Jak pobierać filmy HD z YouTube’a na Androida z KeepVid [Review]

YouTube ma funkcję obejrzenia później i pobierania offline. Funkcja obejrzyj później umożliwia oglądanie wideo, gdy masz czas, a nie w środku dnia pracy. Funkcja pobierania umożliwia zapisanie wideo w trybie offline i przeglądanie go, gdy nie masz internetu. Pomiędzy tymi dwiema funkcjami nadal istnieje potrzeba pobierania filmów z YouTube. Jest rzeczą oczywistą, że YouTube nie ma opcji pobierania. Jednak na prawie każdej platformie jest mnóstwo aplikacji, które umożliwiają pobieranie filmów z YouTube. To samo dotyczy Androida. Masz szeroki wybór, jeśli chodzi o pobieranie filmów z YouTube i trudno jest zdecydować, która aplikacja jest najlepsza. KeepVid to bezpłatna aplikacja w wersji premium, która umożliwia pobieranie filmów z YouTube w jakości HD z napisami. Wersja premium obsługuje rozdzielczość 4K.

KeepVid nie jest dostępny w sklepie Google Play. Musisz pobrać aplikację jako plik APK i załadować ją z boku na urządzenie z Androidem. W zależności od wersji Androida musisz zezwolić na instalowanie aplikacji spoza sklepu Google Play. Ta opcja znajduje się w aplikacji Ustawienia w obszarze Bezpieczeństwo.

Pobierz filmy HD z YouTube

Uruchom aplikację i dotknij YouTube na ekranie głównym. KeepVid może pobierać filmy z wielu usług, w tym Vimeo, Instagram, Facebook i Tumblr. KeepVid ma wbudowaną przeglądarkę, która przeniesie Cię do mobilnej wersji YouTube. Nie musisz ręcznie kopiować linku do filmu, aby go pobrać.

Wyszukaj film, który chcesz pobrać. Możesz obejrzeć wideo wewnątrz KeepVid. Aby go pobrać, po prostu dotknij pływającego niebieskiego przycisku w prawym dolnym rogu. KeepVid wykryje rozdzielczości, w których wideo jest dostępne i pozwoli ci wybrać tę, w której chcesz pobrać wideo. Pamiętaj, że wyższa rozdzielczość oznacza większy plik i dłuższy czas pobierania. To nie jest coś, co aplikacja może kontrolować.

Oprócz pobierania filmów HD z YouTube KeepVid umożliwia również konwersję ich jako pliku MP3.

Filmy zostaną pobrane do pamięci urządzenia. Możesz wyświetlić postęp pobierania, dotykając przycisku pobierania w prawym górnym rogu. Możesz wstrzymać pobieranie lub anulować je przed ukończeniem.

Dodatkowe funkcje

KeepVid ma kilka dodatkowych funkcji, które ułatwiają pobieranie filmów z YouTube lub innych obsługiwanych przez niego usług. Ma zgrabną funkcję zakładek, która umożliwia zapisywanie wideo. Umożliwia także pobieranie filmów z linku, jeśli go masz. Ustawienia aplikacji pozwalają ustawić lokalizację treści dla YouTube i ograniczyć pobieranie do sieci Wi-Fi. Możesz także zmienić miejsce, w którym aplikacja zapisuje pliki, aby zamiast korzystać z pamięci urządzenia, mogła zapisywać na karcie SD. Niewiele, jeśli w ogóle cokolwiek, zostało do pragnienia.

Bezpłatna vs Premium

KeepVid umożliwia pobieranie filmów HD z YouTube, ale to tylko ułamek jego funkcji. Obsługuje wiele innych usług, które mogą hostować filmy. Darmowa wersja aplikacji zawiera reklamy. Reklamy nie są natrętne i dopóki nie chcesz pobierać filmów w rozdzielczości 4K, prawdopodobnie możesz po prostu zadowolić się bezpłatną wersją aplikacji. Wersja premium umożliwia pobieranie napisów i całych list odtwarzania z YouTube, pod warunkiem, że są one publiczne. Wersja premium aplikacji na Androida kosztuje 3,99 USD.

KeepVid ma aplikacje na wszystkie główne platformy i możesz kupić dożywotnią licencję za 29,99 USD.