Jak powstrzymać Thrashing przed spowolnieniem komputera

Udostępnij teraz w social media:

Wolny komputer może zmienić Twój wspaniały dzień w frustrujący, utrudniając wykonanie nawet prostych zadań.

Osobiście jest kilka rzeczy, których nie mogę się doczekać rano, a jedną z nich jest powolny komputer.

Chociaż istnieje wiele powodów, dla których komputer może zwalniać, zwykle dzieje się tak, gdy w systemie operacyjnym występuje bicie.

Ujmując to najprościej, jak to możliwe, awaria strony występuje, a zamiana często odbywa się z większą częstotliwością, zmuszając system operacyjny do spędzenia więcej czasu na zamianie tych stron.

(Nie jest używana zamiana)

A w wyniku rzucania ma to bezpośredni wpływ na wydajność, co powoduje, że komputer działa wolno.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby temu zaradzić. W tym poście dowiemy się więcej o thrashingu i o tym, jak powstrzymać go przed spowolnieniem komputera.

Wskoczmy od razu.

Przyczyny bicia

Thrashing może się zdarzyć z kilku powodów, a niektóre z nich są bardzo powszechne:

# 1. Niewystarczająca pamięć

Jedną z najczęstszych przyczyn rzucania się jest brak dostępnej pamięci w komputerze. Jeśli masz system, który ma mało pamięci RAM i musi polegać na pamięci wirtualnej, jesteś bardziej podatny na bicie, ponieważ system będzie próbował zamienić zasoby między pamięcią RAM a pamięcią masową, a także innymi źródłami.

Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie PC Benchmark

#2. Wykształcenie wyższe programistyczne

Ponieważ jednym z wielu zadań systemu operacyjnego jest śledzenie wykorzystania procesora, jeśli stwierdzi, że wykorzystanie procesora jest zbyt niskie, zwiększa stopień programowania (dodaje więcej procesów do systemu).

  Czym są kody Roblox Football Universe?

Zakładając, że zastosowany zostanie globalny algorytm zastępowania stron, po prostu zastąpi on dowolną stronę, jeśli w systemie wystąpi błąd strony.

W związku z tym, że procesy zaczynają wymieniać strony z jednej strony na drugą, kolejka stronicowania zwiększa się, natomiast kolejka gotowych pozostaje pusta.

Ostatecznie prowadzi to do zmniejszenia wykorzystania procesora. Teraz nadchodzi system operacyjny, ponieważ zwiększa poziom wieloprogramowości i wprowadza nowy proces wyrównywania rzeczy.

Chociaż zwiększa to wykorzystanie procesora, jeśli poziom wieloprogramowości zostanie jeszcze bardziej zwiększony, sprawy zaczynają się komplikować, ponieważ system nie może obsłużyć tego zbyt wiele.

W rezultacie dochodzi do bicia.

#3. Przeciążenie systemu

Jeśli posiadasz komputer przeznaczony do lekkiej pracy, ale próbujesz używać go jako ciężkiej maszyny, w zasadzie go przeciążasz. Trzymanie zbyt wielu otwartych kart, uruchamianie ciężkiego oprogramowania do edycji i granie w zaawansowane gry to przykłady przeciążenia systemu.

Spowoduje to częstą zamianę i rzucanie.

Skutki bicia

To dość oczywiste, że rzucanie się nie jest dobrą rzeczą i nie powinno zdarzać się na twoim komputerze zbyt często. Jeśli Twój system często się zawiesza, z czasem może to mieć negatywne skutki, które są następujące:

# 1. Zużycie na dysku twardym

Kiedy twój system jest zmuszony do częstego odczytu i zapisu operacji podczas miażdżenia, może to spowodować duże obciążenie dysku twardego i ostatecznie doprowadzić również do awarii sprzętu.

#2. Ospałość

Bezpośredni efekt rzucania się na komputer sprawia, że ​​jest on wyjątkowo powolny i nie odpowiada. Dzieje się tak, ponieważ system nie może nadążyć za zapotrzebowaniem na zasoby pamięci po wykorzystaniu wszystkich dostępnych zasobów.

#3. Częste opóźnienia i awarie

Jeśli pozwolisz, aby twój system od czasu do czasu zaczął się rzucać, w zasadzie ryzykujesz, że komputer nie poradzi sobie z obciążeniem. W końcu może całkowicie się zawiesić lub ulec awarii, co może spowodować utratę danych, a także inne problemy.

  Jak mogę zarejestrować się w Talkatone?

Ponieważ rzucanie ma naprawdę negatywny wpływ na dysk twardy i ogólną wydajność systemu, konieczne jest, aby spróbować go wyeliminować. Oto kilka sposobów.

Dodaj dysk SSD do swojego systemu

Jeśli Twój komputer nie wykorzystuje jeszcze dysku SSD do przechowywania danych, nadszedł czas, aby go dodać. Dysk półprzewodnikowy jest szybszym urządzeniem pamięci masowej i pomaga skrócić czas wymiany danych między pamięcią a dyskiem.

Ostatecznie skutkuje to zmniejszeniem środków do życia z bicia. Ponadto możesz również zwiększyć pamięć RAM w komputerze, aby mógł on łatwo obsługiwać zadania.

Więcej pamięci RAM w systemie oznacza, że ​​komputer nie musi nadmiernie pracować. To świetne długoterminowe rozwiązanie tego problemu.

Wymień programy, które zużywają więcej zasobów

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na komputerze mogą znajdować się programy zajmujące dużą część pamięci masowej, co przynosi więcej złego niż dobrego.

Jeśli uważasz, że możesz zainstalować lekki program, który jest podobny i działa tak samo dobrze, polecam iść dalej i zastąpić go.

Nie tylko zwolni Ci to miejsce, ale również przyczyni się do możliwości wyeliminowania bicia.

Ogranicz liczbę uruchomionych aplikacji

Spójrzmy prawdzie w oczy: jeśli twój komputer nie jest przeznaczony do ciężkiej pracy, używanie go jako elektrowni jest okropnym pomysłem. Komputer przeznaczony do lekkiej pracy powinien być traktowany w ten sposób, dlatego należy ograniczyć liczbę uruchomionych aplikacji.

Uruchomienie zbyt wielu aplikacji oznacza, że ​​Twój system musi zapewnić wymagane zasoby. A jeśli specyfikacja twojego systemu na to nie pozwala, bicie jest nieuniknione.

Prostym rozwiązaniem tego problemu byłoby otwieranie aplikacji, z których aktualnie korzystasz, aby dodatkowe aplikacje nie zużywały żadnych zasobów. Ponadto ograniczona liczba aplikacji pozwala skupić się na tym, co chcesz osiągnąć.

  Zwiększ sprzedaż dzięki sprytnym strategiom marketingowym FOMO

Skonfiguruj rozmiar pliku wymiany

Jest bardzo prawdopodobne, że rozmiar pliku wymiany systemu może być nieprawidłowo skonfigurowany, co może spowodować awarię dysku. Plik wymiany, zwany także plikiem stronicowania, jest domyślnie ukryty w systemie.

Prawidłowo skonfigurowany może pomóc w radzeniu sobie z dodatkowym obciążeniem związanym z zużyciem pamięci. Wykonuje zadanie, po prostu stronicując bezczynne pliki, aby zapewnić wymaganą dodatkową pamięć wirtualną.

Co więcej, pliki wymiany są niezbędne do zapewnienia systemowi oddechu w przypadku dużego obciążenia. Dlatego musisz poprawnie skonfigurować rozmiar pliku wymiany.

Wskazówki, jak zapobiegać rzucaniu się

Teraz, gdy wiemy, jak wyeliminować bicie, sensowne jest również zrozumienie, jak temu zapobiec. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które będą naprawdę przydatne:

# 1. Monitoruj wydajność systemu

Monitorowanie wskaźników wydajności systemu, takich jak użycie procesora, pamięci i dysku, może pomóc w masowym wykrywaniu potencjalnych błędów. Pozwoli ci to uniknąć bicia, ponieważ możesz wcześnie zareagować na problem z wydajnością.

Jak to mówią „kuj żelazo póki gorące”. 🔨

#2. Priorytetyzuj zadania

Jest to wskazówka dwa w jednym, ponieważ pomaga zapobiegać miażdżeniu i zachować produktywność. Kiedy priorytetowo traktujesz zadania, które należy wykonać w pierwszej kolejności, wyświadczasz przysługę swojemu systemowi, nie przeciążając go niepotrzebnymi programami.

To trzyma w ryzach, ponieważ system koncentruje się tylko na określonej liczbie uruchomionych aplikacji, zamiast być bombardowanym.

#3. Zoptymalizuj użycie pamięci

Możesz zwolnić pamięć z niepotrzebnych kopii danych, zmniejszając zużycie pamięci przez aplikacje i procesy. Można to osiągnąć za pomocą wydajnych struktur danych.

Gdy to zrobisz, system zwolni pamięć, gdy pewne kopie danych nie będą już potrzebne.

Myśli końcowe

Thrashing może poważnie obniżyć wydajność twojego systemu i sprawić, że codzienne zadania staną się poważnym problemem.

Na szczęście istnieje poprawka na wszystko, a postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami i technikami, będziesz w stanie zmniejszyć częstotliwość bicia i drastycznie poprawić ogólną wydajność systemu.

Następnie sprawdź najlepsze optymalizatory komputera, aby przyspieszyć wolny komputer.

x