Jak powstrzymać ludzi przed kradzieżą Twoich paczek

Czy twój dom jest celem piratów na ganku? Może czas walczyć. Na szczęście możesz zabezpieczyć swoje paczki w kilku prostych krokach, od prawidłowych instrukcji dostawy po opcje dostawy do domu.

Skorzystaj z instrukcji dostawy

Instrukcje dotyczące dostawy mogą wiele zdziałać. Jeśli Twoje paczki są kradzione, ponieważ zostały pozostawione na trawniku lub na podjeździe, wyjaśnienie, że paczki muszą być dostarczane do drzwi wejściowych, może rozwiązać problem. Możesz nawet poprosić o pozostawienie paczek w innym miejscu, na przykład przy tylnych drzwiach. Możesz również wymagać podpisania paczki przy dostawie, aby paczki nigdy nie zostały pozostawione na zewnątrz.

Możesz także skorzystać z usług takich jak Dzień Amazonii aby zaplanować dostawy w określone dni, na przykład w dni wolne od pracy. Oczywiście funkcja Amazon Day jest opłacalna tylko wtedy, gdy zamawiasz przez Amazon. Jeśli Twoja paczka jest dostarczana przez UPS, FedEx, albo USPS, możesz planować dostawy za pomocą menu śledzenia paczek. Wystarczy kliknąć numer śledzenia w wiadomości e-mail z potwierdzeniem wysyłki i wybrać dzień, w którym ma zostać dostarczona przesyłka.

Zainstaluj kamerę bezpieczeństwa

Kamery bezpieczeństwa przeszły długą drogę. Wraz z pojawieniem się przechowywania w chmurze i szybkiego Internetu, dostęp do obrazu na żywo z kamery lub nagrań z telefonu jest łatwy. Ponadto popularne inteligentne kamery bezpieczeństwa, takie jak Arlo Pro albo Dzwonek do drzwi wideo są zaskakująco przystępne cenowo, więc nie musisz rozbijać banku, aby zabezpieczyć swoje przesyłki.

Inteligentne kamery bezpieczeństwa są stosunkowo niedrogie i łatwe w użyciu, ale ostatecznie kamery bezpieczeństwa działają najlepiej, gdy odstraszają lub całkowicie zatrzymują złodziei paczek. Dowody wideo świadczące o przestępstwie są świetne iw ogóle, ale czy nie wolałbyś mieć swojej poczty? Postaraj się, aby istnienie kamery ochrony było jak najbardziej widoczne. Możesz nawet użyć taniego, fałszywy aparat bezpieczeństwa odstraszyć złodziei.

Dostarczaj paczki do swojej pracy lub domu znajomego

Jednym z najłatwiejszych sposobów zabezpieczenia paczek jest dostarczenie ich do pracy. Po prostu upewnij się, że Twoje imię i nazwisko oraz numer telefonu znajdują się na etykiecie wysyłkowej i spróbuj dodać dodatkowe informacje, takie jak numery biur lub działów. Pamiętaj też, że niektóre firmy nie radzą sobie dobrze z rozdawaniem poczty. Spróbuj dostarczyć małą paczkę do pracy, zanim zagrozisz drogiemu zakupowi.

Alternatywnie możesz zamówić dostawę do domu znajomego. Wybierz znajomego z krótkim podjazdem lub historią udanych dostaw lub zapytaj go i zobacz, czy któryś z Twoich znajomych ma skrzynkę pocztową, którą udostępnią.

Odbierz paczkę ze skrytki lub centrum dostaw

Nie musisz płacić za skrytkę pocztową, aby uzyskać bezpieczne, zdalne dostawy. Możesz mieć swoje paczki Amazon dostarczone bezpośrednio do Amazon Locker bezpłatnie przy kasie, pod warunkiem, że jesteś klientem Prime. Po nadejściu paczki otrzymasz tymczasowy kod PIN zapewniający szybki dostęp przez całą dobę. Te szafki znajdują się w całym kraju i prawdopodobnie jest jedna blisko Twojego domu.

Otwarta kłódka z włożonym kluczem.

Oczywiście możesz używać Amazon Locker tylko dla pakietów Amazon. Alternatywnie możesz poprosić o rozszerzenie USPS, UPSlub FedEx zatrzymać paczkę w centrum dostaw do pięciu dni. Kliknij numer śledzenia w wiadomości e-mail z potwierdzeniem dostawy i wybierz opcję „Zatrzymaj moją paczkę” (czasami ta opcja zostanie ukryta w menu „Zmień lokalizację dostawy”).

Użyj Amazon Key do dostaw do domu lub do samochodu

Amazon Key to dziwny pomysł, ale jest to łatwy sposób na upewnienie się, że żaden z twoich pakietów nie zaginie. Na najbardziej podstawowym poziomie Amazon Key to po prostu oprogramowanie, które łączy się z inteligentnym zamkiem i inteligentną kamerą bezpieczeństwa. Pozwala szybko zablokować i odblokować drzwi za pomocą kodu dostępu, poleceń głosowych Alexa lub zaplanowanych procedur. Za każdym razem, gdy drzwi są odblokowane, Amazon Key wysyła powiadomienia i nagrywa krótkie wideo.

Jeśli jeszcze tego nie rozgryzłeś, możesz dać kierowcom dostawczym tymczasowy dostęp do swojego domu za pośrednictwem systemu Amazon Key. Twoje paczki trafiają do Twojego domu, nawet jeśli jesteś w pracy. Jasne, brzmi to podejrzanie, ale Amazon Key nagrywa każdą dostawę, a pracownicy Amazon tak naprawdę nie mają powodu, aby węszyć w Twoim domu, kiedy wiedzą, że są obserwowani.

Aby uzyskać dodatkowy spokój ducha, możesz używać Amazon Key wyłącznie do swojego konta garaż lub samochód. W ten sposób nie

x