Jak oswoić kota w Minecraft

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft ma mnóstwo neutralnych mobów, a niektóre z nich można oswoić w grze. Po oswojeniu neutralny mob staje się przyjazny dla gracza. W zależności od typu moba będzie albo bronił gracza, albo pomagał mu zebrać jakiś rodzaj zasobów lub oferować ochronę.

Koty w Minecraft

Minecraft pierwotnie miał Oceloty, które gracz oswoił, aby zdobyć udomowionego kota. Dzięki ostatnim aktualizacjom koty są teraz oficjalnym tłumem. Oceloty wciąż można znaleźć w biomach dżungli, ale nie musisz ich oswajać, aby zdobyć kota.

Koty można znaleźć w wioskach i występują w najróżniejszych odmianach; pospolity wzór pręgowany, kot w smokingu, rude koty, perkale itp. Pnącza i zjawy boją się kotów i już samo to jest świetnym powodem, aby je mieć. Koty w Minecrafcie mruczą. Dwa koty mogą łączyć się w pary i mieć kocięta.

  Jak tworzyć kopie zapasowe i przywracać świat Minecraft w systemie Windows 10

Oswój kota w Minecrafcie

Aby oswoić kota w Minecrafcie, musisz go nakarmić rybami. Ryby są łatwe do zdobycia, ale do wykonania tej pracy potrzebujesz czasu i wędki.

Wędka rzemieślnicza

Aby stworzyć wędkę, potrzebujesz;

Trzy drewniane patyczki (dowolny rodzaj drewna)
Dwa sznurki (uzyskiwane przez łamanie pajęczyn lub zabijanie pająków)

Uwaga: aby złamać pajęczynę, użyj prześwitów. Można je wytworzyć za pomocą dwóch sztabek żelaza. Pajęczyna znajduje się w jaskiniach i szybach kopalnianych.

Gdy masz potrzebne materiały, możesz stworzyć wędkę.

Otwórz stół rzemieślniczy.
Umieść drewniany patyk w ostatniej komórce pierwszego rzędu.
Umieść drewniany patyk w drugiej komórce drugiego rzędu.
Umieść drewniany patyk w pierwszej komórce ostatniego rzędu.
Umieść ciąg w ostatniej komórce drugiego rzędu.
Umieść ciąg w ostatniej komórce trzeciego rzędu.
Zbierz wędkę.

Łowienie ryb w Minecraft

Jesteś gotowy do łowienia. Zabierz wędkę do dowolnego pobliskiego źródła wody. Najlepiej jest znaleźć otwarte morze, ale małe strumienie i jeziora, które zobaczysz, wystarczą.

  Jak zainstalować skórki i pakiety tekstur na platformie Minecraft Windows 10 UWP

Kliknij prawym przyciskiem myszy / umieść akcję na źródle wody, trzymając wędkę, aby uruchomić kołowrotek.
Przyjrzyj się uważnie wodzie i punktowi, w którym kołowrotek znika pod wodą.
Kiedy widzisz pojawiające się bąbelki i płynące w kierunku kołowrotka, oznacza to, że zaraz ugryziesz.
Gdy głowica kołowrotka zostanie wciągnięta pod wodę, ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy/umieść.
Cokolwiek złapałeś, zostanie dodane do twojego ekwipunku.

Uwaga: podczas łowienia głównie będziesz łowić ryby, jednak od czasu do czasu możesz wyciągnąć inne przedmioty, np. buty, miski, szklane butelki, książki, rozdymki itp.

Jak oswoić kota w Minecraft

Zbierz co najmniej 10 ryb. Powinien to być surowy dorsz lub surowy łosoś, oba są powszechne. Zlokalizuj wioskę i podejdź do kota. Musisz zachować pewien dystans albo ucieknie. Upewnij się, że trzymasz ryby, ponieważ koty w Minecraft są motywowane jedzeniem. Gdy już przyciągniesz uwagę kota, kliknij prawym przyciskiem myszy/umieść na nim akcję, aby nakarmić rybę.

  Jak nazwać mapę w Minecraft

Powtarzaj, aż zobaczysz serca pochodzące od kota. Kot dostanie czerwoną obrożę. Jest teraz oswojony i będzie za tobą podążał. Upewnij się, że go karmisz.

oswojony kot w minecrafcie

Wniosek

Koty będą atakowane przez wilki, ale będą też atakować kurczaki, króliki i młode żółwie. Wspaniale jest je mieć pod ręką, ale powinieneś zadbać o to, aby Twoje kurczaki były chronione.

x