Jak podłączyć Dysk Google do Slacka

Slack integruje się ze wszystkimi aplikacjami G Suite, w tym z Dyskiem Google. Połączenie konta Dysku Google ze Slackiem upraszcza udostępnianie plików i umożliwia otrzymywanie natychmiastowych powiadomień o żądaniach plików i komentarzach. Wymyśliliśmy, jak połączyć te dwie aplikacje, więc nie musisz tego robić.

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak połączyć Dysk Google z aplikacją Slack na dwa sposoby. Dodatkowo przekażemy instrukcje dotyczące tworzenia i udostępniania plików na Dysku Google w Slack oraz odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z używaniem aplikacji Slack i G Suite.

Jak podłączyć Dysk Google do Slacka?

Aby połączyć swoje konto Google ze Slackiem, wykonaj poniższe czynności:

 • Przejdź do Slack strona internetowazaloguj się i przejdź do Strona Dysku Google w katalogu aplikacji.
 • Kliknij „Dodaj do Slack”.
 • Kliknij „Dodaj aplikację Dysk Google”.
 • Kliknij „Zezwól”.
 • Kliknij „Uwierzytelnij swoje konto Dysku Google”.
 • Zaloguj się na swoje konto Google i kliknij „Zezwól”.
 • Opcjonalnie możesz połączyć swoje konto Dysku Google ze Slackiem, udostępniając łącze do pliku. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 • Zaloguj się do Slacka i wklej w wiadomości link do pliku z Dysku Google.
 • Wyślij wiadomość, a Slackbot zapyta Cię, czy chcesz połączyć swoje konto Dysku Google ze Slack.
 • Wybierz „Połącz” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 • Jak udostępniać pliki z Dysku Google w Slacku?

  Po połączeniu konta Dysku Google ze Slackiem możesz zacząć tworzyć i udostępniać pliki. Oto jak to zrobić:

 • Otwórz Slack, zaloguj się na swoje konto i otwórz dowolną rozmowę.
 • Kliknij ikonę błyskawicy obok pola wprowadzania wiadomości.
 • Znajdź Dysk Google i wybierz typ pliku. Utwórz plik.
 • Nazwij swój plik. Opcjonalnie wprowadź wiadomość, aby przejść z plikiem.
 • Otwórz menu rozwijane poniżej „Udostępnij ten dokument” i wybierz rozmowę.
 • Jeśli nie chcesz od razu udostępniać pliku, odznacz pole wyboru „Udostępnij ten dokument”, a następnie kliknij „Utwórz”.
 • Jeśli chcesz udostępnić istniejący plik z Dysku Google w Slacku, wykonaj poniższe czynności:

 • Otwórz Slack, zaloguj się na swoje konto i otwórz rozmowę, której chcesz udostępnić plik.
 • Kliknij ikonę spinacza do papieru po prawej stronie pola wprowadzania wiadomości.
 • Znajdź „Dodaj plik z” i kliknij „Dysk Google” pod nim.
 • Wybierz plik i kliknij „Wybierz”, a następnie wyślij wiadomość, klikając ikonę strzałki.
 • Jak zarządzać powiadomieniami na Dysku Google w Slacku?

  Domyślnie będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś poprosi o dostęp do pliku, udostępni Ci plik lub skomentuje Twój plik. Możesz zarządzać powiadomieniami z Dysku Google w Slack, wykonując następujące czynności:

 • Otwórz Slack i zaloguj się na swoje konto.
 • Kliknij nazwę swojego obszaru roboczego w lewym górnym rogu ekranu.
 • Na pasku bocznym wybierz „Aplikacje”, aby wyświetlić listę połączonych aplikacji. Jeśli nie widzisz Dysku Google na liście, kliknij ikonę z trzema kropkami, aby wyświetlić więcej aplikacji.
 • Kliknij „Dysk Google”.
 • Kliknij „Wiadomości” w górnej części ekranu.
 • Wpisz „on” lub „off” w polu wprowadzania wiadomości i wyślij ją, aby włączyć lub wyłączyć powiadomienia.
 • Możesz zarządzać powiadomieniami o komentarzach do określonych plików na Dysku Google. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Zaloguj się na swoje konto Dysku Google i otwórz plik, którego powiadomieniami chcesz zarządzać.
 • Wybierz „Komentarze” w prawym górnym rogu ekranu.
 • Kliknij „Powiadomienia” i wybierz powiadomienia, które chcesz otrzymywać.
 • Często Zadawane Pytania

  Przeczytaj tę sekcję, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o łączeniu i korzystaniu z aplikacji Slack i G Suite.

  Jak połączyć aplikacje z Dyskiem Google?

  Do Dysku Google możesz podłączyć wiele różnych aplikacji – w tym Slack. Wejdź na stronę Dysku Google i zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć Ustawienia.

  Wybierz „Zarządzaj aplikacjami”, a następnie „Połącz więcej aplikacji”. Zobaczysz listę aplikacji, które można połączyć z Dyskiem Google. Wybierz aplikację i kliknij „Połącz”.

  Aby usunąć połączone aplikacje z Dysku Google, otwórz Ustawienia i kliknij „Zarządzaj aplikacjami”. Pojawi się lista połączonych aplikacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji. Wybierz „Opcje” z menu rozwijanego aplikacji, którą chcesz usunąć, i kliknij „Odłącz od Dysku”.

  Czy mogę używać Dokumentów Google ze Slackiem?

  Tak – możesz połączyć Dysk Google ze Slackiem, aby znacznie ułatwić udostępnianie Dokumentów Google. Można to zrobić za pomocą katalogu aplikacji witryny Slack. Kliknij „Dodaj do Slacka”, a następnie „Dodaj aplikację Dysk Google” i udziel pozwolenia.

  Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uwierzytelnić swoje konto Google. Po skonfigurowaniu Dysku Google dla Slacka możesz udostępniać pliki Dokumentów Google, klikając ikonę spinacza po prawej stronie pola wprowadzania wiadomości w dowolnej rozmowie.

  Jak połączyć się ze Slackiem?

  Aby połączyć się ze Slackiem, musisz utworzyć kanał. Najpierw wejdź na stronę Slack lub pobierz aplikację mobilną. Zarejestruj się, a następnie kliknij ikonę plusa obok „Kanały” na lewym pasku bocznym. Wpisz nazwę kanału i kliknij „Utwórz”.

  Zobaczysz swój nowy kanał w sekcji „Kanały” na pasku bocznym. Kliknij go i wybierz „Udostępnij”, a następnie wpisz adres e-mail osoby, którą chcesz dodać do swojego kanału. Opcjonalnie dodaj tekst zaproszenia i kliknij „Wyślij”.

  Osoba ta będzie musiała zaakceptować zaproszenie i zarejestrować się w Slacku. Następnie przejdź do menu Administracja, klikając nazwę swojego obszaru roboczego. Kliknij „Zarządzaj udostępnionymi kanałami”, aby wyświetlić oczekujące prośby, a następnie kliknij „Zatwierdź”.

  Jak połączyć się z moim Dyskiem Google?

  Otwórz Dysk Google stronie internetowej na Twoim urządzeniu. Zaloguj się na swoje konto Google lub kliknij „Utwórz konto”, jeśli go nie masz. Następnie kliknij „Dalej” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby się zarejestrować.

  Po zalogowaniu Dysk Google zostanie połączony automatycznie. Aby utworzyć nowy plik, kliknij ikonę plusa w prawym górnym rogu ekranu i wybierz typ pliku.

  Jak połączyć Dysk Google z Gmailem?

  Dysk Google zostanie automatycznie połączony z Twoim kontem Gmail po tym, jak Zaloguj się na Dysk Google. Aby udostępniać pliki z Dysku Google za pomocą Gmaila, zaloguj się na swoje konto Gmail i kliknij „Utwórz” w lewym górnym rogu ekranu. Wybierz „Dysk Google” i wybierz pliki z chmury. Wybierz „Link do Dysku” lub „Załącznik”, a następnie kliknij „Wstaw”.

  Czy Slack integruje się z Google?

  Tak, aplikacja Slack integruje się z Google Workspace i innymi aplikacjami G Suite. Po połączeniu konta Google ze Slackiem będziesz mógł łatwo udostępniać pliki Dokumentów Google i ustawiać uprawnienia do plików, otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o nowo udostępnionych plikach na Dysku Google, zarządzać organizacją w chmurze, łączyć kalendarz Google ze Slackiem i nie tylko.

  Możesz wybrać aplikacje G Suite, które mają łączyć się z Twoim kontem Slack, w Katalog aplikacji. Kliknij „Pobierz aplikację” obok żądanej aplikacji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

  Jak dodać Dysk Google do Slacka?

  Dysk Google można połączyć ze Slackiem na dwa sposoby – przez katalog aplikacji w witrynie Slack i udostępniając łącze do pliku bezpośrednio do rozmów na Slacku. Aby połączyć obie aplikacje za pośrednictwem katalogu aplikacji, przejdź do Slack strona internetowa i zaloguj się na swoje konto. Przejdź do katalogu aplikacji, a następnie do strony Dysku Google.

  Kliknij „Dodaj do Slack” i wybierz „Dodaj aplikację Dysk Google”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby autoryzować swoje konto Google i połączyć je ze Slackiem. Aby połączyć swoje konto Dysku Google ze Slack za pomocą rozmów, wklej link do pliku jako wiadomość i wyślij go do dowolnego odbiorcy. Następnie zostaniesz zapytany przez Slackbota, czy chcesz połączyć Dysk Google ze Slack. Kliknij „Połącz” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

  Jak odłączyć moje konto Google od Slacka?

  Jeśli z jakiegoś powodu chcesz odłączyć swoje konto Google od Slacka, możesz to zrobić przez Slack Katalog aplikacji. Przejdź na stronę Dysku Google i kliknij ikonę krzyżyka obok „Uwierzytelnianie”. Potwierdź, klikając „Rozłącz”.

  Jak korzystać ze skrótów Google w Slacku?

  Skróty aplikacji w Slacku umożliwiają wykonywanie różnych czynności za pomocą kilku kliknięć bez wychodzenia ze Slacka. Po połączeniu aplikacji ze Slackiem zobaczysz wszystkie dostępne skróty w menu skrótów. Najłatwiejszym sposobem wykonania akcji z menu skrótów jest otwarcie konwersacji w Slack i kliknięcie ikony błyskawicy obok pola wprowadzania wiadomości.

  Tam zobaczysz wszystkie aplikacje z ich skrótami. Na przykład Kalendarz Google umożliwia tworzenie wydarzeń bezpośrednio w aplikacji Slack. Wystarczy kliknąć nazwę skrótu i ​​wypełnić formularz.

  Jak wyświetlić i odpowiedzieć na komentarze do moich plików na Dysku Google w Slack?

  Oprócz udostępniania plików, Dysk Google umożliwia komentowanie ich bezpośrednio przez Slack. Będziesz otrzymywać powiadomienia o wszelkich komentarzach pozostawionych w Twoich plikach.

  Aby je wyświetlić i odpowiedzieć na nie, zaloguj się na swoje konto Slack i kliknij nazwę swojego obszaru roboczego w lewym górnym rogu ekranu. Kliknij „Aplikacje”, a następnie „Dysk Google”. Wybierz „Wiadomości” w górnej części ekranu. Zobaczysz listę komentarzy. Najedź kursorem na komentarz i wybierz „Rozpocznij wątek”, a następnie napisz odpowiedź.

  Udostępniaj pliki z Dysku Google za pomocą kilku kliknięć

  Teraz, po połączeniu konta Google ze Slackiem, udostępnianie plików zespołowi powinno stać się znacznie wygodniejsze. Dostosuj powiadomienia i uprawnienia aplikacji G Suite do swoich preferencji i ciesz się nowo ulepszonym obszarem roboczym Slack. Radzimy zaopatrzyć się w Slack mobilna aplikacja, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jest dostępny zarówno dla systemów iOS, jak i Android i umożliwia łączenie się z zespołem w podróży, dzięki czemu cała przestrzeń robocza mieści się w kieszeni.

  Czy wypróbowałeś już aplikację mobilną Slack? Podziel się swoimi opiniami na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.