą.

Jak ograniczyć użytkownika Instagrama

Istnieje kilka sposobów ograniczenia użytkownika Instagrama, w tym z jego profilu lub komentarza. Ta metoda działa na Aplikacja na iPhone’a, the Aplikacja na Androidai witryna Instagrama.

  Jak udostępnić post na Instagramie w swojej historii

Aby ograniczyć dostęp użytkownika do swojego profilu, najpierw przejdź do jego profilu, a następnie dotknij przycisku Menu w prawym górnym rogu.

Stuknij w przycisk Menu z profilu na Instagramie

Tutaj wybierz opcję „Ogranicz”.

Stuknij w przycisk Ogranicz z menu

Jeśli używasz tej funkcji po raz pierwszy, zobaczysz wyjaśnienie dotyczące ograniczenia użytkownika. Stąd kliknij przycisk „Ogranicz konto”. Nie będziesz musiał tego robić następnym razem.

Stuknij w Ogranicz konto z menu przepełnienia na Instagramie

Teraz Instagram powie ci, że użytkownik jest ograniczony. Możesz kliknąć przycisk „Dowiedz się więcej”, aby uzyskać więcej informacji. Kliknij przycisk „Odrzuć”, aby wrócić do jego profilu.

Stuknij w przycisk Odrzuć

Możesz także proaktywnie ograniczyć użytkownika w sekcji komentarzy do swojego posta. Znajdź komentarz użytkownika, którego chcesz ograniczyć, i przesuń palcem w lewo po nim. Następnie naciśnij przycisk „Zgłoś”.

Stuknij w przycisk Zgłoś w menu Instagram

Tutaj dotknij opcji „Ogranicz”, aby ograniczyć konto.

Stuknij opcję Ogranicz możliwość komentowania

Jeśli zmienisz zdanie i zechcesz zmienić to ustawienie, możesz wrócić do jego profilu, dotknąć przycisku Menu z trzema kropkami i wybrać opcję „Zwolnij”.

  Jak zapisać post w wersji roboczej na Instagramie do późniejszej edycji

Stuknij w Unrestrict

Jak powiedzieliśmy powyżej, funkcja Restrict zapewnia tylko kontrolę nad interakcją. Jeśli chcesz uniemożliwić komuś wyświetlanie Twojej aktywności, możesz ukryć przed nimi swoje Instagram Stories, całkowicie zablokować je na swoim koncie Instagram lub możesz przełączyć się na konto prywatne, aby jeszcze bardziej ograniczyć niechcianą ekspozycję.

x