Jak płacić za benzynę bez wysiadania z samochodu

Dawne czasy wsuwania karty kredytowej do dystrybutora paliwa powoli odchodzą w niepamięć. Chociaż nadal jest to opcja, wiele miejsc obsługuje telefon, aby zapłacić. Jest jednak jeszcze nowsza funkcja, która umożliwia płacenie z samochodu.

Tap-to-pay z NFC jest wciąż stosunkowo nowy dla stacji benzynowych, ale ta metoda jest już przekraczana. Rosnąca liczba lokalizacji umożliwia w rzeczywistości płacenie z aplikacji w zaciszu samochodu. Po prostu wprowadź numer pompy i możesz rozpocząć pompowanie.

Do tego celu można użyć kilku różnych aplikacji. Sieci stacji benzynowych obsługujące tę funkcję mają własne aplikacje. Jednak Google Pay, który jest dostępny na iPhone’a i Androida, łączy kilka z nich w jeden interfejs. Pokażemy Ci, jak korzystać z tej funkcji.

Google Pay

Aplikacja Google Pay to znacznie więcej niż tylko płatności mobilne. Można go używać do zamawiania jedzenia, dzielenia rachunków ze znajomymi, śledzenia nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy i nie tylko. Jednym z takich „więcej” jest płacenie za gaz.

Otwórz aplikację Google Pay na swoim iPhone lub Android urządzenie. Na głównej karcie „Zapłać” przewiń w dół i wybierz „Pobierz paliwo”.

wybierz Get Gas, aby rozpocząć

Następnie wybierz jedną z uczestniczących stacji benzynowych. Możesz dotknąć ikony wskazówek, aby uruchomić Mapy Google i nawigować do lokalizacji. Jeśli jednak jesteś już na stacji benzynowej, zostanie ona automatycznie wykryta i otwarta.

wybierz stację benzynową

Kiedy będziesz na stacji benzynowej, zostaniesz poproszony o wybranie numeru pompy. Przewijaj liczby, aż wybierzesz pompę, a następnie dotknij „Kontynuuj”.

wybierz numer pompy i dotknij kontynuuj

Strona potwierdzenia poprosi o potwierdzenie numeru pompy i kliknięcie „Przejdź do płatności”.

potwierdź pompę i kontynuuj płatność

Następnie musisz odblokować Google Pay za pomocą hasła, kodu PIN, odcisku palca lub innej metody blokowania ekranu.

odblokuj Google Pay

Teraz możesz wybrać metodę płatności, która będzie jedną z metod dodanych już do aplikacji Google Pay. Po dokonaniu wyboru dotknij „Kontynuuj”.

Wybierz metodę płatności

„Aktywacja” pompy potrwa kilka sekund. Następnie na ekranie pojawi się informacja, że ​​pompa jest gotowa. Możesz teraz wysiąść z samochodu, wybrać klasę paliwa i rozpocząć pompowanie.

gotowy do pompowania

Po zakończeniu odciągania pojawi się powiadomienie informujące, ile właśnie wydałeś. Transakcja pojawi się również w „Ostatniej aktywności” na karcie „Statystyki”.

ostatni wpis dotyczący aktywności

To wszystko!

Aplikacje pierwszej stacji benzynowej

aplikacje na stacjach benzynowychBP, Chevron, Exxon Mobile, Shell

Jeśli Twoja lokalna stacja benzynowa nie pojawia się w Google Pay lub po prostu wolisz nie korzystać z usługi Google, wiele stacji benzynowych ma własne aplikacje do tego samego celu.

Proces korzystania z tych własnych aplikacji stacji benzynowych będzie szczególnie podobny. Musisz utworzyć konto i podać metodę płatności, na przykład kartę kredytową. Po przybyciu na stację benzynową aplikacja poprosi o podanie numeru pompy, na której się znajdujesz.

Oto kilka najpopularniejszych sieci stacji benzynowych w USA, które obsługują płatności za aplikacje:

BP (Android, iPhone)
Chevron (Android, iPhone, iPad)
Exxon Mobile (Android, iPhone)
Muszla (Android, iPhone)

Płacenie za gaz nigdy nie było prostsze. Dni majstrowania przy portfelu lub dotykania telefonu minęły. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas lub ograniczyć punkty styku, jest to świetna funkcja do rozpoczęcia korzystania. Sprawdź, czy Twoje częste postoje gazu są obsługiwane!