Jak otwierać stare strony internetowe w przeglądarce Internet Explorer w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Jest rok 2019, ale niektóre firmy i agencje rządowe wciąż mają stare strony internetowe, które nie działają poprawnie w nowych przeglądarkach internetowych. System Windows 10 nadal zawiera przeglądarkę Internet Explorer 11, a firma Microsoft zobowiązała się do wspierania go za pomocą aktualizacji zabezpieczeń.

W miarę możliwości zalecamy unikanie przeglądarki Internet Explorer. Jest stary i przestarzały. Nie zawiera nowoczesnych funkcji internetowych i prawdopodobnie jest łatwiejszy do ataku niż nowoczesne przeglądarki internetowe. Używaj go tylko wtedy, gdy jest to konieczne – co dla większości ludzi nie powinno być dużo.

Nawet Microsoft zaleca unikanie IE i zachęca do korzystania z Microsoft Edge. Chris Jackson z Microsoftu nazwał Internet Explorera „rozwiązanie kompatybilności„—Nie jest to nowoczesna przeglądarka internetowa, której powinieneś używać.

Jak otworzyć stronę internetową w IE From Edge

Jeśli używasz przeglądarki Microsoft Edge, możesz w razie potrzeby szybko otwierać strony internetowe w przeglądarce Internet Explorer.

  Microsoft Office (Word, Excel i PowerPoint) na iPada [Review]

Aby to zrobić, kliknij menu> Więcej narzędzi> Otwórz w przeglądarce Internet Explorer. Edge uruchomi IE i otworzy bieżącą stronę internetową.

Jak uruchomić przeglądarkę Internet Explorer w systemie Windows 10

Nie musisz używać Edge, aby uruchomić IE. Możesz uruchomić przeglądarkę Internet Explorer i normalnie z niej korzystać. Znajdziesz Internet Explorer w menu Start.

Aby uruchomić przeglądarkę Internet Explorer w systemie Windows 10, kliknij przycisk Start, wyszukaj hasło „Internet Explorer” i naciśnij klawisz Enter lub kliknij skrót „Internet Explorer”.

Jeśli często używasz IE, możesz przypiąć go do paska zadań, przekształcić w kafelek w menu Start lub utworzyć do niego skrót na pulpicie.

  Sprawdź kompatybilność systemu Windows 11 za pomocą aplikacji Health Check

Uruchamianie Internet Explorera z menu Start systemu Windows 10.

Nie widzisz przeglądarki Internet Explorer w menu Start? Funkcja IE może zostać usunięta – jest instalowana domyślnie, ale możesz ją usunąć.

Przejdź do Panelu sterowania> Programy> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. (Możesz też uruchomić Panel sterowania, wyszukując go w menu Start.) Upewnij się, że na liście funkcji jest zaznaczona pozycja „Internet Explorer 11” i kliknij „OK”.

Włączanie przeglądarki Internet Explorer z funkcji systemu Windows.

Jak automatycznie otwierać określone witryny internetowe w IE

Administratorom systemu Windows 10 oferuje „Tryb korporacyjny” funkcja. Administratorzy mogą dodawać listę witryn sieci Web do listy trybu przedsiębiorstwa. Gdy użytkownik odwiedzi witrynę z listy w Microsoft Edge, Edge automatycznie otworzy tę stronę w przeglądarce Internet Explorer 11.

Dzięki temu użytkownicy mogą normalnie korzystać z przeglądarki Microsoft Edge. Zamiast ręcznie uruchamiać IE, Edge automatycznie uruchomi IE, gdy przejdą do witryny wymagającej Internet Explorera.

  Jak skonfigurować udziały NFS w OpenMediaVault

Ta opcja jest częścią zasad grupy systemu Windows. Znajdziesz opcję „Konfiguruj listę witryn trybu przedsiębiorstwa” w Konfiguracja komputera Szablony administracyjne Składniki systemu WindowsMicrosoft Edge.

Konfigurowanie listy witryn w trybie przedsiębiorstwa w systemie Windows 10.

Prawdopodobnie wszystko się nieco zmieni wraz z uruchomieniem nowej przeglądarki Microsoft Edge. Będzie oparty na Chromium, projekcie open source, który stanowi podstawę przeglądarki internetowej Google Chrome. Ale Internet Explorer, w jakiejś formie, ma być częścią systemu Windows 10 w dającej się przewidzieć przyszłości. Jest to nadal konieczne w przypadku witryn internetowych, które wymagają obiektów pomocniczych ActiveX i przeglądarki.

Wkrótce IE może być najlepszym sposobem korzystania ze starych witryn internetowych, które również wymagają wtyczki Adobe Flash w systemie Windows.

x