Napraw zablokowanie aktualizacji Battle.net na poziomie 0% w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Battle.net firmy Blizzard Entertainment to usługa, która pozwala cieszyć się grami online z innymi. Ta usługa zapewnia niesamowite wsparcie dla najlepszych gier, takich jak World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Overwatch, Destiny 2 i Call of Duty: Black Ops 4. Jednak, podobnie jak wszystkie gry i usługi, Battle.net nie jest pozbawiony błędów. Wielu użytkowników skarżyło się, że aktualizacja Battle.net utknęła na poziomie 0%, gdy usługa jest aktualizowana w którejkolwiek z wyżej wymienionych gier. Jeśli masz również do czynienia z tym samym problemem, ten przewodnik pomoże Ci to naprawić za pomocą skutecznych metod rozwiązywania problemów. Więc czytaj dalej!

Jak naprawić aktualizację Battle.net zatrzymaną na 0% w systemie Windows 10?

Przeczytaj i zaimplementuj omówione poniżej metody na komputerze z systemem Windows 10, aby rozwiązać problem z zablokowaniem aktualizacji Battle.net i temu zapobiec.

Metoda 1: Podstawowe metody rozwiązywania problemów

Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi metodami, aby naprawić błąd.

1A. Uruchom ponownie komputer

Ogólną sztuczką, aby rozwiązać wszystkie tymczasowe usterki związane z Battle.net, jest ponowne uruchomienie komputera. Możesz ponownie uruchomić komputer, postępując zgodnie z instrukcjami.

1. Przejdź do menu Windows Power User, naciskając jednocześnie klawisze Windows i X.

2. Wybierz opcję Zamknij lub wyloguj się.

3. Na koniec kliknij Uruchom ponownie.

Po ponownym uruchomieniu usługi sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do gry bez żadnych błędów.

1B. Sprawdź wymagania systemowe

Jeśli masz do czynienia z aktualizacją battle.net, która utknęła na 0% podczas uruchamiania, musisz sprawdzić podstawowe wymagania gier Battle.net i upewnić się, że Twój komputer je spełnia.

Minimalne wymagania:

 • Procesor: Intel Core i5-760 lub AMD FX-8100 lub nowszy

 • PRĘDKOŚĆ PROCESORA: Informacje

 • RAM: 4 GB RAM (8 GB na zintegrowaną grafikę, taką jak Intel HD Graphics)

 • System operacyjny: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 64-bitowy

 • KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GTX 560 2 GB lub AMD Radeon HD 7850 2 GB lub Intel HD Graphics 530 (45 W)

 • SHADER PIKSELI: 5,0

 • SHADER VERTEX: 5.0

 • WOLNE MIEJSCE NA DYSKU: 70 GB

 • DEDYKOWANA PAMIĘĆ WIDEO RAM: 2 GB

Zalecane wymagania:

 • Procesor: Intel Core i7-4770 lub AMD FX-8310 lub nowszy

 • PRĘDKOŚĆ PROCESORA: Informacje

 • RAM: 8 GB

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy

 • KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD Radeon R9 280 lub nowsza

 • SHADER PIKSELI: 5,1

 • SHADER VERTEX: 5,1

 • WOLNE MIEJSCE NA DYSKU: 70 GB

 • DEDYKOWANA RAM WIDEO: 4 GB

1C. Zapewnij prawidłowe połączenie sieciowe

Niestabilne połączenie internetowe prowadzi do zablokowania aktualizacji battle.net, również jeśli między routerem a komputerem są jakieś przeszkody, mogą one zakłócać sygnał bezprzewodowy i powodować sporadyczne problemy z połączeniem.

Możesz uruchomić Test prędkości poznać optymalny poziom szybkości sieci wymagany do prawidłowego połączenia.

Upewnij się, że Twoje urządzenie spełnia poniższe kryteria.

 • Znajdź siłę sygnału swojej sieci i jeśli jest bardzo niska, usuń wszystkie przeszkody na drodze.
 • Unikaj zbyt wielu urządzeń podłączonych do tej samej sieci.
 • Zawsze kupuj modem/router zweryfikowany przez dostawcę usług internetowych (ISP) i są one wolne od konfliktów.
 • Nie używaj starych, uszkodzonych lub uszkodzonych kabli. W razie potrzeby wymień kable.
 • Upewnij się, że przewody od modemu do routera i modemu do ściany są stabilne i wolne od zakłóceń.

Jeśli występują problemy z łącznością internetową, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak rozwiązywać problemy z łącznością sieciową w systemie Windows 10, aby rozwiązać ten sam problem.

1D. Zamknij procesy w tle

Kilku użytkowników potwierdziło, że aktualizację zablokowaną na problemie 0% można rozwiązać, zamykając wszystkie zadania działające w tle na komputerze. Aby zrealizować zadanie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zakończyć zadanie w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Po zamknięciu wszystkich procesów w tle sprawdź, czy udało Ci się naprawić omawiany kod błędu.

1E. Napraw pliki systemowe

Jeśli na komputerze z systemem Windows 10 brakuje jakichkolwiek lub uszkodzonych plików, aktualizacja Battle.net utknie. Jednak naprawiasz te uszkodzone pliki za pomocą wbudowanych narzędzi, a mianowicie Kontrolera plików systemowych oraz Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania.

Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący naprawy plików systemowych w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby naprawić wszystkie uszkodzone pliki.

1F. Uruchom pełne czyszczenie dysku

Niewielu użytkowników zasugerowało, że wyczyszczenie części miejsca na dysku na komputerze pomogło im rozwiązać omawiany problem z aktualizacją. Umożliwi to komputerowi instalowanie nowych plików w razie potrzeby, co pomoże rozwiązać problem.

Jeśli na komputerze jest minimalna dostępna przestrzeń, która przyczynia się do kodu błędu aktualizacji Battle.net, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 10 sposobów na zwolnienie miejsca na dysku twardym w systemie Windows, który pomoże Ci usunąć wszystkie niepotrzebne pliki z komputera.

1G. Zaktualizuj system Windows

Możesz także usunąć błędy z komputera i gry, aktualizując system operacyjny. Zawsze upewnij się, czy zaktualizowałeś swój system operacyjny Windows i czy są jakieś aktualizacje oczekujące na działanie, skorzystaj z naszego przewodnika Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10.

Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego Windows sprawdź, czy możesz połączyć się z serwerem gier Battle.net bez żadnych błędów.

1 godz. Zaktualizuj sterowniki graficzne

World of Warcraft jest grą intensywnie korzystającą z grafiki, dlatego sterownik karty graficznej ma kluczowe znaczenie dla wrażenia z gry. Jeśli sterowniki są nieaktualne lub wadliwe, zaktualizuj je. Najnowsze wersje sterowników można wyszukiwać na oficjalnych stronach internetowych lub aktualizować ręcznie. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 4 sposoby aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10, aby zaktualizować sterownik i sprawdzić, czy naprawiono aktualizację battle.net utknęła przy problemie 0%.

1I. Wycofaj aktualizacje sterowników GPU

Czasami aktualna wersja sterowników GPU może powodować, że aktualizacja utknęła na problemie 0% i w takim przypadku musisz przywrócić poprzednie wersje zainstalowanych sterowników. Ten proces nazywa się wycofywaniem sterowników i możesz łatwo przywrócić sterowniki komputera do poprzedniego stanu, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10.

1J. Zainstaluj ponownie sterowniki graficzne

Jeśli nadal masz do czynienia z aktualizacją battle.net, która utknęła po aktualizacji sterowników graficznych, zainstaluj ponownie sterowniki urządzeń, aby naprawić wszelkie problemy z niekompatybilnością. Istnieje kilka sposobów ponownej instalacji sterowników na komputerze. Możesz jednak łatwo ponownie zainstalować sterowniki graficzne, zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10.

Po ponownej instalacji sterowników GPU sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do gier Battle.net bez żadnych błędów.

1 tys. Wyczyść pamięć podręczną i dane DNS

Niewielu użytkowników zasugerowało, że wyczyszczenie pamięci podręcznej DNS i danych na komputerze pomogło im rozwiązać problem z aktualizacją Battle.net. Postępuj zgodnie z instrukcją.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz cmd, a następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz wpisz następujące polecenia jeden po drugim i naciśnij klawisz Enter po każdym poleceniu.

ipconfig/flushdns
ipconfig/registerdns
ipconfig/release
ipconfig/renew
netsh winsock reset

3. Poczekaj na wykonanie poleceń i uruchom ponownie komputer.

1L. Zrestartować ustawienia sieci

Kilku użytkowników zadeklarowało, że zresetowanie ustawień sieciowych rozwiąże dziwne problemy z połączeniem sieciowym. Ta metoda spowoduje zapomnienie wszystkich ustawień konfiguracji sieci, zapisanych poświadczeń i wielu innych programów zabezpieczających, takich jak VPN i programy antywirusowe. Pomoże to również naprawić aktualizację, która utknęła w problemie 0% na komputerze z systemem Windows 10. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zresetować ustawienia sieciowe w systemie Windows 10

Metoda 2: Uruchom Battle.net jako administrator

Jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których aktualizacja Battle.net utknęła na 0% na komputerze z systemem Windows 10. Dostęp do niektórych uprawnień i funkcji można uzyskać tylko po przyznaniu praw administratora gry World of Warcraft. W tym scenariuszu możesz naprawić omawiany problem, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Battle.net.

2. Wybierz opcję Uruchom jako administrator.

Metoda 3: Uruchom narzędzie do naprawy Blizzard

Jeśli nadal nie możesz naprawić aktualizacji battle.net, która utknęła przy problemie 0%, może się zdarzyć, że na Twoim komputerze znajdują się jakieś uszkodzone pliki gier. Uszkodzone pliki mogą wypełnić komputer z powodu nadmiernie ochronnego pakietu antywirusowego lub z powodu niepowodzenia aktualizacji. Na szczęście możesz automatycznie rozwiązać wszystkie te uszkodzone pliki gier za pomocą wbudowanego narzędzia Blizzarda. Oto kilka instrukcji, jak uruchomić narzędzie naprawcze Battle.net.

1. Uruchom aplikację Battle.net jako administrator.

2. Teraz przejdź do zakładki Gry w górnym rogu okna, a następnie wybierz jedną z gier (np. World of Warcraft) z listy.

3. Następnie kliknij Opcje, a następnie Skanuj i napraw z listy rozwijanej.

4. W następnym monicie kliknij Rozpocznij skanowanie i poczekaj, aż proces się zakończy.

5. Na koniec zrestartuj grę i sprawdź, czy możesz naprawić aktualizację, która zablokowała się na problemie 0% na Battle.net.

Metoda 4: Zmodyfikuj ustawienia zapory Windows Defender

Będziesz także mieć do czynienia z aktualizacją Battle.net, która utknęła z problemem 0%, z powodu nadmiernie reaktywnego lub nadmiernie ochronnego pakietu antywirusowego na komputerze z systemem Windows 10. Uniemożliwia to połączenie między programem uruchamiającym grę a serwerem. Aby rozwiązać ten problem, możesz dodać Battle.net do białej listy w ustawieniach zapory lub tymczasowo wyłączyć problem.

Opcja I: Biała lista Battle.net

Aby zezwolić na Battle.net w zaporze Windows Defender, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Zezwalaj lub blokuj aplikacje przez Zaporę systemu Windows i wykonaj kroki zgodnie z instrukcjami.

Opcja II: Wyłącz zaporę (niezalecane)

Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć zaporę Windows Defender, nasz przewodnik Jak wyłączyć zaporę systemu Windows 10 pomoże ci to zrobić.

Opcja III: Utwórz nową regułę w zaporze

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Windows Defender Firewall z zaawansowanymi zabezpieczeniami, a następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz w lewym okienku kliknij Reguły przychodzące, jak pokazano.

3. Następnie w prawym okienku kliknij Nowa reguła…, jak pokazano.

4. Teraz upewnij się, że wybrałeś opcję Program w sekcji Jaki typ reguły chcesz utworzyć? menu i kliknij Dalej>, jak pokazano.

5. Następnie kliknij przycisk Przeglądaj… odpowiadający ścieżce tego programu: jak pokazano.

6. Następnie przejdź do ścieżki C:Program Files (x86) Battle.net i kliknij dwukrotnie plik instalacyjny. Następnie kliknij przycisk Otwórz.

7. Następnie kliknij Dalej > w oknie Kreatora nowej reguły ruchu przychodzącego, jak pokazano.

8. Teraz wybierz przycisk radiowy obok Zezwól na połączenie i kliknij Dalej >, jak pokazano.

9. Upewnij się, że zaznaczone są pola Domena, Prywatne, Publiczne i kliknij Dalej >, jak pokazano.

10. Na koniec dodaj nazwę do nowej reguły i kliknij Zakończ.

Wszystko gotowe! Sprawdź, czy naprawiłeś problem z zacinaniem się aktualizacji battle.net, czy nie.

Metoda 5: Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Niektóre niekompatybilne programy antywirusowe zainstalowane na twoim komputerze powodują pojawienie się pytania, dlaczego aktualizacje battle.net blokują się. Aby uniknąć konfliktów, musisz upewnić się, że ustawienia zabezpieczeń komputera z systemem Windows 10 są stabilne, czy nie. Aby sprawdzić, czy pakiet antywirusowy jest przyczyną zablokowania aktualizacji przy problemie 0%, wyłącz go raz i spróbuj połączyć się z siecią.

Przeczytaj nasz przewodnik Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby tymczasowo wyłączyć program antywirusowy na komputerze.

Jeśli masz rozwiązanie problemu po wyłączeniu programu antywirusowego na komputerze, zaleca się całkowite odinstalowanie programu z komputera.

Przeczytaj nasz przewodnik wymusza odinstalowanie Programy, których nie można odinstalować W systemie Windows 10, aby odinstalować program antywirusowy na komputerze.

Metoda 6: Utwórz nowy profil użytkownika

Utworzenie nowego konta użytkownika może naprawić wszelkie błędy i usterki związane z profilem. Pomoże to naprawić aktualizację Battle.net, która zatrzymała się na poziomie 0%. Możesz utworzyć nowy profil użytkownika, wykonując czynności opisane w naszym przewodniku Jak utworzyć lokalne konto użytkownika w systemie Windows 10

Po utworzeniu nowego profilu użytkownika sprawdź, czy naprawiłeś omawiany problem, czy nie.

Metoda 7: Zainstaluj ponownie Battle.net

Wszelkie źle skonfigurowane pliki w Battle.net doprowadzą do omawianego problemu, nawet jeśli zastosowałeś wszystkie opisane powyżej metody i zaktualizowałeś wszystkie oczekujące działania. Tak więc w tym przypadku nie masz innej opcji niż ponowna instalacja gry. Oto jak to robisz.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Panel sterowania, a następnie kliknij Otwórz.

2. Ustaw Widok według > Kategoria, a następnie kliknij Odinstaluj program.

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy program Battle.net i kliknij Odinstaluj/zmień.

4. Kliknij opcję Tak, Odinstaluj, aby potwierdzić proces dezinstalacji.

5. Po odinstalowaniu aplikacji przejdź do oficjalna strona Battle.net aby pobrać jego najnowszą wersję.

6. Kliknij Pobierz dla Windows. Zostanie pobrany plik o nazwie Battle.net-setup.exe.

7. Uruchom Battle.net-setup.exe. Wybierz preferowany język i kliknij Kontynuuj.

8. Kliknij Zmień, jeśli chcesz zmienić lokalizację instalacji. Kliknij Kontynuuj.

9. Poczekaj na zakończenie procesu instalacji.

10. Po zainstalowaniu wypełnij dane logowania Battle.net, aby się zalogować.

11. Na koniec uruchom ponownie grę, a teraz naprawiony problem z aktualizacją Battle.net utknął.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i można było naprawić aktualizację Battle.net, która zatrzymała się na 0% na komputerze z systemem Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania/sugestie dotyczące tego artykułu, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.

  Jak ustawić domyślne aplikacje w systemie Windows 10 1809
x