Jak połączyć się z siecią Wi-Fi za pomocą WPS na Androidzie

Łączenie się z siecią Wi-Fi zwykle wiąże się z wyborem sieci z listy dostępnych sieci i wpisaniem do niej hasła. Tak to działa na telefonach, tabletach i komputerach stacjonarnych. Istnieją urządzenia, które nie należą do tych kategorii, ale mimo to muszą łączyć się z siecią Wi-Fi. W przypadku tych urządzeń istnieje coś, co nazywa się WPS, czyli WiFi Protected Setup. WPS jest przeznaczony głównie dla urządzeń, które nie mogą wprowadzić hasła, ale możesz także użyć WPS w systemie Android, aby połączyć się z siecią Wi-Fi.

WPS na Androida

W chwili pisania tego tekstu aktualną wersją Androida jest Android 7, który obsługuje WPS. Krążą plotki, że może on zostać usunięty w kolejnej wersji Androida czyli Android 8.

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Sieć i Internet. Na ekranie Sieć i Internet dotknij Wi-Fi. Na ekranie Wi-Fi zobaczysz opcję preferencji Wi-Fi. Dotknij go. Ekran preferencji Wi-Fi ma dwie opcje WPS; Przycisk WPS i wprowadzenie kodu PIN WPS.

Jeśli router ma przycisk WPS, będziesz musiał dotknąć opcji przycisku WPS. Stuknij przycisk WPS na routerze, a następnie stuknij tę opcję na telefonie z systemem Android, aby połączyć się z siecią.

Jeśli router nie ma przycisku WPS, a funkcja jest włączona za pomocą kodu PIN, musisz dotknąć opcji WPS Pin Entry.

Zwykle musisz najpierw dotknąć przycisku WPS na routerze, jednak po dotknięciu opcji WPS na telefonie z Androidem daje to małe okno na dotknięcie przycisku na routerze w celu ustanowienia połączenia.

Po dotknięciu opcji WPS Pin Entry system Android poda ośmiocyfrowy kod PIN. Ten kod PIN należy dodać do panelu sterowania / administratora routera. Oznacza to, że będziesz potrzebować dostępu do urządzenia, najlepiej komputera stacjonarnego, które jest już podłączone do sieci Wi-Fi, aby można było wprowadzić kod PIN. Podobnie jak w przypadku opcji przycisku WPS, masz niewielką ilość czasu, w którym musisz wprowadzić kod PIN w panelu administracyjnym routera.

Jest oczywiste, że jeśli musisz użyć kodu PIN, aby połączyć się z siecią Wi-Fi, lepiej jest po prostu użyć metody SSID sieci i hasła. Przycisk WPS jest szybszy i wygodniejszy, ale metoda PIN zdecydowanie nie.

Powinniśmy wspomnieć, że WPS nie jest uważany za bezpieczny, więc jeśli nie używasz go do łączenia urządzeń, najlepiej wyłączyć go na routerze.

x