Mac

Jak pobrać starsze wersje systemu macOS

Komputery Mac są drogie i często, jeśli porównasz specyfikacje otrzymane dla niższego komputera Mac, przekonasz się, że możesz kupić wyjątkowo lepszy komputer w tej samej cenie. Faktem jest, że kupując komputer Mac, nie kupujesz tylko sprzętu. Płacisz również za system operacyjny oprócz doskonałego sprzętu (wyświetlacz Retina), za co odpowiada cena. Użytkownicy komputerów Mac mają tendencję do aktualizowania do nowszych wersji w dużych ilościach, a obniżenie wersji rzadko jest opcją. To powiedziawszy, jeśli chcesz pobrać starsze wersje systemu macOS, możesz.

Starsze wersje systemu macOS

macOS przeszedł kilka iteracji na przestrzeni lat. Odeszło od nazwania go na cześć dużych kotów i odniesienia do OS X do obecnego wzorca nazewnictwa i ogólnej nazwy macOS. Nie tylko wzorzec nazwy zmienił się w systemie operacyjnym. Dodano nowe funkcje, a starsze modele komputerów Mac stały się przestarzałe. W tym celu, jeśli chcesz pobrać oficjalne starsze wersje systemu macOS, będziesz mógł cofnąć się tylko do tej pory. Możesz dostać;

macOS Catalina (aktualna wersja)
macOS Mojave
macOS High Sierra
macOS Sierra
OS X El Capitan
OS X Yosemite

Jak pobrać

Niektóre wersje systemu macOS należy pobrać ze sklepu Mac App Store, co oznacza, że ​​nie można ich pobrać z komputera. Te wersje są;

Inne wersje są pobierane jako pliki DMG, co oznacza, że ​​możesz je pobrać z dowolnego komputera stacjonarnego, niezależnie od tego, czy jest to komputer Mac, czy PC.

Ostatnie trzy wersje, tj. Sierra, El Captian i Yosemite, są pobierane z ogólną nazwą, więc pamiętaj, aby zmienić nazwę pliku po jego pobraniu. Pomoże to łatwiej zidentyfikować plik. Instalatory mają tendencję do wygasania, więc nie można ich przechowywać zbyt długo. Będziesz musiał pobrać nowszą wersję pliku, aby móc z nich korzystać. Jeśli masz już instalator lub plik DMG, wypróbuj go, ale jeśli nie działa, może to oznaczać, że wygasł.

Określone wersje macOS

Powyższe linki pozwolą uzyskać ostateczną / najnowszą dostępną wersję systemu operacyjnego. Jeśli chcesz pobrać określoną wersję, możesz, ale musisz znaleźć w Google link do niej. Aby znaleźć łącze do określonej wersji systemu macOS, odwiedź Google i ułóż zapytanie w poniższy sposób;

nazwa wersji macOS numer wersji combo

Przykład

High Sierra 10.13.6 combo

Inne sposoby pobierania – historia zakupów w App Store

Czy wspominaliśmy już, jak bardzo Apple nie chce, aby użytkownicy wracali do starszych wersji systemu macOS? Naprawdę, naprawdę nie, dlatego przekonasz się, że chociaż niektóre wersje systemu macOS można pobrać z Mac App Store, jeśli masz do nich link, nie możesz ich wyszukiwać.

Jeśli masz problem ze znalezieniem bezpośredniego łącza do starszej wersji systemu macOS, możesz sprawdzić historię zakupów w sklepie Mac App Store.

Linki do App Store

Niektóre starsze wersje macOS są nadal obecne w sklepie Mac App Store. Mogą nie pojawiać się w wynikach wyszukiwania lub w historii zakupów, ale tak naprawdę potrzebujesz tylko linku, aby je znaleźć. Znalezienie tego jest jednak łatwe, ponieważ tutaj również jest ograniczenie. Jeśli nigdy nie posiadałeś szczególnie starej wersji macOS, nie będziesz mógł jej pobrać, nawet jeśli udało Ci się znaleźć link do niej w sklepie.

Posiadanie wersji oznacza w zasadzie, że musiałeś mieć komputer Mac, na którym była uruchomiona wersja, którą chcesz pobrać. Jeśli nigdy nie korzystałeś z Lion na komputerze Mac, nie będziesz mógł go pobrać z Mac App Store. Własność systemu operacyjnego jest określana za pomocą identyfikatora Apple ID używanego na komputerze Mac.

Zgodność z systemami macOS i Mac

Wspomnieliśmy, że komputery Mac mogą stać się przestarzałe pod względem aktualizacji oprogramowania, co oznacza, że ​​nie będzie można zainstalować wersji systemu macOS na komputerze Mac, jeśli jest za stara. Zanim pobierzesz starszą wersję systemu macOS (lub nową, jeśli o to chodzi), odwiedź ten link. Wybierz wersję Maca, którą chcesz pobrać, i skorzystaj z sekcji Sprawdź zgodność, aby określić, czy na Macu można uruchomić wersję systemu macOS, którą chcesz zainstalować.

Podpisywanie i weryfikacja

Ponieważ Apple nie chce, aby jego użytkownicy przechodzili na starszą wersję systemu macOS, zniechęca do obniżania wersji, nie podpisując już starszych wersji systemu operacyjnego. Wersja niepodpisana nie zostanie zainstalowana, a ponieważ chcemy pobrać starsze wersje, prawdopodobnie napotkamy problemy z podpisywaniem.

Aby obejść te problemy, musisz pobrać certyfikat dla wersji systemu macOS, którą pobrałeś i próbujesz zainstalować.

Możesz pobierz certyfikaty od Apple.

Pobieranie z torrentów

Prawdopodobnie możesz znaleźć wersje macOS starsze niż Yosemite za pośrednictwem witryn z torrentami. Dopóki korzystasz z systemu operacyjnego na komputerze Mac, a nie na hackintoshu, nie łamiesz żadnych praw dotyczących jego użytkowania. To powiedziawszy, nie ma gwarancji, że instalator lub DMG z torrenta będzie działać lub że będzie bezpieczny. Jeśli zdecydujesz się wybrać tę trasę, zrób to na własne ryzyko.

x