Jak naprawić plik OST / PST programu Outlook w systemie Windows 10

Microsoft Outlook to niezwykle potężny, bogaty w funkcje klient poczty e-mail. Może rywalizować z Thunderbirdem i Mailem na macOS. Obsługuje wszystkie typy kont e-mail, możesz skonfigurować wiele adresów e-mail w aplikacji, a także między innymi utworzyć wiele profili. Wadą tego wszystkiego jest to, że gdy coś pójdzie nie tak, może to wywołać efekt domina, gdy inne funkcje aplikacji zawiodą lub nie będą działać zgodnie z przeznaczeniem. Często główną przyczyną tego problemu jest uszkodzony lub uszkodzony plik OST lub PST.

Plik OST a plik PST

Pliki OST i pliki PST są plikami profilu programu Outlook. Różne rozszerzenia są przypisywane do używanej wersji Outlooka. Outlook istnieje od lat i przeszedł z używania jednego typu plików do drugiego. W zależności od wersji Outlooka, którą posiadasz, Twój plik profilu może być plikiem OST lub plikiem PST.

Nie ma dowodów sugerujących, że OST jest bardziej podatny na błędy niż PST i odwrotnie. Jest równie prawdopodobne, że zostaną uszkodzone i można je naprawić w podobny sposób.

Napraw plik OST / PST programu Outlook

Aby naprawić plik OST / PST, musisz najpierw ustalić, gdzie się znajduje.

Znajdź plik OST / PST

Aby znaleźć pliki OST / PST, spróbuj wykonać następujące czynności.

Otwórz Eksplorator plików. Wklej następujące elementy w pasku adresu (zastąp YourUserName własną nazwą użytkownika) i naciśnij Enter.

C:UsersfYourUserNameAppDataLocalMicrosoftOutlook

Jeśli nie ma pliku, otwórz Outlooka. Przejdź do Plik> Ustawienia konta> Ustawienia konta. Przejdź do zakładki Pliki danych. Skopiuj lokalizację plików danych.

Napraw plik OS / PST

Teraz, gdy już wiesz, gdzie znajduje się plik OST / PST, możemy rozpocząć jego naprawę. Podczas naprawy narzędzie do naprawy zapyta, czy chcesz utworzyć kopię zapasową oryginalnego pliku. Warto jednak to zrobić, ale możesz też ręcznie utworzyć kopię zapasową pliku, kopiując go do innej lokalizacji.

Upewnij się, że Outlook jest zamknięty. Sprawdź dokładnie w zasobniku systemowym i menedżerze zadań, aby upewnić się, że nie działa nic związanego z programem Outlook. Pobieranie narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej dla programu Outlook. Uruchom narzędzie i pozwól na uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów. Otworzy się okno narzędzia Microsoft Repair. Kliknij przycisk Przeglądaj. Wybierz folder, w którym znajduje się plik OST / PST. Kliknij przycisk Start. Narzędzie przeskanuje plik i poinformuje Cię, czy znalazło jakieś błędy. Jeśli zostały znalezione błędy, kliknij przycisk Napraw. Pozwól narzędziu zakończyć naprawę. Po zakończeniu naprawy będziesz mógł ponownie korzystać z programu Outlook.

Wniosek

Plik OST lub PST można zwykle zawsze naprawić, a użytkownicy rzadko tracą jakiekolwiek dane. Jeśli Outlook ma problemy z wysyłaniem wiadomości e-mail lub nie można ich odebrać, pierwszą rzeczą, którą spróbujesz, powinna być naprawa pliku profilu. Jest to łatwe do zrobienia i rozwiąże problemy, o których możesz nawet nie wiedzieć.

newsblog.pl

x