Jak płynniej uruchamiać gry, czyszcząc listę gotowości pamięci w systemie Windows 10

Gry wymagają do działania pamięci RAM. Niektóre gry wymagają mniejszej ilości pamięci RAM, inne potrzebują dużo. Podczas grania w gry w systemie Windows 10 pamięć RAM nie jest w całości przeznaczona na grę. Inne procesy, a może nawet niektóre aplikacje, nadal go używają, gdy zajdzie taka potrzeba. Windows 10 ma tryb gry, który teoretycznie ma zwolnić jak najwięcej zasobów systemowych dla gry, jednak większość ludzi uważa, że ​​nie ma to większego znaczenia z pewnymi wyjątkami. Jednym ze sposobów płynniejszego uruchamiania gier jest wyczyszczenie listy gotowości pamięci.

Jeśli grasz w grę i po chwili zaczyna się jąkać, wyczyszczenie listy gotowości pamięci jest dobrym pomysłem, ale jeśli nie utrzymasz jej w czystości, jąkanie powróci. Inteligentne narzędzie do czyszczenia listy gotowości to bezpłatna aplikacja, która utrzymuje listę pamięci w trybie gotowości poniżej 1024 MB, czyli 1 GB.

Czyszczenie listy gotowości pamięci

Ściągnij i uruchom inteligentną listę gotowości. Będziesz potrzebować uprawnień administratora, aby go uruchomić. Aplikacja poda aktualną pamięć systemową, tj. Ilość pamięci RAM zainstalowanej w systemie i jej ilość aktualnie wolnej. Informuje również, ile pozycji znajduje się obecnie na liście gotowości pamięci.

Domyślnie aplikacja wyczyści listę, gdy przekroczy 1 GB, jednak możesz ją zmienić na dowolny próg odpowiedni dla twojego systemu. Aplikacja ma dwa progi do wyczyszczenia listy gotowości pamięci; gdy przekroczy pewien rozmiar, tj. 1 GB, lub gdy pozostanie tylko pewna ilość pamięci, która domyślnie jest ustawiona na 1024 MB.

Obie te wartości można dostosować, więc zmień je na to, co działa w Twoim systemie i Twoich grach. Po skonfigurowaniu aplikacji do zarządzania listą gotowości pamięci, kliknij przycisk Start, aby zachować porządek na liście. Możesz zminimalizować to do zasobnika systemowego i grać w spokoju.

Chociaż ta aplikacja została stworzona, aby ułatwić płynne działanie gier, można jej używać z innymi aplikacjami wymagającymi dużej ilości pamięci, które spowalniają, gdy ich używasz. Możesz także spróbować użyć go do zarządzania pamięcią systemu, jeśli masz stary system, który ma mało zasobów. Może to pomóc Twojemu systemowi działać trochę lepiej, ale powinieneś z nim zarządzać swoimi oczekiwaniami. Nie zwiększy to magicznie pamięci RAM w systemie, a jeśli na początku masz bardzo mało pamięci RAM, może to nie mieć żadnego znaczenia.