Jak pobrać .NET Framework 3.5 na Windows 10?

Udostępnij teraz w social media:

Platforma .NET jest wymagana w systemach Windows do uruchamiania aplikacji. Jeśli aplikacja wymaga platformy .NET i nie jest zainstalowana w Twoim systemie, musisz ją zainstalować przed zainstalowaniem aplikacji. Niektóre aplikacje mogą zainstalować platformę .NET dla Ciebie. Aplikacje zwykle korzystają z najnowszej wersji platformy .NET, ale jeśli instalujesz starszą aplikację, która nie została zaktualizowana, może być konieczne zainstalowanie starszej wersji platformy.

.NET Framework 3.5

Platforma .NET ma wiele różnych wersji, a wspaniałą rzeczą jest to, że możesz zainstalować wiele jej wersji w swoim systemie. Możesz mieć zainstalowaną najnowszą wersję, a obok niej starsze wersje. Aplikacje będą mogły korzystać z dowolnej wersji, do której zostały stworzone.

  Jak wyłączyć powiadomienia urodzinowe w systemie Windows 10

Pobierz .NET Framework 3.5

Platforma .NET jest wstępnie zainstalowana w systemie Windows 10. Jeśli została odinstalowana lub z jakiegoś powodu nie jest dostępna, możesz ją pobrać od firmy Microsoft. Aby pobrać .NET Framework 3.5;

Odwiedzić oficjalna strona pobierania dla platformy .NET Framework 3.5.
Wybierz język, którego używasz.
Kliknij przycisk Pobierz.
Uruchom plik EXE, aby zainstalować platformę.

Zainstaluj .NET Framework 3.5 z NET 2.0 i 3.0

.NET Framework 3.5 to opcjonalna funkcja w systemie Windows 1o, która jest dostarczana z dodatkami Service Pack 2.0 i 3.0.

Otwórz Panel sterowania.
Przejdź do programów.
Wybierz opcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.
Wybierz .NET Framework 3.5 i kliknij OK.
Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby go zainstalować.

  Jak naprawić problem z nieodpowiadającym menu Start systemu Windows 11?

Którą wersję platformy .NET Framework potrzebuję?

Zwykle można bezpiecznie zainstalować najnowszą wersję platformy .NET. To powiedziawszy, jeśli najnowsza wersja nie jest tym, czego potrzebuje aplikacja, sprawdź wymagania aplikacji. Powie ci konkretnie, którą wersję platformy .NET musisz zainstalować, aby aplikacja działała.

Czy powinienem odinstalować inne wersje .NET Framework?

Platforma .NET nie zajmuje dużo miejsca na dysku, a w systemie można zainstalować kilka jego wersji. Starsza wersja nie jest aktualizowana do nowej wersji, a nowa wersja nie jest obniżana. Aplikacje korzystają z wersji, dla której zostały stworzone. To powiedziawszy, jeśli nie musisz używać konkretnej wersji platformy .NET, odinstalowanie jej jest nieszkodliwe.

  Jak zautomatyzować gesty myszy i pociągnięcia klawiatury w systemie Windows 10

Jak uaktualnić wersję .NET Framework?

System Windows 10 automatycznie zainstaluje nowszą wersję platformy .NET, gdy jej potrzebujesz, tj. jeśli zainstalujesz aplikację, która tego wymaga, system Windows 10 zainstaluje ją za Ciebie. Możesz także ręcznie zainstalować nowsze wersje. Wszystkie są dostępne jako pliki EXE do pobrania firmy Microsoft.

x