Jak zrobić cegły w Minecrafcie

Minecraft ma mnóstwo klocków. Do budowy domu można użyć dosłownie dowolnego rodzaju drewna i/lub kamienia. Drewno i kamień występują naturalnie i są najłatwiejsze do pozyskania. Drewno nie jest tak mocne jak kamień, a jeśli chcesz zabezpieczyć swoją podstawę przed pnączami, zbuduj ją z materiału, który ma maksymalną odporność na wybuchy.

Cegły w Minecraft

Cegły to jedne z najlepszych i najbardziej odpornych na wybuch materiałów, jakie znajdziesz w grze Minecraft. Są również estetyczne. Niestety cegły nie występują naturalnie. Muszą być wykonane i wymagają sporej ilości materiału do zebrania. Cegły można wykorzystać do budowy bloków ceglanych. Cegły można wykorzystać do budowy domów w Minecrafcie.

Czego potrzebujesz

Aby tworzyć cegły w Minecrafcie, potrzebujesz;

Piec
Paliwo do pieca (węgiel, drewno, wodorosty)
Kulki gliniane

Zdobądź gliniane kulki

Kulki gliniane wydobywa się z bloków glinianych. Wokół brzegów jezior występują gliniane bloki. Możesz rozbić gliniany blok łopatą, a otrzymasz gliniane kulki. Kulki gliniane można układać w stosy po 16 sztuk.

Wizualnie może być trudno zidentyfikować gliniany blok, ponieważ prawie zawsze będzie znajdował się pod wodą, ale ma szary odcień, a jego tekstura różni się od piasku.

Jak zrobić cegły w Minecrafcie

Po zebraniu glinianych kulek możesz zacząć robić cegły.

Otwórz piec.
Umieść paliwo w piecu.
Umieść kulki gliniane w komorze do wytapiania.
Poczekaj, aż proces się zakończy, a otrzymasz klocek.
Powtórz dla tylu cegieł, ile chcesz.

cegły w Minecraft

Zrób blok z cegły

Jeśli chcesz zrobić blok z cegły, potrzebujesz czterech klocków.

Otwórz stół rzemieślniczy.
Umieść cegłę w formacji 2×2.
Zbierz blok z cegły.

Wniosek

Cegły można również wykorzystać do tworzenia roślin kwiatowych. Możesz umieścić kwiaty i sadzonki drzew wewnątrz rośliny kwiatowej. Niewiele ma zastosowania i jest tylko dekoracyjny. Klocki są dostępne zarówno w wersji Java, jak i Bedrock/Windows 10. Najtrudniejszą częścią budowy domu z cegieł jest zdobycie potrzebnej gliny. Glina jest powszechna, ale nie występuje w bardzo dużych żyłach lub kawałkach. Co więcej, potrzebujesz czterech klocków, a co za tym idzie czterech glinianych kulek, aby zbudować jeden blok. Kiedy zsumujesz to wszystko, możesz skończyć z wydobywaniem gliny przez długi, długi czas, jeśli chcesz mieć dom z cegieł.