Jak połączyć dźwięk i wideo w systemie Windows 10

Połączenie dwóch różnych typów plików w jeden plik nie jest łatwe, jeśli masz do czynienia z plikami multimedialnymi. Łączenie obrazów można wykonać za pomocą przeciętnego edytora obrazów, ale jeśli chcesz połączyć audio i wideo, potrzebujesz edytora wideo do tego zadania. Jeśli dźwięk ma dokładnie taką samą długość jak wideo, tj. Nie musisz niczego edytować, zadanie jest łatwiejsze. Jeśli dźwięk będzie wymagał edycji w określonej części filmu, będzie to bardziej skomplikowane.

Połącz audio i wideo w systemie Windows 10

Windows 10 jest dostarczany z edytorem wideo po wyjęciu z pudełka i do podstawowej edycji i łączenia plików spełnia swoje zadanie. Będzie mógł wyeksportować wideo w wysokiej jakości.

Otwórz zdjęcia stockowe w systemie Windows 10. Kliknij przycisk Nowe wideo u góry. Wybierz z menu „Nowy projekt wideo”.

Nazwij swój projekt. Kliknij przycisk „Dodaj” po lewej stronie i wybierz wideo, do którego chcesz dodać dźwięk. Po dodaniu wideo przeciągnij i upuść go na osi czasu.

Kliknij przycisk „Niestandardowy dźwięk”. Wybierz plik audio, który chcesz dodać do wideo, tj. Połącz z nim. Użyj suwaka, aby wybrać, kiedy (podczas wideo) dźwięk zacznie się odtwarzać i kiedy się zatrzyma. Możesz dodać więcej plików audio, klikając przycisk „Dodaj”. Każdy plik audio można ustawić indywidualnie. Po ustawieniu dźwięku kliknij „Gotowe”.

Wprowadź inne zmiany w filmie, który chcesz. Aby go wyeksportować, kliknij przycisk Zakończ wideo. Wybierz jakość wyjściową. Kliknij Eksportuj.

Edycja dźwięku

Edytor wideo w aplikacji Zdjęcia nie pozwala na edycję plików audio. Jeśli musisz edytować, tj. Wycinać i łączyć klipy audio, zanim będą mogły zostać dodane do wideo, i szukasz darmowego rozwiązania, możesz skorzystać z Audacity. Jeśli nie chcesz pobierać i instalować aplikacji, możesz edytować dźwięk w przeglądarce.

Wniosek

Edytor wideo w aplikacji Zdjęcia może wydawać się wystarczający, ale jest prosty. Dobry edytor wideo pozwoli ci edytować pliki audio i wideo razem na wielu osiach czasu. Pozwala na cięcie dźwięku wraz z wideo, co w przypadku długiego nagrania audio i długiego wideo ułatwi edycję. Jeśli okaże się, że często musisz łączyć pliki audio i wideo, prawdopodobnie będziesz musiał kupić aplikację do pracy.

newsblog.pl

x